Facebook Google+ Twitter

Czy Rosja powiększy się o Naddniestrze?

Republika Naddniestrzańska zwróciła się wczoraj do Rosji o przyjęcie w skład Federacji Rosyjskiej. Odpowiedź na tę prośbę to ważny sprawdzian zamiarów Putina.

Putin ogłasza przyjęcie Krymu do FR. O czym pomyśli w następnej kolejności? / Fot. The Presidential Press and Information OfficeRzeczniczka parlamentu tej republiki, która oderwała się od byłej Mołdawskiej SRR w latach 1991-92 pod hasłem ochronienia Słowian przed romańskim uciskiem – Irina Kubanczik, zawiadomiła o tym świat za pośrednictwem agencji Prasowej ITAR-TASS. BBC powtarzając tę wiadomość dodaje, że w Dumie Państwowej w Moskwie został wniesiony projekt ustawy konstytucyjnej o przyspieszonym i ułatwionym trybie przyłączania do Rosji terytoriów, których władze i ludność opowiedzą się za takim rozwiązaniem.

http://www.bbc.com/news/world-europe-26627236

Nieco później agencja prasowa Rosbałt podała, że ten projekt, którego autorami są posłowie partii Rosja Sprawiedliwa (lewicowi nacjonaliści), został wycofany przez prezydium Dumy, które uzasadniło to potrzebą przedstawienia tej sprawy najpierw w OBWE. Dokładniej rzecz ujmując chodzi o Europejską Komisję na rzecz Demokracji przez Prawo, zwaną też Komisją Wenecką, działającą w ramach Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, której posiedzenie ma się odbyć 21 marca. W tej sprawie z punktu widzenia władz w Tyraspolu nie trzeba organizować referendum, ponieważ takowe odbyło się już w 2006 i znaczną większością głosów opowiedziało się za możliwością przyłączenia do Rosji. Podniesienie tego tematu w tej chwili jest związane tak z sytuacją na Krymie jak z decyzją władz w Kiszyniowie podpisania układu stowarzyszniowego z UE.

http://www.rosbalt.ru/exussr/2014/03/18/1245241.html

Powstaje pytanie, co mają znaczyć ruchy wokół tego zagadnienia? Jak wiadomo od wschodu ten nie uznawany przez żadne inne państwo prócz Rosji twór polityczny graniczy z Ukrainą. Pozytywne ustosunkowanie się do tej prośby w Moskwie mogłoby oznaczać, że Putin chce zająć całe terytorium państwa ukraińskiego. Jej oddalenie może wskazywać, że taka decyzja nie zapadła (jeszcze) na Kremlu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Zamieściłem komentarz przez Facebooka, ale się gdzieś zapodział. Wstawię go bezpośrwdnio pod tekstem.
W moim odczuciu w jarzących się konfliktach - te etniczne i te ustrojowe mają tylko stanowić przykrywkę. Rzeczywistymi źródłami konfliktów są nie zwykli ludzie, tylko ci, spragnieni, nienasyceni dochodów, zysków. To oni w poszukiwaniu nowych "dostawców" tych dochodów wzniecają konflikty - właśnie - pod pozorem szerzenia demokracji. Oni losami ludzi tworzących dobra materialne, rolników, górników, portowców, marynarzy, czy innych ....rzy się nie interesują - ich interesuje pieniądz. Ażeby go pozyskać jak najwięcej, zachodzi potrzeba pozyskiwania, coraz to większych terytoriów, aby je sobie podporządkować i "doić" je do wyczerpania zasobów. Zachowania ludzi, dla mnie są niezrozumiałe - nie mogę zrozumieć, nieugaszonej żądzy posiadania i panowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Putin odbudowuje imperium.W kolejce do aneksji czekają: Naddniestrze, Ukraina, kraje nadbałtyckie, Białoruś,, republiki zakaukaskie, Kazachstan.Turkmenia, Uzbekistan, Finlandia a jak dobrze pójdzie to i ganze Welt Armia rosyjska/tak jak i czerwona/ nie
dopuszcza się agresji, ona wyłącznie wyzwala, a propaganda putinowska uzasadniająca agresje, przypomina propagandę Goebbelsa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stare jak świat metody są skuteczne na wieki jeśli są stosowane konsekwentnie (acz również z wyczuciem sytuacji i z przewidzeniem kilku ruchów naprzód na światowej szachownicy). Przykłady? Teksas, Kalifornia. Alaska, Hawaje, Kanał Panamski, Szkocja, Walia, Irlandia, Wandeja-Bretania, Korsyka itd. itd. Wbrew pozorom nawet ludobójstwo okazuje się opłacalne i to długoterminowo: wytępienie wielu tysięcy Apaczów i Siuksów, Azteków, Majów, znacznej części Inków, Araukanów, polityka Mao Tse Tunga w Chinach i Tybecie, Le Duana w Indochinach, generała Adekunje w Biafrze (z pomocą brytyjską), a także naloty dywanowe na miasta Niemiec, Włoch i Japonii tudzież zrzucenie bomb atomowych na Nagasaki i Hiroszimę.

Albowiem posunięcia osób sprawujących władzę, dobrzy ludzie, nie dzielą się na moralne i niemoralne, jak daliście sobie wmówić, ale skuteczne i bezskuteczne. Oczywiście w ramach skutecznej polityki, bojąc się Boga, można starać się o ograniczenie liczby jej ofiar, w czym jak na razie wygrywa Putin i to nie tylko ze Stalinem.

Nie widzieć tego wszystkiego oznacza być zaślepionym poczuciem własnych (?) racji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyrośnięte bez dzieciństwa bite przez ojca z wypaczoną osobowością monstrum Putin terroryzuje świat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stare metody są skuteczne na jakiś czas, dlatego do nich się wraca. Szkoda tylko, że w tej euforii skuteczności kreatorzy takich metod nie chcą widzieć tego, jak kończą się te poczynania...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widać jak na dłoni nowego stalinohitlerka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzecznik Kremla Dymitr Pieskow zapowiedział niedwuznacznie bliskie "przyjście na pomoc" mieszkańcom wschodniej Ukrainy.

http://rus.ruvr.ru/news/2014_03_19/Peskov-RF-najdet-drugih-partnerov-esli-SSHA-i-ES-vvedut-sankcii-2199/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.