Facebook Google+ Twitter

Czy przedsiębiorca może uzyskać status osoby bezrobotnej?

1 lutego 2011 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz kilku innych ustaw (jak podaje tekst źródłowy Dz. U. z 2010 r. Nr 257, poz. 1725), która wprowadza istotne zmiany między innymi w zakresie ubiegania się o uzyskanie statusu bezrobotnego przez osoby fizyczne wpisane do ewidencji działalności gospodarczej.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:HomelessParis_7032101.jpg&filetimestamp=20110129031446Dotychczas takich możliwości nie mieli przedsiębiorcy, którzy z różnych względów rynkowych musieli zawiesić działalność gospodarczą i na czas zawieszenia funkcjonowania firmy byli pozbawieni ubezpieczenia, jeśli nie mieli finansowych możliwości na skorzystanie z prywatnej opieki medycznej.

Nowelizacja przewiduje dwie możliwości zarejestrowania się takiej osoby jako bezrobotnej. I tak prawo do uzyskania statusu bezrobotnego, a tym samym uzyskania ubezpieczenia, ma prawo osoba, która "po złożeniu wniosku o wpis zgłosiła wniosek o zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej i okres zawieszenia jeszcze nie upłynął, albo nie upłynął jeszcze okres do dnia podjęcia działalności gospodarczej, który został wskazany przez tą osobę we wniosku o wpis".

Źródło: e-gospodarka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.