Facebook Google+ Twitter

Czy Rosjanie zbezcześcili zwłoki ofiar katastrofy smoleńskiej?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-09-25 14:20

Serwis wp.pl poinformował, że w dwóch trumnach ofiar katastrofy smoleńskiej, podczas ekshumacji, biegli trafili na nagie ciała w plastikowych workach.

 / Fot. PAP/Adam WarżawaPo pierwszych sekcjach ekshumowanych ciał można powiedzieć, że Rosjanie nie zadbali o należyty szacunek dla zwłok. Wkładanie szczątków do trumien, było przeprowadzone niedbale i niechlujnie. Brudne, nagie ciała wrzucano do plastikowych worków. Były też przypadki, że zwłoki były owijane w czarną folię. Ubrania, które rodziny przywiozły, były kładzione na workach.

Podczas ostatniej sekcji, w jednym z ciał, w jamie brzusznej znaleziono gumową rękawiczkę, która wcześniej posłużyła do przeprowadzenia sekcji. Takie przypadki zostawiania w ciałach zmarłych różnego rodzaju przedmiotów (gumowe rękawiczki, gaziki i śmieci ze stołu sekcyjnego) zdarzały się również przy poprzednich sekcjach.

Mecenas rodziny śp. Anny Walentynowicz Stefan Hambura mówi, że śledczy wojskowi nie byli zainteresowani przebiegiem sekcji. "Podchodziłem do ciał, przyglądałem się im uważnie, prosiłem o zabezpieczenie konkretnych dowodów. Zapytano mnie "po co"? Miałem przeświadczenie, że raczej próbują mnie blokować, zamiast zaangażować się w badanie" - powiedział wp.pl mec. Hambura.

Prokuratura potwierdza, że będą kolejne ekshumacje, ponieważ dokumentacja medyczna sporządzona przez Rosjan nie jest wiarygodna. Na pytanie, czy prokuratura podejmie jakiekolwiek działania w sprawie sfałszowania dokumentacji medycznej, prokurator Rzepa, rzecznik prasowy Naczelnej Prokuratury Wojskowej, powiedział: "w momencie udokumentowania wszystkich nieprawidłowości związanych z rosyjską dokumentacją sądowo-medyczną Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie podejmie w tym zakresie stosowne decyzje procesowe".

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Adam Sul
  • Adam Sul
  • 26.09.2012 20:01

Te zwłoki najbardziej bezczeszczą posłowie PIS ! Chcąc zbić kapitał polityczny na czyimś nieszczęściu !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
bmx
  • bmx
  • 26.09.2012 10:24

Kultura Ruskich i PIS jest na tym samym poziomie !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam Sul
  • Adam Sul
  • 25.09.2012 23:51

Pamiętam jaka była rozpacz i nikomu wówczas nie przyszło do głowy, że coś takiego może się zdarzyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ania d.
  • ania d.
  • 25.09.2012 23:43

Wina Tuska ... oczywiście !!!
Rząd do dymisji, a Kaczyński premierem ... dożywotnio !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
zaraz profanacja
  • zaraz profanacja
  • 25.09.2012 23:20

Z politycznej otoczki tej całej nagonki wynika, że to Premier Tusk miał być każdej sekcji, pakować ciała w kostnicy i lutować wieko trumien. Wykorzystywanie do gry politycznej pomyłki jakiegoś "ciecia-kostnicowego-wikidajły" jest najzwyklejszym draństwem.

Jak w Polsce traktuje się zwłoki mogliśmy przekonać się po katastrofie w Katowickiej Hali Wystawienniczej gdy okazało się jak były traktowane (składowane) w kostnicy prosektorium. Albo przypomnijmy sobie aferę na Anatomopatologii w Warszawie gdzie zwłoki przewożone były na wózku z prosektorium do najzwyklejszych kontenerów zaopatrzonych w agregaty chłodnicze, stojących na podwórzu. Mówienie o poziomie Instytutu Ruskich w Moskwie zapominając o stopniu poszanowania zwłok w kraju nad Wisłą a nie z III świata. Przeprowadzenie sekcji ofiar zbiorowych wypadków w liczbie około setki istnień ludzkich to naprawdę ciężki problem logistyczny. Wszystko to w bardzo ogromnym tempie ... więc gadanie że tak tylko mogło się stać u "Ruskich" uważam za przesadne. Pomyłka a raczej niechlujstwo kostnicowego wikidajły będzie nowym tematem do polskiej zajawki politycznej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znając ten kraj i medycynę, to postąpili w tym przypadku i tak powyżej ich standardów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
fujara
  • fujara
  • 25.09.2012 22:13

rosjanie spelnili swoje zadanie wzorowo

Komentarz został ukrytyrozwiń
monika
  • monika
  • 25.09.2012 19:49

Rosjanie i kultura !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lukas
  • Lukas
  • 25.09.2012 18:45

Jeśli to państwo tak dba o godne traktowanie doczesnych szczątków swych obywateli to poco ono nam??Przecież obcy nie postąpili by gorzej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 25.09.2012 16:32

Państwo zdało egzamin?? Przecież to potworne kłamstwo ,które tragicznie odbije się na Tusku i Platformie!