Facebook Google+ Twitter

Czy sesja musi wyciskać ostatnie poty ze studenta?

Wystarczy uczyć się systematycznie i już sesja nie będzie zmorą i stresem a przyjemnością. Przecież każdy woli to co radosne, od tego co jest uciemiężeniem. Studiowanie może i powinno być przyjemnością, a sesja radosnym tego sprawdzianem.

Uczenie się na ostatnią chwile, kiedy ma się nóż na gardle jest nieekonomiczne i nieracjonalne. A przecież przyszła elita intelektualna kraju powinna myśleć racjonalnie. Wiadomości zdobyte nocą tuż przed egzaminem, krótko pozostają w głowie, a co jest w końcu ważniejsze: wiedza czy zdanie egzaminu? Studiuje się po to, aby nabyć wiedzę do wykonywania przyszłego zawodu, a nie zdobyć papierek z napisem magister. Studiowanie, zdobywanie wiedzy to prawdziwy cel studiów, a zdawanie egzaminów to cel drugorzędny.

Tylko systematyczne zdobywanie wiedzy i utrwalanie jej za pomocą powtórzeń powoduje, że stajemy się w jakiejś dziedzinie specjalistami. A ponieważ wymagania, jakie stawia nam rynek pracy stale rosną, dlatego też teraz, bardziej niż kiedyś, liczy się systematyczność w nauce, a nie krótkotrwały zryw. Nieprzespane noce, stosowanie wspomagaczy w postaci napojów energetyzujących, może przynieść w efekcie obniżenie potencjału intelektualnego, a więc skutek odwrotny do zamierzonego.

Czy fakt, że egzaminy są trudne może być powodem do narzekań? Im stopień trudności egzaminu większy tym lepiej dla studentów, gdyż dopiero wtedy dyplom ma jakąś wartość. Chcielibyśmy, aby inżynierowie
budowali domy i obiekty, które się nie zawalą, chcemy, aby lekarze leczyli skutecznie, a nauczyciele wiedzieli czego nauczają. To wszystko wymaga ogromnej wiedzy, którą trzeba systematycznie zdobywać, a nie wykuć w czasie krótkiego zrywu tuż przed egzaminem.

Studentom życzę przede wszystkim uczciwego podejścia do nauki, a zaliczenia będą już tylko konsekwencją takiej postawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.