Facebook Google+ Twitter

Czy rząd negocjował z porywaczami geologa?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-07 19:25

Polski rząd zrobił wszystko, co możliwe, by uwolnić porwanego w Pakistanie Polaka. Zapewnił o tym w Monachium premier Donald Tusk. Rano pakistańskie media podały, że talibowie ścięli polskiego inżyniera, bo rząd nie chciał przystać na ich żądania.

Polskie MSZ nie potwierdziło jeszcze tej informacji, ale dyplomaci przyznają, że Piotr S. najprawdopodobniej nie żyje. Premier Donald Tusk podkreślił, że negocjacje z porywaczami prowadziła strona pakistańska. Ale dodał, że polski rząd zrobił wszystko, co mógł. Prowadzone były rozmowy między rządami Polski a Pakistanu i działały polskie służby.

"Wykorzystaliśmy wszystkie możliwości operacyjne, logistyczne i polityczne" - stwierdził Tusk. Premier powtórzył też, że wypłacenie porywaczom okupu nie wchodziło w grę. "Nie ma takiego rządu na świecie, który płaci porywaczom okup. Rząd, który decyduje się na okup, skazuje swoich obywateli na groźbę kolejnego porwania. Byłoby rzeczą skrajnie nieodpowiedzialną, gdyby jakikolwiek premier tego typu oferty składał" - dodał Tusk.

Według agencji Reutersa, porywacze żądają 2,5 tysiąca dolarów za wydanie ciała Piotra S.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.