Facebook Google+ Twitter

Czy rząd wykorzysta czas na restrutkuryzację stoczni?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-16 07:36

Komisja Europejska ma dziś zdecydować o losie polskich stoczni. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Bruksela da rządowi więcej czasu na restrukturyzację trzech stoczni, oraz prywatyzację zakładów w Gdyni i Szczecinie.

Do września Polska będzie musiała zagwarantować, że stocznie staną się rentowne i będą mogły samodzielnie funkcjonować na rynku, już bez kolejnych pieniędzy z budżetu. Jeśli gwarancji nie będzie, wtedy zakłady usłyszą, że muszą zwrócić rządowe wsparcie, przyznane po wejściu Polski do Unii, co przesądzi o ich upadku.

Negatywna decyzja Komisji w tej sprawie jest już przygotowana, ale wyrok zostaje zawieszony. Bruksela, wydłużając termin na prywatyzację i przekształcenia w stoczniach, idzie na ustępstwa i daje Warszawie ostatnią szansę.

To decyzja polityczna, po interwencjach premiera i prezydenta u szefa Komisji Europejskiej. Ta decyzja, choć wymuszona, jest także na rękę Brukseli, która unika zarzutu o złej woli. A jeśli Polska nie wykorzysta przyznanego czasu, wtedy Komisja, już bez wahania negatywnie oceni programy naprawcze stoczni i nakaże im zwrot pieniędzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.