Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6306 miejsce

Czy różnica wieku w związku ma jakieś znaczenie? Część 1

20-letnia kobieta i 40-letni mężczyznę oraz 40- letnia kobieta i 20-letni mężczyzna. Czy mogą się kochać prawdziwie? Czy może ich łączyć prawdziwe, szczere i głębokie uczucie? Oczywiście! Chyba, że wcześniej zabije ich wzrok zazdrosnych ludzi!

http://www.stockxpert.pl / Fot. http://www.stockxpert.plTo, że ludzka miłość nie ma żadnych granic, sami dobrze wiemy. Niestety, niewiele wynika z tej wiedzy, nie stosujemy jej w praktyce. My, kobiety, z natury wybieramy sobie starszych partnerów, a mężczyźni młodsze partnerki. Kulturowe i obyczajowe normy ustaliły, że mianem "normalnego związku" określa się pary do 10-letniej różnicy wieku. Czytając to zdanie można się zaśmiać, ale czy to nie jest prawda? Jeśli kobieta lub mężczyzna jest starszy lub młodszy o ponad 10 lat od swojego partnera mówimy: - Nienormalne, niemoralne, niesmaczne lub ewentualnie - chodzi jej/jemu o pieniądze. Oczywiście dodajemy,że kobiecie w takim związku brakuje ojca a mężczyzna szuka matki - otóż, nie generalizujmy. Przykłady?

Posłanka Samoobrony Sandra Lewandowska - piękna, mądra i inteligenta kobieta, została publicznie ośmieszona, bo spotyka się z Januszem Maksymiukiem starszym od niej o 30 lat. Od razu zrobiono z tego aferę na całą Polskę. A czy ktoś przeprosił ich, czy ktoś udowodnił plotki? Czy zastanowił się nad tym,co może tkwić w ich wnętrzu?

Drugi przykład? Małgorzata Foremiak i Rafał Maserak publicznie potępieni i nadal napiętnowani. Brukowce od początku spekulowały, że to tylko romans i długo nie potrwa, a Maserak chce zrobić karierę kosztem Małgosi. Jak się skończyło? Historia z miłością w tle trwa nadal, wyglądają na kochających się. Oczywiście, nigdy nie wiadomo co jest "w środku", ale informacje o rozstaniu, załamaniu Małgosi, okazały się wstrętną plotką.

Uogólniając krzywdzimy bardzo tych, którym nie zależy ani na pieniądzach, ani na seksie, zrobieniu szybkiej kariery. Oczywiście, nie zaprzeczę, że zdarzają się "związki dla pieniędzy", kariery i fajnego seksu, ale tak samo związki z dużą różnicą wieku jak i małą mogą być narażone na tego typu "pułapki".

Przede wszystkim zastanawiam się nad pytaniami, nad którymi pewnie zastanawia się niewielu - co zrobić gdy łączy ich wszystko, a dzieli wiek? Z jakimi problemami muszą borykać się pary "z góry skazane na potępienie"? Uważam, że wiek nie ma żadnego znaczenia jeśli chodzi o bycie z kimś w związku, liczy się miłość, bliskość a nade wszystko cierpliwość i akceptacja partnera, bo przecież czasem dzielą nas całe pokolenia, a więc różnica poglądów, nastawienia do niektórych spraw jest zupełnie inna. Jeśli para się naprawdę kocha przetrwa wszystkie przeszkody, które los stawia na ich drodze do szczęścia.http://www.stockxpert.pl / Fot. http://www.stockxpert.pl

Ona ma 20 lat, on 40. Kochają się bez pamięci, pokonują przeszkody, ale zaczynają sobie stawiać pytania: - o dzieci czy naprawdę razem będziemy w stanie je wychować? - Co będzie, gdy zachoruję czy dalej będziesz mnie kochać? - Czy będziemy ze sobą na dobre i złe? Takie pytania mogłyby zadać sobie wszystkie pary, ale w szczególności pary z dużą różnicą wieku muszą być ich świadome, bo tutaj prawdopodobieństwo zostania samotną matką, ojcem, wdową czy wdowcem w młodym jeszcze wieku jest o wiele większe.

Wszystkim parom, które na samym starcie mają "pod górkę" życzę wytrwałości, miłości a nade wszystko wewnętrznego przekonania, że ludzie mogą wiele mówić, obrażać nas, ale my i tak się kochamy, na przekór wszystkim i wszystkiemu, bo jest w nas wewnętrzne przekonanie, że nie metryka partnera, a jego serce jest gwarancją wspólnego szczęścia. "Przecież najważniejsze jest niewidoczne dla oczu..."


Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

Tadek
  • Tadek
  • 08.08.2012 09:47

Istnieje taka strona jak http://www.roznicawieku.pl gdzie można poznać starszych lub młodszych.
Polecam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Margo
  • Margo
  • 16.12.2011 13:28

Zlosliwcy zabijaja milosc takich par i nie zastanawiaja sie dlaczego...zniszczyc bo jest inaczej...ale dlaczego wlasnego nosa nie pilnujecie...jesli ktos sie kocha to jego sprawa i jego swiat...nawet jak by mial trwac chwile to niech trwa...trzymajcie sie ...zwlaszcza Ci którym się udało...Wiem jak taka miłosc smakuje....Swiat jest za smutny by go jeszcze bardziej zasmucac...

Komentarz został ukrytyrozwiń
voilotta
  • voilotta
  • 22.11.2011 10:00

..przeczytałam wszystkie komentarze i nie jestem zbulwersowana tym co ludzie sądzą o różnicy wieku w związku,a dlaczego ?dlatego,że kierują nimi stereotypy i nie obrażając nikogo zacofanie...skoro para potrafi znaleźc wspólny język nie zwracając uwagi na różnicę wieku to gdzie jest problem? Jak się kogoś kocha to nie ważne co mówią ludzie i co sądzi rodzina ..ważne jest szczęście bo życie mamy tylko jedno.Moim zdaniem aby wyrażac negatywne opinie trzeba przeżyc taką miłośc...zakochac się tak zwyczajnie z wzajemnością...I trzeba pamietac,że wiek to tylko liczby ..więc wszystkim ,którzy mają młodszych od siebie partnerów życzę wytrwałości i szacunku w związku bo miłosc jest piękna..ale ta prawdziwa ,bezinteresowna...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Miriam Maciejewska
  • Miriam Maciejewska
  • 22.07.2011 02:25

Czytałam te stare komentarze i jestem w szoku.
Dajcie ludzie spokój!
Co kogo obchodzi kto jest z kim i ile kto ma lat?!
Nie ważne czy będą ze sobą kilka lat albo miesięcy!
Ważne,że przez ten krótki czas czy długi będą szczęśliwy.
TO jest najważniejsze,żeby być szczęśliwym.



P.S Pani Marcie Ka życze,żeby się zakochała w dużo młodszym lub starszym mężczyźnie. Wtedy prosze napisać jeszcze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aleksandra
  • Aleksandra
  • 30.06.2011 22:40

Wiek absolutnie w niczym nie przeszkadza, ja mam 15 lat mój chłopak 22 lat, jesteśmy od roku i nie wyobrażam sobie życia bez niego, a on bezemnie. Oczywiście znajomi dziwnie nas z początku postrzegali i w ogóle. Ale np. pomiędzy moimi rodzicami też jest spora różnica - mama ma 30 lat, a tato 41 i jakoś od 16 lat żyją razem i nie mają się zamiaru rozstać, są idealni. Znam jeszcze dużo takich przykładów na to iż wiek to nic takiego, to tylko puste liczby.

Komentarz został ukrytyrozwiń
masakra
  • masakra
  • 09.05.2011 21:25

poznalam faceta starszego o 15 lat odemnie i nie przeraza mnie ta roznica wieku zreszta to tylko metryka on nawet nie wyglada na tyle ma 36 ja mam 21 narazie nie przedstawilam go rodzicom boje sie ich reakcji po nocach placze i nie umiem sobie wytlumaczyc jak moglam sie zakochac w starszym od siebie facecie o 15 lat .... zaden facet w zyciu nie obdarzyl mnie taka miloscia i czuloscia jak on boje sie ze moi rodzice i rodzenstwo tego nie zaakceptuja a nie wspomne juz o dalszej rodzinie typu ciocie itp on duzo w zyciu przeszedl ma 12 letnia corke a z zona nie jest od 3 lat jestesmy z soba 2 lata i planuje przeprowadzke do niego bez wiedzy rodzicow ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
: D
  • : D
  • 03.05.2011 17:59

Mi się podoba chłopak o 13 lat starszy.Chciałabym mu nie być obojętna.A ja znam pewną parę bardzo szczęśliwą. Ona ma 20 lat a On 50.Miłość w takiej różnicy wieku tez istnieje.Czasem w związkach o takim samym roczniku nie wychodzi nic,a tu tak.Zdecydowanie jestem za.Miłość nie zna granic i wieku.Nie zawsze chodzi o pieniądze.On mi się na przykład bardzo podoba chciałabym z Nim być a bogaty czy coś to On nie jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń
martapyza
  • martapyza
  • 15.03.2011 14:51

Jestem obecnie w związku z mężczyzną starszym ode mnie o 15 lat. Mój były mąż był ode mnie zaledwie 5 lat starszy i w ogóle nie potrafiliśmy się dogadać. On się bawił a ja miałam na głowie dom i dzieci. W sumie więcej nas dzieliło niż łączyło. Teraz czuję się doceniana, spełniona i po prostu szczęśliwa. Mój partner jest dojrzały i mądry. Mimo różnicy pokolenia mamy masę wspólnych tematów i zainteresowań. Układa się świetnie na każdej płaszczyźnie życia. Jest tylko jeden mały problem. On obawia się o to, że kiedyś go zostawię, bo jednak jest co raz starszy. Staram się go zapewniać, że jeżeli będzie dawał mi tyle szczęścia co dotychczas, to zestarzejemy się razem. Myślę, że na idealne dobranie drugiej połówki wiek nie powinien mieć wpływu. Można kochać i być kochanym zawsze, bez względu na różnicę wieku:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
realista
  • realista
  • 14.03.2011 10:20

Nie można normalnie czytać tych w większości złośliwych, zazdrosnych bredni . Co kogo obchodzi kto z kim jest, jaka różnica wieku. Specjalność naszego narodu to szukanie rad dla innych jak to powinno być, co powinien zrobić.Mamy zawsze cudowne rady dla innych jak żyć tylko jakoś sami nie potrafimy sobie z wieloma rzeczami poradzić.Panie w starszym wieku od których odchodzą mężowie może byście się zastanowiły dlaczego tak się dzieje, może trochę wysilić główkę i zajrzeć głębiej do problemu.To nie jest tak jak często płytko myślicie że wiek jest podstawą rozpadu.Widzicie w swoich mężach tylko maszyny do pracy,do pieniędzy, wszystko wam się nie podoba, bo przyjdziemy z pracy i chcemy trochę odpocząć.Nie nie mamy prawa bo powinniśmy ryć do wieczora. A miłość owszem do dzieci bo to one są najważniejsze ty facecie jesteś już do innych ciężkich rzeczy.Swoje zrobiłeś ,zapłodniłeś i koniec. Zal mi was starsze kobiety ale z drugiej strony same sobie na to pracujecie.Faceci naprawdę są czułymi osobami, trzeba mieć tylko prawdziwe kobiece podejście do nich a możecie sobie ich owinąć wokół palca. Świat zawodowy trochę bardziej otworzył się dla was i słusznie o to nie ma nikt pretensji tylko wam pieniądze uderzają do głowy i nagle chciałybyście być samodzielne robiąc z nas jeszcze większych debili.Jeśli przez np 20 lat słyszy się ciągle że do niczego się nie nadajemy to nie bądźcie zdziwione że pojawia się nagle ktoś kto widzi w nas nie tylko maszyny ale uczuciowych facetów.Możecie tu wypisywać różne swoje "inteligentne" dyrdymały ale tego nie zmienicie.To jest tylko rozpacz tonącego ,tyle wam pozostaje. A parom z dużą różnicą wieku życzę naprawdę szczęścia bo należy im się jak najbardziej. Nie przejmujcie się ludźmi. Oni zawsze będą zazdrościć dopóki sami nie znajdą się w takiej sytuacji a przypuszczalnie nie znajdą się. I to jest ich prawdziwa rozpacz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zana
  • zana
  • 29.12.2010 14:02

ja jestem w zwiazku roznicy 20 lat on jest tym starszym.I nie zamieniła bym go na nikogo innego na swiecie.