Facebook Google+ Twitter

Czy rządzi nami pilot

Artykuł jest próbą zracjonalizowania poglądów na media. Skierowany jest wyłącznie do osób, które piszą lub dyskutują w sposób emocjonalny. Opisuje rzeczywistość z różnych płaszczyzn siedzenia, leżenia i latania (czyli postaw).

Odniesienia do wieku fizycznego i mentalnego oraz gatunku zostały wprowadzone celowo.

Przedszkole Nr 23/4 w (...) Fragmenty. (Postawa: siedząca i półleżąca).
Pani: - Janek przestań dłubać w nosie.
Janek: - Mam gluta.
Pani: - Mówi się koza, a nie glut. Uwaga.Czy lubicie oglądać telewizję
Dzieci chórem: - Taaaaaaaaaaaak.
Pani: - A jakie programy oglądacie i dlaczeeego ?
Janek: - Horrory są najlepsze. Dżetiks też jest dobry.
Asia: - Nie oglądam horrorów. Mama mnie najpierw mnie wygania, a potem jęczy ze strachu. To jest dziwne.
Józek: - Tata, jak mamy nie ma w domu to autuje mnie na podwórko. Ogląda wtedy takie panie i panów co się całują. Więcej nie widziałem bo dał mi w łeb i 20 zetów żebym nie mówił mamie. Ale i tak powiedziałem.
Pani: - Skarżenie to bardzo brzydki nawyk . I co byłooo ?
Józek: - eee...tam. Fajnie było jak rozdzielał ich wujek. Z wujkiem oglądamy różne mecze. Często do nas przychodzi, bo ciocia woli seriale. Nazywa to konfliktem osobowości. A na wujka mówi beton i mięśniak.
Patrycja: - A wujek dał mi kotka, he...
Pani: - A jak wabi się kotek :
Patrycja: ??????
Pani: - No, jak tatuś woła na kotka !?
Patrycja: - Sierściuch je....y.
Pani: - Pati ! Koniecznie muszę porozmawiać z twoją mamą.
Patrycja: - Mama nie przyjdzie, bo jest niedojrzała.
Pani: Co?
Patrycja: - Tak mówi o niej tatuś. Nie chciał oglądać z nią takiego filmu o całowaniu i poszedł się wykąpać. A ona się zdenerwowała i zatopiła mu wszystkie okręciki.
Zosia: - Waldek się posikał.
Przerwa na konieczne czynności higieniczne.

Osiedle II/a, blok 23, klatka 6. Rozmawiają dwaj zakapturzeni młodzieńcy. Postawa w zasadzie stojąca.
Heja.Heja.
Zajarasz? Daj szluga. Błeeee, spoko. I co z tym telewizorem cośmy go targali z rańca? Psy kurna węszą od rana. Dawno jest na ramce. Babulę musieliśmy wystawić na balkon, bo się nie mieścił.
I obciach, Micho. Na tym drucie odbiera tylko jeden program. Cały czas jak nie rzeźbią na cymbałkach to pieprzą kurna o jakimś teatrze. Niezła wyj...a.
Stara zadowolona?
Co mam być niezadowolona. Daje fol i nie słyszy jak ten nowy dupek charczy po dencie.
No to nara. Nara. Pozdro dla Cifajki.

Gimnazjum Niepubliczne Nr 1 imieniem ... klasa III a Lekcja języka polskiego. Postawa zdecydowanie siedząca.
Temat1: Jak ocenisz rolę i zdania telewizji we współczesnym świecie.
Temat 2. Napisz recenzję sztuki obejrzanej w poniedziałkowym Teatrze Telewizyjnym.

Siadajcie. Proszę wyciągnąć kartki i długopisy. Domicjusz, przestań molestować Blankę. To nie szkoła publiczna. Temat pierwszy jest banalny. Jeżeli ktoś się uprze, to jego sprawa. Przepiszcie z tablicy. Pytania?
Tak?!

Mam kłopot. Nie mogłam zobaczyć tej sztuki. Czy mogę pisać na ten drugi ?
A niby dlaczego. Wyraźnie poleciłam, by wszyscy ją obejrzeli. Nie ma wyjątków.
Ale babcia była chora i...
Nie zasłaniaj mi się tu babcią. Babcia też mogła zobaczyć. To bardzo dobra sztuka.
Słucham Mareczku.
Ja też nie widziałem, bo tata miał ważne zebranie.
Wiem, że twój ojciec ciężko pracuje dla kraju ale mogłeś się postarać.
Tak, ale jak go nie ma, to mama przelatuje pilotem wszystkie programy od 1 do 99. Tam i z powrotem. Jak doszła do jedynki, uciekła mi prawie połowa sztuki. No dobrze następnym razem się postaraj. (Szum).
Jeszcze jakieś problemy? Ręce do góry. Kto obejrzał teatr?
Jakże to, tylko Bęcwalska? Czy ty w ogóle zrozumiałaś o co chodzi ?
Wydaje mi się, że tak choć pewne odniesienia do literatury romantycznej były dla mnie słabo czytelne. Chciałam więc zapytać...
Jak zwykle masz problemy z percepcją. Pisz lepiej na drugi temat z wszystkimi. Może tym razem nie będziesz się popisywać. Co za charakter... Piszemy.

Biblioteka uniwersytecka. Regał XVX/Cyb. Godzina 23.00 (postawa od czasu do czasu latająca). Gromada: owady. Rodzina: molowate.

Witam, witam doktorze Gżdyl. Świetny regał pan znalazł.
Co tam regał. Cztery półki opróżniłem z książek. Cybernetyka, sam smak. Nikt tu nie zagląda od czasu jak strzepnął mnie kiedyś z garnituru profesor Szczęsny.
A znam, znam.To były piękne czasy. Mnie przemycił mnie profesor Mazur, kiedy wracał z Sorbony.
Wie pan docencie Pułapka, wleciałem onegdaj na zajęcia adiunkta Trutnia. Ze dwie godziny żalił się na jakość programów telewizyjnych. Nawet nie zająknął się, że tylko metoda cybernetyczna jest właściwa dla opisywania relacji media - odbiorca.
To nic nowego doktorze Gżdyl. Oni bardzo lubią pouczać innych, a sami douczać się nie lubią. Święte słowa profesora.
Ja docencie po pożarciu tylko jednej broszury od razu wiedziałem, że człowiek w ujęciu cybernetycznym jest systemem autonomicznym. Nadawca to też system.
Doktorze, a jak rozumiał profesor tę autonomię ?
Mówił, że "że steruje się we własnym interesie i może przeciwdziałać utracie zdolności do sterowania". Czyli funkcjonuje tak, by zachować homeostazę.
Zaraz, zaraz doktorze. Niech mnie pan nie epatuje wiadomościami, bo jestem świeżo po konsumpcji „Dialektyki twórczości” Stróżewskiego więc mogę być nieco ociężały. Kartki były zetlałe ale zawsze...
Docencie Pułapka. Sprawa jest prosta jak odwłok mojej ciotki Zyty kiedy wyzionęła ducha.
W każdym takim układzie (czy układach) następuje sprzężenie zwrotne. To zaś nic innego jak oddziaływanie sygnałów stanu końcowego (systemu wyjściowego) na sygnały wejściowe powodujące jego modyfikację. Informacja zaś modyfikowana jest przez transmitancję bloku gałęzi zwrotnej. Taki moderatorem bywają między innymi kanały tematyczne, telewizja interaktywna, rozmaite blokady.
Panie doktorze. Litości !
Rozumiem pana kłopoty gastryczne więc powiem inaczej. Jeżeli przekształcimy system „odbiorca” to tym samym wymusimy na systemie „nadawca” zmiany. No wie pan, aby przebiegało to szybciej, warto jednocześnie i synchronicznie działać. Programy telewizyjne przecież są takie, jakie oczekiwania większości odbiorców. Zmienimy tą „większość” to i telewizja się zmieni. Ale zmieniajmy też telewizję.
Kochany panie doktorze Gżdyl. Ja bym to podsumował tak: „i w tym cały jest ambaras, aby dwoje chciało na raz”.
Aaaa, Boy. Też trawiłem. Co za wyrafinowanie. Niebiański smak. Niebiański. Pychota.

(Prawie wszystkie dialogi są autentyczne... - przyp. autora)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Jeszcze nie spotkałam czarnej owcy, która, ry byłby, byłaby idiotą. Myślę, ze gdyby nie czarne owce, dalej siedzielibyśmy na drzewach, co skądinąd mogłoby być całkiem miłe, albo byli zjadani przez drapieżniki, co też może być miłe, ale nie dla wszystkich, na pewno nie dla białych owiec, które lubią raczej przyjemności tradycyjne, ot, taki spacer rodzinny. I niech się cieszą, ze dzęki czarnym owcom mogą to czynić w miarę bezpiecznie.
Co do świrów, to wszystko zależy od inteligencji. Świr inteligentny w zasadzie niewiele różni się od czarnej owcy, moze jedynie poezja mu w żyłach buzuje, mimo że niekiedy nie znosi wierszy, szczególnie kiepskich.
Świr nieinteligentny przeważnie jest idiotą, choć dla ludzi nieinteligentnych on też jest czarną owcą. Ale dla ludzi nieinteligentnych każdy osobnik odmienny jest czarną owcą lub świrem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W rodzinie robiłem za czarną owcę, w szkole za świra. Jakby nie kombinować wychodzi coś dziwnego. A Bodek, może jest prekognita ? Co do kompetencji mam takie same obawy. "Ale nikt nie jest doskonały".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do Nobla i Pulitzera, to nie śmiem kwestionować, ale co Wy Panowie obaj możecie wiedzieć o byciu idiotą lub rozwielitką...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fakt. Errata.
jest: Nobel gwarantowany.
winno być: Ale Nobla jestem raczej pewny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Aleksandrze, obawiam się, że nie jest Pan dostatecznie kompetentny, by tak stanowczo a bezkompromisowo to akurat twierdzić.
;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nobel gwarantowany. Chociaż...rozwielitki rozmnażają się szybciej. Jak dobrze być idiotą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

prozac, rzecz jasna

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Mistrzu, jakże mam czynić to, co Inteligentowi przystoi? Tłukę nadgodziny, użeram się z żoną, dzieci mnie nie szanują, bo zarabiam skromnie. Nawet na porozac nie starcza..."

.(.......)

Świtało...
Na dziedzińscu jedynej w mieście wyższej uczelni uformował się pochód przyodzianych na biało Wykładowców. Każdy z nich niósł w dłoniach kaganek. Płonęły parząc dłonie, ale oni zdawali się tego nie odczuwać. Na dany przez Rektora znak pochód ruszył, a personel administracyjny żegnał ich, sypiąc płatki róż pod stopy Misjonarzy. Kobiety płakały.

W tej samej chwili do gmachu TV wdarł się zamaskowany Zamachowiec. Sterroryzował aktorów kolejnego odcinka Tańca z Gwiazdami. Twardy dysk jego laptopa zawierał to, co...NAJWAŻNIEJSZE....

..i to był początek Rewolucji....

a po 20 latach...:

- Cyngu, ja p...Ona leży, q..., a on sru..ten sztylet sobie wj...., trup. A ona budzi się, wow! I w p...trucizne wypija. Ale czad!

To fragment mojej powieści, za którą dostanę Nobla.
Nazywa się "Słońce opala wszystkich, idiotę i mędrca".

Opisuję tam losy i działalność pewnej tajemniczej sekty, narodzonej w łonie inteligencji pracującej. Mam tylko problem z tym, co Mistrz Założyciel odpowiedział, stąd te kropki. Ale Nobla jestem raczej pewna.
kłaniam się,
A.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trafnie dowodzisz, że dom, szkoła, otoczenie; wszyscy po kolei i równocześnie kształtują nasze postawy i zainteresowania.

Przyswojona wiedza, wartości intelektualne i moralne, określają zapotrzebowanie na rodzaj i poziom informacji.
Im bardziej miałkie, tym mniej ambitne programy trafiają w gusta odbiorcy. +/

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za gorzka satyrę na wychowanie przyszłego widza telewizyjnego i "molową" konkluzję, prostą jak budowa cepa.
Telewizja ma zaspakajac wszystkie gusta,(w domysle - misja dla misjonarzy). :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.