Facebook Google+ Twitter

Czy "Projekt Chopin" powtórzy sukces "Piotrusia i wilka"?

Twórcy oscarowego "Piotrusia i wilka" nie odpuszczają. Pracują nad nowym projektem filmowym. Kilkuminutowy, testowy, fragment animowanego filmu „Projekt Chopin” został zaprezentowany na targach MIDEM 2009 w Cannes.

Projekt Chopin / Fot. Breakthru Films LtdMuzyka Chopina jest doskonałym źródłem inspiracji filmowych. Dlatego w tym projekcie, to muzyka będzie odgrywać szczególną rolę. Twórcy pragną przenieść widzów w świat dziecięcych fantazji i spełnienia marzeń, w którym muzyka i taniec zmienią bohaterów, kształtują charakter młodego człowieka oraz zmieniają osobowość. Dla nastoletnich tancerzy, muzyka i taniec jest swoistym remedium na zło świata. To dzięki niej, w magiczny sposób odnajdują siebie i odkrywają czym jest pierwsza młodzieńcza miłość.

Twórcy planują wykorzystać etiudy Fryderyka Chopina, jako szczególną celebrację tańca i muzyki za pomocą kunsztu animacji lalkowej. Aktualnie trwają rozmowy na temat współpracy z Janem A.P. Kaczmarkiem światowej sławy kompozytorem muzyki filmowej i zdobywcą Oscara za skomponowanie muzyki do filmu "Marzyciel".

"Project Chopin" jest realizowany jako wielopłaszczyznowy projekt filmowy - 30 minutowa animacja, 30 minutowe połączenie animacji i zdjęć aktorskich – film dokumentalny, unikatowe 24 dwuminutowe etiudy, przeznaczone do dystrybucji jako kontent do stron www lub do pobierania na telefony komórkowe lub Itunes.

Polska lalkowa animacja poklatkowa m.in. dzięki filmowi „Piotruś i wilk” zdobyła sławę i uznanie na całym świecie. „Piotruś i wilk” był prezentowany podczas koncertów na żywo z udziałem światowej sławy orkiestr na wszystkich kontynentach (ponad 30 pokazów orkiestrowych) oraz pokazywany w telewizjach w wielu krajach na całym świecie.

Premiera filmu przewidywana jest w sierpniu 2010 w Operze Narodowej w Warszawie. Potem zostanie pokazany m. in. w Londynie.

***
„Projekt Chopin” to kolejny projekt filmowy, po oscarowym „Piotrusiu i wilku”, który będzie produkcją BreakThru Films Sp.z o.o. przy udziale Studia Se-ma-for. Reżyserami filmu są Martin Clapp i Adam Wyrwas. Produkcja otrzymała wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na etapie developmentu. Film będzie realizowany w koprodukcji polsko-kanadyjsko-angielskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.