Facebook Google+ Twitter

Czy Śląsk Wrocław otrzyma licencję ligową na następny sezon?

Śląsk Wrocław został mistrzem Polski i będzie reprezentował nasz kraj w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Sytuacja organizacyjno-finansowa tego klubu nie odróżnia się jednak od przeciętnych zespołów z T-Mobile Ekstraklasy.

Nie wiadomo czy Zygmunt Solorz będzie chciał dalej wykładać pieniądze na funkcjonowanie Ślaska. W związku z tym, nie wiadomo, którzy piłkarze zostaną i co stanie się z Orestem Lenczykiem. A o potencjalnych transferach do klubu nie ma co w ogóle mówić.

Wielu kibiców trzymało kciuki za Legię Warszawa w walce o mistrzostwo, ponieważ klub, sponsorowany przez firmę ITI, jest przewidywalny i funkcjonuje na organizacyjnym poziomie, który jest nieosiągalny dla większości polskich klubów. Niezwykle rozsądna postawa!

Niektórzy żartują, że Śląsk nie otrzyma licencji pozwalającej polskiemu klubowi na granie w Ekstraklasie w następnym sezonie. Prawie na pewno odejdzie Piotr Celeban, który ma interesujące propozycje z Turcji, a klub do tej pory nie złożył mu propozycji, choć obiecywał, że to uczyni do końca kwietnia. Podobna sytuacja jest w przypadku innych zawodników Śląska.

Nie wiadomo co będzie również z ojcem sukcesu wrocławskiego klubu, trenerem Orestem Lenczykiem. Charyzmatyczny szkoleniowiec, zaraz po zwycięstwie nad Wisłą, stwierdził, że był i jest trenerem Ślaską, ale nie powiedział, czy będzie. Media donoszą, że Lenczyk jest skłócony z wieloma piłkarzami swojej drużyny.

W Lidze + Extra, zaprezentowano sondę, z której wynika, że Lenczyk jest w pierwszej trójce najbardziej nielubianych trenerów w polskiej Ekstraklasie. Śląsk nie jest wyjątkiem w naszej piłce. Jako mistrz, zamiast szykować się poważnie do walki o Champions League, musi mierzyć się z problemami, które nie powinny być sprawą żadnego klubu występującego w najwyższych rozgrywkach piłkarskich w Polsce.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

dziękujemy
  • dziękujemy
  • 08.05.2012 22:29

Największym wygranym jest Pan Orest Lenczyk

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Radosławie-stek bzdur i zasłyszanych plotek. Żadnych konkretów. Coś, gdzieś Pan przeczytał i pisze.
Wielkie problemy Śląska! - argumenty, w arcie ich brak
Co do tytułu ma Legia i ITI
Solorz-ma prawny obowiązek łożenia, jest współwłaścicielem.
Hm i och

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.