Facebook Google+ Twitter

Czy przeprosiłeś już PiS i jego zwolenników?

Wychodząc naprzeciw kategorycznym żądaniom szefostwa tej partii, chciałbym posypać głowę popiołem i publicznie przeprosić PiS i wszystkie osoby związane z linią tej partii oraz zaapelować do innych o powielenie mej skruchy.

Gałązka oliwna - symbolizuje pokój i pojednanie. / Fot. Sten Porse, Wikipedia na licencji free (GNU)Do zagadnienia podszedłem zgodnie z zasadami chrześcijańskimi i zacząłem od solidnego rachunku sumienia. Niegdysiejsze przekonanie o własnej niewinności szybko odeszło w niebyt, bo ilość przewinień okazała się karygodna. A więc do dzieła:

1. Przepraszam, że nie okazałem się światłym obywatelem i popełniłem obywatelską pomyłkę głosując na Bronisława Komorowskiego, zamiast na Pana Prezesa. Dałem się omamić konstytucyjnemu prawu wolności wyboru, nie dostrzegając intrygi wyborczej.

2. Przepraszam, że w swojej naiwności traktuję Bronisława Komorowskiego jako pełnoprawnego Prezydenta Rzeczpospolitej Polski, nie akceptując publicznych wypowiedzi szefa PiS , podważających prawomocność tego wyboru.

3. Przepraszam Pana Prezesa, że protestowałem przeciwko jego apelom o wyeliminowanie z życia publicznego Premiera Donalda Tuska.

4. Przepraszam, że cierpliwie oczekuję na ostateczne i formalne wyjaśnienie przyczyn smoleńskiej katastrofy, zamiast z góry przyjąć teorię spisku i zamachu, co do której jest w pełni przekonana całkiem spora część członków i zwolenników PiS.

5.Przepraszam PiS, że nie podoba mi się projekt stawiania pomnika ofiar katastrofy przed Pałacem Prezydenckim.

6. Przepraszam Pana Prezesa, że nie zgodziłem się z jego twierdzeniem, że smoleńska katastrofa jest największą w powojennej Polsce (moja mierna znajomość matematyki nie pozwoliła mi wówczas na zrozumienie, że liczba 96 osób jest większa od 183 poległych w katastrofie Iła-62M w 1987 roku).

7. Przepraszam posła PiS Hofmana, że niewłaściwie zrozumiałem jego słowa o konieczności powieszenia jednego z posłów i poszukania stosownej gałęzi. W swojej głupocie przyjąłem je dosłownie, tymczasem chodziło przecież o zupełnie coś niewinnego.

8. Przepraszam wszystkich członków i zwolenników PiS, że w dyskusjach nie tylko nie popierałem ich przekonań, ale bezczelnie z nimi polemizowałem, podważając ich tezy, co podsycało atmosferę.

9. Przepraszam wszystkich dziennikarzy obywatelskich, których artykuły lub komentarze komentowałem, stając w obronie polityki obecnego rządu i urzędującego prezydenta oraz –krytykując zachowania działaczy i partii PiS.

10. Przepraszam za wszelkie inne przewinienia, których nie zauważyłem, a które naruszyły czyjeś dobre samopoczucie lub wręcz kogoś uraziły.

Moje publiczne przeprosiny traktuję jak wzór dla innych. Przyczyna naszych nagannych, wobec PiS, zachowań wynikała bowiem z własnego nieskromnego lecz całkowicie mylnego i naiwnego przekonania, że dziennikarskie umysły mogą być równe umysłom polityków PiS. Tymczasem jesteśmy zwykłymi szeregowymi obywatelami i wara nam od krytycznych komentarzy. Zdaniem PiS, powszechne atakowanie ich partii doprowadziło do zabójstwa w Łodzi. Krytykowanie PiS wydaje się więc być kryminogenne, dlatego również ja zdecydowałem się na eksperyment z przeprosinami, a innych zachęcam do kontynuacji moich punktów.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (166):

Sortuj komentarze:

myNaród
  • myNaród
  • 29.10.2010 20:47

przyznaję, że mnie Pan zaskakuje. zamiast się odnieść do "przyrostu wzrostu" i do "syntlizy", i wyjaśnić niekumatemu narodowi co to takiego, dorzuca Pan następny kwiatek - "gdzie mózg ... nie sięga". o ile do tej pory było wesoło, to teraz (od mózgu) zrobiło się makabrycznie. dokąd nas ta wymiana "uprzejmości" zaprowadzi. ZACZYNAM SIĘ BAĆ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłem przekonany, że sięgnie Pan tam gdzie mózg i wyobraźnia nie sięgają.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 28.10.2010 21:34

WSZYSTKIM - MIŁYCH SNÓW. DOBRANOC.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 28.10.2010 21:19

PANIE ROBERCIE. CELEM UZUPEŁNIENIA. nie wiem co miało znaczyć stwierdzenie "może nawet zobaczymy fragment oka", ponieważ ja widzę taki fragment. mam plamkę, która nie jest ciałem obcym, a przy odpowiednim oświetleniu i poruszaniu gałką też się porusza. dla pana pewnie niemożliwe. tyle o oku.
teraz "przyrost wzrostu.... to ok 6% "; toż to masło maślane, oddalanie się daleko, przybliżanie się blisko itp. dodając do tego słowo styliza SŁYCHAĆ WYRAŹNIE , ŻE U pANA PRZECHODZI LUDZKIE POJĘCIE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 28.10.2010 20:26

Panie Robercie. przyznaję, że podsumował pan moją krótką wstawkę w sposób tak genialny, że nie zrozumiałem o co idzie. a słowo "syntliza" dobiło mnie ostatecznie. ale co tam ja, nawet google, które zazwyczaj wie wszystko, tym razem zakaszlało, zadymiło i przed padnięciem wykrztusiło "stanowczo ponad moją wiedzę; skąd narodzie masz to słowo", gdy odpisałem, że od Pada Roberta z W24, google w ostatnim tchnieniu wypluło "tak też myslałem". NO I SIĘ WYŁACZYŁ KOMPUTER.
POZDRAWIAM

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszy mnie, że myNaród sprowadza pewne kategorie ekonomiczne do prostych ludzkich spraw by z kolei je rozszerzać na globalną sferę wymiany handlowej. To się nazywa syntliza. Już niebawem, w dwóch słowach, objawiona będzie PRAWDA i fałsz. CZARNE i białe. A może nawet zobaczymy fragment oka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 28.10.2010 17:12

Panie Tadeuszu. Naród nigdy głupio nie gada. myNaród stoi na stanowisku, że ostatecznym nadawcą i odbiorcą dobrobytu (lub biedy) jest człowiek. Oraz, że CZŁOWIEK BRZMI DUMNIE. Naród powie więcej WSZYSTKO CO ŻYWE NIECH ŻYJE, NIECH BRZMI DUMNIE. wszystkie hasła typu liberalizm, kapitalizm, komunizm, socjaldemokracja, gospodarka głupcze i tym podobne bzdury służą zawsze i tylko określonej grupie. zawsze do ucisku drugiej, chwilowo słabszej grupy. balcerowiczowsko- korwinomikowskie liberalne bzdety, niekiedy upiększane socjaldemokratycznym zabarwieniem smucą Naród. a już twierdzenia, że im mniej państwa w gospodarce tym lepiej to zwykła ślepota i durnota. tak twierdzą tylko durne amerykańskie indyki, które chwalą ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA. chwilowo tyle

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.youtube.com/results?search_query=Ewa+Demarczyk&aq=f

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.youtube.com/watch?v=bIbgg2Ca1vk

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten "myNaród" wcale nie tak głupio gada we wpisie z "Dzisiaj 22:17". Prawie słowo w słowo ja bym też tak rzekł. Władcy jednak, poza wypchaniem własnych kieszeni niczym innym się nie interesują. Co tam Polska. O nią, a raczej o jej wizerunek zadbają tacy zwolennicy władzy, jak "Większość" - świadoma swego czynu - DO z W24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.