Facebook Google+ Twitter

Czy Putin poruszył lawinę? Rozpad globalizmu i standard złota

Nacisk narastającego kryzysu światowego jest olbrzymi i wymusi rozwiązania, które zmienią wszystko. Jest to kryzys wynikający z tego, że ustanowiony na Zachodzie system finansowy okazał się ślepą uliczką. Czy Putin znalazł z niej wyjście?

Putin podczas rozmowy z premierem Nowej Zelandii na temat unii celnej z Rosją / Fot. portal prezydenta Federacji RosyjskiejZakończone w sobotę forum gospodarcze i spotkanie na szczycie państw członkowskich APEC we Władywostoku było pełne pomysłów swojego gospodarza czyli prezydenta Federacji Rosyjskiej. M.in. zaproponował zróżnicowanie szlaków handlowych łączących państwa Azji i Pacyfiku z Europą przy wykorzystaniu Wspólnego Obszaru Gospodarczego (unii celnej Rosji, Kazachstanu i Białorusi). Nie tylko, że to jest trasa krótsza niż przez Cieśninę Malakka (piraci!) i Kanał Sueski (groźba wielkiej wojny na Bliskim Wschodzie), ale i bezpieczniejsza. Przy tym może utorować bezpośrednią drogę do krajów członkowskich UE - zachęcał.

W związku z niezbyt dobrym stanem linii kolejowych, łączących centralną Rosję z rosyjskim Dalekim Wschodem, można to uznać za melodię przyszłości. Podobnie jak kilka innych propozycji wysuniętych na tym forum przez Władimira Putina. Moim skromnym zdaniem o wiele ważniejsze było co innego. Coś, co nie znalazło się na pierwszych stronach gazet i portali internetowych.

Odejście od dolara amerykańskiego w rozliczeniach międzynarodowych


Najważniejsze moim zdaniem słowa mocnego człowieka Rosji padły drugiego dnia konferencji we Władywostoku przed południem naszego czasu, na posiedzeniu plenarnym szefów państw i rządów oraz Grupy Doradczej Ludzi Interesu. Mianowicie: „Jeśli chcemy uwolnić się od zbędnych derywatyw, zdyscyplinować światowy sektor finansowy i zwiększyć jego stabilność, powinniśmy przejść do systemu wielu walut rezerwowych”. Te słowa przekazał światu portal rosyskiej telewizji informacyjnej Wiesti, a po angielsku powtórzył je m. in. dziennik "Hindu" (dawniej , największa gazeta Indii).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Ten artykuł ukazał się właśnie w języku niemieckim:

http://www.news4press.com/Hat-Putin-das-Weltfinanzsystem-labil-gem_686346.html

Przetłumaczyłem go samodzielnie przy użyciu tłumacznika (autotranslatora) produkcji krajowej, zaopatrzonego w zbierane przez lata słownictwo ogólne oraz specjalistyczne, a także przy pomocy internetowych narzędzi językowych, które pokrótce opisałem:

link

Zainteresowani przedmiotem mogą śledzić mój cykl artykułów o językach obcych według hasła: samouctwo,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak to napisał Czesław Miłosz: "Nie jesteś jednak tak bezwolny,/ A choćbyś był jak kamień polny, /Lawina bieg od tego zmienia, /Po jakich toczy się kamieniach."

P. S. Moje rozważania nie mają nic wspólnego z prawem koncernu Polska Presse do posiadania tego portalu oraz prasy drukowanej. Chodzi w nim o prasy drukarskie FED-u, a nie o spadkobierców pana Kirscha. Itd. itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorzu, piszesz ważne rzeczy i przeprowadzasz analizę na swój rachunek. Media właścicielskie są strona w sporze więc nie mogą być obiektywne. Ale czy samodzielne myślenie cokolwiek zmieni?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chiny przestawiają od paru lat swoją gospodarkę na zbyt na rynku wewnętzrnym oraz w Azji. Kiedy ten proces zostanie zakończony i doprowadzi do logicznego następnego etapu w postaci pilnej ekonomicznej potrzeby zjednoczenia kontynentu z Tajwanem, Pekin połączy w tej sprawie siły z Rosją. Ten dzień będzie dniem sądu dla Wall Street i jej popleczników. Putin nie planuje działać w pojedynkę, ale do spółki z całą żółtą i brązową Azją, proponując utworzenie wspólnych rezerw kruszcowych (Chińczycy cały czas przedkładają srebro ponad złoto) stanowiących materialną podstawę rozliczeń bezdolarowych. Kiedy takie słowa zamienią się w czyny, ów dzień sądu zacznie się zbliżać milowymi krokami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 10.09.2012 11:35

...jak to Rosjanie - próbują rozwalić to, co mimo wszystko lepiej czy gorzej ,ale funkcjonuje. W zamian proponują coś, co jet nie do przyjęcia ,lub jest nie realne do wykonania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
  • Jurek Malicki
  • 10.09.2012 11:28

Putinowi jak mi się wydaje ,nie chodzi o wyjście ze kryzysu gospodarczego świata ,czy naprawy finansów ,lecz to co proponuje ;ma postawić szczególnie Stany Zjednoczone w trudnej sytuacji. Putin próbuje złamać hegemonię Stanów Zjednoczonych w świecie. Na razie Putin jak i Rosja mają w swych rękach zbyt mało argumentów i atutów, by to uczynić i wątpię czy im to kiedykolwiek się uda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak na chłopski rozum to przedmówca nawet ma słuszność i jest to całkiem dowcipne podsumowanie. Natomiast jako człowiek, który dokładnie studiuje na własną rękę dzieje XX wieku uważam, że do opisania przyczyn obecnego kryzysu w sposób pełny i dokładyn byłyby potrzebne ze cztery średniej wielkości książki. Nawet Chazin ze swoim wybitnym zmysłem analitycznym dotyka tylko powierzchni pewnych zjawisk.

Komentarz został ukrytyrozwiń
chech
  • chech
  • 10.09.2012 11:09

Kiedyś pieniądz miał pokrycie w złocie, teraz ma pokrycie w towarze tyle tylko że towarem jest dziś wszystko. Mogą to być (są) pomysły, a pomysły nie koniecznie muszą być mądre. Więc doszliśmy do tego punktu gdzie pieniądz ma pokrycie w głupocie - przyczyna kryzysu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.