Facebook Google+ Twitter

Czy Sejm uchyli immunitet Ziobrze?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-23 14:08

Komisja Regulaminowa Sejmu jednogłośnie opowiedziała się za uchyleniem immunitetu Zbigniewowi Ziobrze. Uchwałą w tej sprawie zajmie się teraz Sejm. Komisja obradowała bez posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy opuścili salę obrad, protestując przeciwko rozpatrywaniu wniosku pod nieobecność Zbigniewa Ziobry.

Wcześniej posłowie PiS argumentowali, że były minister sprawiedliwości nie został poinformowany przez sekretariat Sejmu o dzisiejszym posiedzeniu. Według wczorajszych informacji przewodniczącego komisji, Jerzego Budnika z Platformy Obywatelskiej, posłowie mięli odłożyć decyzję w sprawie Zbigniewa Ziobry na wrzesień. Dziś tę decyzję zmienił marszałek Sejmu, ustalając obrady komisji na przedpołudnie. Dodatkowo przewodnictwo komisji przejął wicemarszałek Sejmu, Stefan Niesiołowski.

Po opuszczeniu sali przez posłów PiS komisja przeprowadziła dyskusję z udziałem prokuratora krajowego Marka Staszaka na temat wniosku płockiej prokuratury o odebranie immunitetu Zbigniewowi Ziobrze. Po dyskusji nastąpiło głosowanie. Za przyjęciem wniosku głosowało 9 członków komisji, nikt się nie wstrzymał i nie był przeciw.
Prokuratura w Płocku zarzuca Zbigniewowi Ziobrze, że gdy był ministrem sprawiedliwości, bezprawnie udostępnił akta postępowania w sprawie mafii paliwowej prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.