Facebook Google+ Twitter

Czy Putin skręci kark?

To pytanie należy potraktować dosłownie. Jak donoszą, w czasie treningu dżudo mocny człowiek Rosji doznał uszkodzenia kręgosłupa. Zwraca się uwagę, że o stanie zdrowia włodarza Kremla Rosjanie dowiadują się z zagranicy. Jak w ZSRR.

Sonda

Moim zdaniem w wypadku zgonu Putina w czasie sprawowania władzy:

Jak podała dziś w nocy naszego czasu japońska agencja prasowa Kyodo, premier Yoshihiko Noda odwołał swoją oficjalną wizytę w Moskwie na prośbę strony rosyjskiej z powodu poważnego pogorszenia stanu zdrowia prezydenta Putina. Z kolei szef państwa białoruskiego Łukaszenko powiedział agencji Reutera, że Putin zawiadomił go, że w czasie walk na macie, przenosząc przeciwnika chwytem uwalniającym od niebezpiecznego uścisku doznał przesunięcia jednego z kręgów kręgosłupa.

W wiarygodność Łukaszenki jako źródła wiadomości tego rodzaju powątpiewa się na całym świecie, biorąc pod uwagę, że bat’ko już nieraz rzucał słowa na wiatr w swoich wypowiedziach dla środków masowego przekazu. O stanie zdrowia W. W. Putina będzie można wnioskować najprawdopodobniej dopiero po tym, jak zostanie potwierdzona albo odwołana jego wizyta w Stambule, przewidziana na 5 grudnia. Jak wiadomo, schorzenia kręgosłupa to rzecz poważna, a przy tym mogąca pojawić się zupełnie niespodziewanie, ale z drugiej strony związane z tym dolegliwości można często szybko i łatwo usunąć.

Niepokój budzi co innego. Zdrowy rozsądek podpowiada, że człowiek, który posiada decydujący wpływ na sposób sprawowania władzy w tak ważnym państwie jak Federacja Rosyjska, ze względu na nie tylko własne dobro powinien na siebie uważać i dbać o zdrowie. Tym bardziej, że ma już szósty krzyżyk na karku. Jak zauważa komentator dziennika "Moskowskij Komsomoliec" Iwan Niezamiatnyj: „Pogłoski na temat stanu zdrowia Putina to ostatnia rzecz, jakiej potrzebuje teraz rosyjska polityka. Skuteczność, wręcz samo działanie naszego systemu władzy zależy od zachowania zdolności działania przez człowieka, wokół którego ten system powstał. Jeśli W. W. P. okaże słabość, cały ten system zachwieje się w posadach” - czytamy na stronie mk.ru

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Przeczytałem Panie Grzegorzu i drugą stronę art.-jednak trudno odnieśc się do treści,która jest dosyć trudna do zrozumienia,jak trudna do zrozumienia jest sytuacja w FR.
Art.jest dobry,skłaniający do myślenia,ale jak można odnieść się do niego jednym krótkim komentarzem,jeśli najlepsi "mędrcy"światowej publicystyki opierają swoje tezy,tylko na przypuszczeniach-co stało się z Putinem-,dlatego nie wychodząc przed szereg,skomentowałem Pański art.dwoma troszkę żartobliwymi tekścikami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzecz trudna do oceny. Pod pewnymi względami rządy Putina powstrzymały zamęt i rozkradanie państwa, pod innymi legalne złodziejstwo zostało niezwykle udoskonalone. Chcąc się do tego odnieść, musiałbym napisać osobny artykuł tylko na ten temat. Na razie zaś notuję fakty i opinie. Częściowo w pamięci własnej, a częściowo komputera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja bym tak nisko Putina i dzisiejszej Rosji nie oceniał, acz (o czym świadczy m. in. ten artykuł, tylko trzeba przeczytać jeszcze stronę 2 do końca) nie jestem bynajmniej bezkrytycznym entuzjastą epoki Włodzimierza Włodzimierzowicza. Wystarczy porównać, w jakiej sytuacji znajdowały się kluczowe odcinki rozwoju społecznego i państwowego FR za Jelcyna i obecnie. Nawet tylko stosunki między Jelcynem a Bieriezowskim w porównaniu z Putinem i Serdiukowem są nadzwyczaj pouczające. Rzecz jasna jeśli komuś chce się uczyć czegoś więcej niż tylko anglosaskiej pisowni rosyjskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tą inną chorobą może być Gazprom i widmo bankructwa tej firmy.
Niedyspozycyjność Putina na arenie międzynarodowej,może być związana czynieniem porządku na własnym podwórku i pilnowanie,by nie zostać wykolegowanym,przez rodzimych oligarchów,z udziału w podziale resztek, tego ciągle jeszcze monopolistycznego przedsiębiorstwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Czy Putin skręci kark?"-dobre pytanie:)
Wydaje mi się,że już skręcił i piszę to z pełną satysfakcją:)-jednak na szukanie sobie zastępców,ma jeszcze-myślę czas.Choroby neurologiczne,są uciążliwe,ale obecny stan medycyny,nieźle sobie z nimi radzi,-jeszcze postawią go na nogi-chyba,że przyczyną jego niedyspozycji,jest jakaś inna choroba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.