Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33237 miejsce

Czy sekserka to synonim prostytutki?

Bynajmniej! To poważna praca o ogromnym znaczeniu w branży spożywczej. Oto o sekserach i innych nietypowych zawodach słów kilka.

Macie dość swojej pracy? Czujecie, że jest nudna i nie daje satysfakcji? Zmieńcie ją na którąś z poniższych propozycji i pochwalcie się znajomym, że zostaliście ball pickerem, konsultantem kazań, wykrywaczem pożarów lub chocolatierem, ewentualnie sekserką.

Sekser


Jest to osoba specjalizująca się w rozróżnianiu płci kurczaków. Siedząc przy taśmie, na której umieszczone są młode kurczaki, układa je do poszczególnych pudełek, w jednym umieszczając kurczaki płci żeńskiej, w drugim - płci męskiej. Jednak muszę ostrzec zainteresowanych. Wymagania stawiane kandydatom nie należą do najprostszych.

Do seksowania trzeba mieć warunki i wrodzone predyspozycje: długie palce - żeby objąć nimi całe kurczę, cienkie przy tym - żeby odsunąć skórę kurczęcia ważącego trzydzieści gram, silne - żeby się nie męczyły, gdy trzeba przeseksować siedem, osiem tysięcy sztuk w ciągu dnia. Trzeba mieć także doskonały wzrok, wrażliwość na tonacje barw oraz zdolność absolutnej koncentracji uwagi przez wiele godzin. Ponadto, od kandydatów wymaga się przynajmniej średniego wykształcenia. Aby zostać prawdziwym sekserem, należy również odbyć kurs kończący się egzaminem. Niemniej, warto zauważyć, że jest to zawód dość opłacalny. Miesięcznie seksuje się około 100-150 tys. kurcząt. Za każdego kurczaka otrzymuje się 1 zł. Jaką daje to kwotę, każdy widzi.

Wykrywacz pożarów


W Stanach Zjednoczonych niemal każdy park narodowy zatrudnia wykrywaczy pożarów. Ich praca polega na siedzeniu w wysokiej wieży i wypatrywaniu, czy gdzieś nie tli się ogień. Ukuto nawet termin "fire indicator" dla określenia tego zawodu. W Polsce jeszcze nie ma możliwości zatrudnienie się w roli wykrywacza pożarów. Zainteresowanych może zniechęcić fakt, że jest to praca w samotności, bowiem dyżur pełni się przez całą dobę, siedząc samemu na wieży obserwacyjnej. Do niedawna umieszczano po dwie osoby, jednak wykrywacze często bywali bardziej zainteresowani sobą niż sytuacją w lesie. O popularności zawodu świadczy fakt, że powstało nawet stowarzyszenie wykrywaczy pożarów. Chętni powinni zajrzeć na tę stronę internetową, gdzie znajdują się informacje odnośnie najnowszych ofert pracy. Może się bowiem okazać, że praca w parku narodowym na Środkowym Zachodzie jest czyimś powołaniem.
Smakowanie czekolady. / Fot. Express Ilustrowany Paweł Łacheta

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Opinia w komentarzu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PLUS. Warto rozwinąć też znaczenie kolejnych profesji: INSTRUKTOR STRZAŁOWY, KIEROWNIK KATAFOREZY, CIĘCIARZ, LICZARKA, KIEROWCA ZWIADOWCA, MONTER PUCHARÓW, RWACZKA i wiele, wiele innych. Na przykład WYKAŃCZACZ

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.02.2009 22:15

Fajne!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.02.2009 00:14

+))) Popatrz, a ja nic a nic o tym nie wiedziałem! Dziękuję za pobraną korepetycję. :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawe informacje, zwłaszcza w czasach, kiedy coraz częściej słychać o rosnącym bezrobociu. A tak na powaznie to być może i w Polsce możnaby znaleźć wiele podobnych rzadkich zawodów. Zdecydowanie plus za zwrócenie uwagi na nirtypowe zajęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Może po praktykach dziennikarskich wybierzemy się na praktyki chocolatierskie? :)) Mmm, darmowa, słodka rozkosz... Ciekawe, po jakim czasie intensywnej pracy miłość do czekolady zamieniłaby się w nienawiść i wstręt :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe i z humorem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.