Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21458 miejsce

Czy rozmiar ma znaczenie? Profesor Izdebski o seksie Polaków

Okazuje się, że sprawa rozmiaru ma większe znaczenie dla mężczyzn. W badaniu przeprowadzonym pod kierownictwem prof. Zbigniewa Izdebskiego, twierdząco odpowiedziało 33 proc. mężczyzn i 24 proc. kobiet. Co jeszcze można przeczytać w raporcie o seksualności Polaków, przygotowanym przez "Politykę"?

 / Fot. G.dallorto, dozwolona redystrybucja i użytkowanie komercyjneJesteśmy zadowoleni z naszego życia seksualnego, ale profesor Izdebski, autor 800-stronicowego raportu, składa to raczej na karb małych wymagań. Robimy to rzadko i monotonnie, ale to nam wystarcza. Tylko 2 proc. mężczyzn i 4 proc. kobiet źle ocenia swoje życie płciowe.

W wywiadzie udzielonym Jackowi Żakowskiemu w najnowszej "Polityce", Izdebski stwierdza, że za bardzo się ograniczamy. Na przykład tylko 17 proc. mężczyzn uprawia seks oralny, choć 30 proc. deklaruje, że to lubi. Nie przychodzi nam do głowy, żeby porozmawiać z partnerem i wprowadzić do sypialni urozmaicenia. W ogóle za mało rozmawiamy o seksie. Oczekujemy mniej niż większość Europejczyków, ale to się zmienia za sprawą Internetu.

I nie chodzi tylko o to, że Internet jest naszym głównym źródłem wiedzy w tych sprawach. W 2010 roku 30 proc. badanych internautów uprawiało seks z osobami poznanymi przez Internet i grupa ta szybko rośnie. Wśród nich są nie tylko single, ale też osoby nie odczuwające satysfakcji ze swojego związku. W grupie tej więcej jest mężczyzn.

Raport przekazuje też jak często Polacy uprawiają seks, czy się masturbują, jaki procent żyje w związkach nieformalnych.

Zaskakujące są wyniki zeszłorocznych badań na temat rozmiaru penisa. Ma on znaczenie dla 24 proc. kobiet i 33 proc. mężczyzn. Tymczasem rozmiar waginy jest istotny zdaniem 29 proc. kobiet i 45 proc. mężczyzn. Izdebski opisuje też ciekawe wyniki dotyczące wpływu wiary na życie seksualne dorosłych osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Kasia Wilczyńska
  • Kasia Wilczyńska
  • 20.08.2012 10:09

rozmiar nigdy nie mial znaczenia przecietny jest jak najbardziej ok pod warunkiem ze mezczyzna wie co z tymi centymetrami zrobic a szerzej dobrze to opisuje doswiadczona kochanka w tym miejscu

http://sex-wiadomosci.pl/seks-na-powaznie/130-wielkosc-ma-znaczenie

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ad Rem: "Panie Robercie z homo się rodzi a nie przeradza !". To chyba miało być do pana Piotra ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
elf
  • elf
  • 24.03.2012 19:53

Mały mały ....ale figlarz !

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 24.03.2012 19:51

@ Panie Robercie z homo się rodzi a nie przeradza !

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jeżeli jestem w błędzie, proszę mi udowodnić. Tym bardziej przedstawiłem jedną z możliwych opcji. Przykład? mam, ale jest ta osoba znana w Polsce. Jak był młody zaliczał studentki. Był obrzydliwie przystojny.
Studentki tak mu obrzydły, że przerzucił się na studentów. Może to miało coś z genami. Lecz ja jestem zdania, jak przedstawiłem. Temat wstydliwy i nie jest chyba specjalnym obiektem badań a powinien.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to Robercie usłyszałeś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Piotr Wierzbicki: "Bez tego zaangażowania emocjonalnego uprawiany seks prowadzi do dewiacji. Przeradza się też w homo." Z całym szacunkiem, ale większej bzdury nigdy nie słyszałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No profesorze, mało Pan przeżył, że bzdury opowiada. Z kim mają młodzi rozmawiać na te tematy?! Nauczycielki wstydliwe i purytańskie (nie wszystkie), zakonnice na lekcjach religii jeszcze bardziej! Rodzice nie przygotowani do życia w rodzinie!
Ja miałem taką świadomość, że uważałem w sprawie co mnie nurtuje, mam prawo zapytać rodziców i dorosłych. Mając kilkanaście lat, zapytałem mamę, dlaczego ja mam takiego małego penisa? A przyczyna była prosta. W szkolnej łaźni dziewczyny wyskrobały otwory w pomalowanych na biało oknach i podglądały nas. Później jedna mówi: "Ale Ty Piotrek masz małego". Musiałem jej udowodnić, że się myli. A myliła się, bo się mierzy przy odpowiedniej temperaturze emocjonalnej.
Moim zdaniem rozmiar penisa ma zasadnicze znaczenie przy uprawianiu seksu i to też niezupełnie. Natomiast inaczej organizmy dostosowują się w sytuacji silnego zaangażowanie emocjonalnego partnerów.
Bez tego zaangażowania emocjonalnego uprawiany seks prowadzi do dewiacji. Przeradza się też w homo.
Tak więc jak byle jak, lepiej od czasu do czasu, nie paprając. Tak, żeby przeżycia tworzyły szczęśliwe życie.
Polowanie na orgazm przy pomocy seksu nic nie daje. Natomiast tworzenie atmosfery godowej, że tak powiem, jest naturalną reakcją organizmów. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak ważne jest miejsce, gdzie takie gody odbywają się. Proszę sobie wyobrazić. Jeziora, pagórki, sosnowe lasy w środku lata. Gleba piaszczysta i gorąca od Słońca. Ścieżkami, brzegami jeziora młodzi przepasani tylko opaskami biodrowymi
biegają, rozmawiają, pływają. Jak dziewczyna zmęczona, jedzie na "barana". Mężczyzna mógłby ją tak cały dzień nosić. Skąd wyzwala z siebie tyle energii? Czas wakacji mile upływa a po wakacjach zostają wielkie dzieła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.