Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4407 miejsce

Czy Sabina Uryga wyjdzie z tureckiego więzienia? Oto jej historia

W marcu 2011 roku Sabina Uryga, studentka z Zabrza, usłyszała w tureckim sądzie wyrok: siedem i pół roku więzienia za przewóz narkotyków. Czy istnieje jakaś szansa, by dziewczyna odbyła choć część kary w Polsce? Jak informuje Wiadomości24.pl MSZ, możliwości są, ale osoba skazana musi wyrazić takie życzenie.

 / Fot. nasygnale.pl/screen23 marca 2011 roku, w portalu nasygnale.pl pojawił się artykuł o studentce, która przez internet poznała atrakcyjnego Nigeryjczyka Cury'ego Murphy'ego. Potem pojechała do niego do Turcji. Wszystko w trakcie 10-dniowego wyjazdu toczyło się znakomicie. Do czasu powrotu - Sabina musiała zmienić walizkę, ponieważ w dotychczasowej popsuły się zamki. Znajomi zaoferowali jej nową, studentka zgodziła się. To był dopiero początek problemów. Tureckie służby mundurowe znalazły w jej walizce paczkę narkotyków. Sabina trafiła do więzienia, gdzie przez rok oczekiwała na wyrok.

Podobno dziewczyna mogła kontaktować się ze swoją rodziną tylko listownie. Kilka razy pozwolono jej zatelefonować do domu. W ciągu całego roku Sylwia ze swoją matką widziała się tylko raz, gdy w więzieniu pozwolono im na kilkunastominutowe widzenie przez szybę (w serwisie naszemiasto.pl pojawił się artykuł, w którym jego autorka napisała o półgodzinnym widzeniu, z kolei w tym materiale jest mowa o 45-minutowym spotkaniu).

Tureckie zakłady karne słyną z fatalnych warunków i brutalności, która za murami jest codziennością. Przez ponad rok młoda, samotna kobieta przetrzymywana była w celi, w której równocześnie przebywało 26 kobiet i dwójka dzieci. Przetrzymywana bez wyroku, a więc w zupełnej niepewności o przyszłość.

Sprawa Sabiny Urygi w marcu 2011 roku odbiła się głośnym echem w polskich mediach. Studentka miała usłyszeć wyrok w sprawie dotyczącej przewozu środków odurzających w walizce. Prokuratura zażądała dla Polki 15 lat pozbawienia wolności. Adwokat dziewczyny wnosił o jej uniewinnienie. Turecki sąd ostatecznie zadecydował o karze siedmiu i pół roku - powodem skrócenia kary miało być dobre sprawowanie Sabiny w trakcie niemal rocznego pobytu w więzieniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Głupota, i jeszcze raz głupota... Panie Wierzbicki, jakie 3 tys.? Sięgnij Pan po rzeczowe statystyki, bo to mi zakrawa demagogią... A propos tureckich wiezień, to polecam obejrzeć film Midnight express - wstrząsające.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fakt, że jest młoda nie zwalnia jej a jeszcze bardziej jej bliskich, rodziny (!!) z przezorności i zdrowego rozsądku. Przykra sprawa (przy założeniu, że jest niewinna) ale mnóstwo takich w skali samej Polski vide dzisiejsze doniesienia o ponad 12 letnim "tymczasowym areszcie" dla p.Kowalczyka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
otello
  • otello
  • 22.08.2012 19:03

Tak kończą się internetowe znajomości z cudzoziemcami, za ktorymi nasz panie przepadają. Historia dziwna i tajemnicza. Szkoda dziewczyny, ale czy naprawde szkoda?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kościół co na to?! Tuli uszy jak zając?! Kibicuje?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Są tak zajęci okradaniem państwa, że na to nie mają czasu: link ,

link

link

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Chorążewicz, jak można traktować kobietę jak zwierzę!? Po zdjęciu widać ze to jeszcze dziecko. Kobietą dojrzałą staje się po 35 roku życia, jak dorodna, soczysta pomarańcza. Od takiej można wymagać przezorności. A tutaj?! Wypadało władzom Polski dogadać się z Turcją dla wspólnego pożytku i dobra. W polskim więzieniu miała by lepiej jak 60% społeczeństwa! Teraz na jednego więźnia miesięcznie polski podatnik płaci grubo ponad trzy tysiące złotych!

Komentarz został ukrytyrozwiń
p
  • p
  • 22.08.2012 17:22

narkotyki to poważne przestępstwo.... i wyrok trzeba odsiedzieć....a poza tym...ktoś mi da walizkę pełna uranu i bede z nia paradował przy odprawie lotniskowej smieszne tłumaczenie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.