Facebook Google+ Twitter

Czy Putin zdymisjonuje Miedwiediewa i będzie rządzić Rosją w pojedynkę?

Pytam nie bez powodu. Dotąd mocny człowiek Rosji, uznawany wręcz za nowego cara, nie rządził, ale zarządzał. Zarządzał interesami oligarchów i zarabiającej na nich zachodniej finansjery. W tym roku Putin miał to zmienić. Teraz już musi.

Sonda

Co myśleć o Rosji Putina?

 / Fot. PAP/EPA/IGOR KOVALENKO / Fot. W24Zacznę od obecnego rosyjskiego premiera, który już czwarty miesiąc z rzędu zmaga się z bieżącym zarządzaniem sprawami kraju, nie zaniedbując przy tym bynajmniej swoich wielkich wizji. Można by o nich wiele pisać, ale właściwie nie trzeba. Lepiej obejrzeć dwa materiały filmowe, szeroko dostępne w internecie oraz runecie (runet - internet rosyjskojęzyczny). Jako pierwszy pragnę polecić uwadze moich Czytelników nagrany, przetłumaczony na angielski i zamieszczony na YouTube program rozrywkowy, całkiem dowcipnie parodiujący powrót Putina na fotel prezydenta.

Jest w nim właściwie rzecz biorąc cały Miedwiediew: wiara, że wszystko rozwiąże ultranowoczesna technika komputerowa; chęć skromnego (jak na rosyjskie warunki) i formalnie zgodnego z prawem wzbogacenia się; gotowość przysłużenia się twórcy swojej kariery, a zarazem wykazania mu własnej genialności oraz niezbędności. Warto poświęcić tych osiem minut, aby to obejrzeć i wysłuchać.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Rosja ma do wykorzystania szereg rezerw, zresztą St. Zj. tak samo. Mam wrażenie, że radykalna zmiana kursu na umiarkowany nacjonalizm gospodarczy i tu i tam mogłaby doprowadzić do tzw. cudu gospodarczego. Pisalem już o tym w zarysie:

link

Na tym niestety jednak na dzisiaj muszę kończyć, tzn. położyć się spać-

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 25.09.2012 20:49

rzeczywiście USA przeżywa ciężkie czasy .. to nie jest już to imperium lat 60 czy 70 ,,,20 wieku i pod względem gospodarczym i militarnym...a najblizsze dziesięciolecia bedą niestety jeszcze gorsze... choćby podbój kosmosu z zastosowaniem najnowszych technologii tu widac straszny regres USA imperium które praktycznie nie ma własnych rakiet zdolnych do lotu na orbite a do tego na najbliższe dziesięciolecia zdało sie na łaskę średniej firmy prywatnej{to już zupełny krach} do tego słabiutki eksport w porównaniu z dynamiką chin czy nawet niemiec słowem rokowania są złe...optymizm amerykanow bierze sie z powietrza bo o rosji to szkoda pisać co było nie wróci....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę ja przedmówcy. To właśnie Stany Zjednoczone Ameryki przy wszystkich swoich pozorach potęgi, niczym Imperium Brytyjskie około 1930, stoją dziś nad krawędzią przepaści. Zaś sami Amerykanie przewidują, że ich kraj w ciągu dość krótkiego okresu, bo zaledwie najbliższych dwudziestu lat, wykona ogromny krok do przodu... O tym jednak w miarę szczegółowo pod koniec tygodnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 25.09.2012 16:59

w sondzie ...pytanie... czas rosji dobiega końca... z prawda niewiele ma wspólnego... bo ten czas nie dobiega ale już dobiegł o i to 20 lat temu kiedy przestala być imperium światowym... dziś to kraj z słabym dochodem i fatalna demografią {tylko 140 mln !!} i to na dlugie dziesięciolecia zamyka jej aspiracje do imperium dziś jedynym hegemonem sa USA a w przyszłości może nawet bliskiej dołączą do nich chiny...jedyne dobrze ze rosja to kraj w miare europejski a więc w miare przewidywalny a nie islamski jako kraj w większości azjatycki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.