Facebook Google+ Twitter

Czy przebiegunowanie Ziemi ma coś wspólnego z grypą jelitową?

Jak wygląda pierwsza strona internetowego serwisu informacyjnego? Często zawiera zupełnie inne materiały niż te, które wśród czytelników cieszą się największą popularnością.

 / Fot. Katarzyna KaczmarekWystarczy spojrzeć na listę "10 najpopularniejszych" bądź "najczęściej czytanych" tekstów lub filmów wideo Gazety.pl, Dziennika.pl lub internetowej strony Rzeczpospolitej.pl. Nie inaczej jest i u nas. Tak więc teksty o przebiegunowaniu Ziemi i grypie jelitowej łączy jedno - ogromne zainteresowanie, jakie budzą.

Liczby nie kłamią. Co widzimy, gdy patrzymy na listę najczęściej oglądanych materiałów? Te, które dawno spadły z "jedynki", ale nadal są przedmiotem żywego zainteresowania internautów, poszukujących informacji z tych właśnie dziedzin. Tak jest na przykład z materiałem Łukasza Zawadzkiego - "PhotoFun - serwis, który darmowo przerobi Twoją fotografię". To ilustrowany tekst, mówiący o zabawnych efektach, jakie można osiągnąć za pomocą opisywanego programu.

Dużą siłę przyciągania ma również materiał o tym, skąd ściągnąć darmowy program komputerowy do rozliczeń z fiskusem. Jasne jest, że w tym przypadku "obroty rosną" szczególnie na początku roku, aż do kwietnia. Najwyraźniej sporo osób wkurzały niechciane maile nadsyłane w imieniu użytkowaników z jednego z serwisów, skoro tekst "Hi 5, czyli nie zawsze chciane znajomości " odwiedziła tak duża liczba osób. Obrzezanie kobiet- okrucieństwo w imię tradycji" to także jeden z tekstów budzących ciekawość.

"Nie inaczej jest też z sezonowymi wprawdzie, ale i tak cieszącymi się wielkim zainteresowaniem tekstami o tytułach: "Szaleje grypa jelitowa, wirus dopada całe rodziny", "Wielka lista płac. Sprawdzamy, ile zarabiają Polacy", bądź "Ostatni pobór do wojska?", czy też materiałach z rozwiązaniami egzaminacyjnych testów. Również tematy obyczajowe nie pozostają bez echa. Tak jak: Pedał, gej i ciota

Nie wszystkie materiały są tak poważne. Czytelnicy wciąż pragną dowiedzieć się "Jak polscy zoofile "kochają" zwierzęta...", obejrzeć zdjęcia ze "Ślubu Kasi Cichopek i Marcina Hakiela", bądź "Beagli - uroczych, psich potworów". Zainteresowanie budzi "Kim są polskie prostytutki?", a i "Seks na żywo - jak łodzianki kuszą Amerykanów za 6 dolców na minutę" nie może narzekać na brak publiki. Podobnie jak materiał o tytule "Nowa "Strefa 51" ma chronić przed atakiem obcych?"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 13.03.2009 20:43

nie szok tylko umiejętność napisania przyciągającego uwagę tytułu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wow, tak w ogóle ten tekst ma od wczoraj ponad 10 tys. wyświetleń. Szok!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.