Facebook Google+ Twitter

Czy SLD będzie miał pretensje do Solidarności, że była za mało skuteczna?

Do demonstrujących przed siedzibą Rady Ministrów pielęgniarek pielgrzymują działacze SLD, popierając słuszne żądania służby zdrowia. Przybyła nawet żona Aleksandra Kwaśniewskiego, który był prezydentem RP przez 10 lat. Cóż za tupet....

Pani Izabela Jaruga-Nowacka, odpowiedzialna za rządów SLD za sprawy społeczne o mało co nie położyła się na chodniku obok protestujących pielęgniarek. Czołowy polityk SLD, Ryszard Kalisz zrezygnował z tego z innych powodów. Jolanta Kwaśniewska także przybyła do turbowanych przez policję pielęgniarek.

Od kilkunastu lat regularnie piszę o skandalicznym traktowaniu przez kolejne ekipy rządzące w Polsce takich grup zawodowych, jak nauczyciele, pielęgniarki czy lekarze. Całkowicie zgadzam się z ty, że w Polsce lekarz powinien zarabiać przynajmniej połowę z tego, co otrzymuje poseł, a pielęgniarka ok. 30 procent, czyli odpowiednio 5 i 3 tysiące złotych miesięcznie. Gdy jednak widzę eseldowców "solidaryzujacych się" z krzywdzoną przez PiS (sic!) służbą zdrowia, to jeszcze bardziej jestem wściekły na Giertycha, że chce wyrzucić ze szkoły Gombrowicza czy Kafkę. Ich książki powinny być lekturą obowiązkową nie tylko dla uczniów, ale przede wszystkim polityków.

Trzeba być wyjątkowo bezczelnym, by na miejscu SLD udawać solidaryzm z polską służbą zdrowia. SLD sprawowało władzę przez 8 lat, Kwaśniewski był prezydentem przez 10 lat. W tym czasie nie kiwnęli palcem, by poprawić sytuację polskiej służby zdrowia, w tym zarobki pielęgniarek i lekarzy. Pielgrzymowanie ze względów czysto politycznych, medialnych do protestujących pielęgniarek takich ludzi, jak Jaruga-Nowacka, Kalisz czy Kwaśniewska to spektakl, którego nie napisałby nawet Sławomir Mrożek. Jak tak dalej pójdzie, to eseldowcy będą mieli pretensje do działaczy opozycji antykomunistycznej, że byli za mało skuteczni w walce z systemem, który podtrzymywała znaczna część dzisiejszych "bojowników" o prawa lekarzy i pielęgniarek z SLD.

Sądzę, że konieczna (i to znaczna) podwyżka wynagrodzeń lekarzy i pielęgniarek powinna być powiązana z inną zmianą. Na lekarzy, przyjmujących pacjentów prywatnie, powinien zostać nałożony obowiązek wystawiania rachunków każdemu pacjentowi. Jestem pewien, że uzyskane przez Skarb Państwa dodatkowe dochody z tytułu podatków od tych lekarzy, stanowić będą znaczącą kwotę, którą będzie można wykorzystać na podwyżki wynagrodzeń tych lekarzy i pielęgniarek, którzy nie przyjmują w gabinetach, na których wiszą informacje "Przyjmuję tylko we wtorki od godz. 15 do 17". Często lekarz taki przyjmuje prawie codziennie i to po kilka godzin. Uzyskane w ten sposób dochody ukrywa. Podwyżki dla lekarzy powiązać należy moim zdaniem ze zwiększoną liczbą prowokacji łapówkowych CBA i CBŚ, które ograniczyłyby do minimum liczbę lekarzy, wykorzystujących bezwzględnie trudną sytuację pacjentów i ich rodzin. Człowiek chory nie filozofuje, tylko płaci. Państwo i pacjenci powinni teraz powiedzieć lekarzom i pielęgniarkom: "Podwyżki tak, łapówki nie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Kiedy rządziła lewica, to za każdym razem trzeba było rozruszać gospodarkę, bo nie było wzrostu. Natomiast teraz w efekcie prosperity jest więcej pieniędzy, które można rozdysponować tam gdzie jest to konieczne, a nie na Świątynię Opatrzności, IPN, czy inne głupoty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie ta sytuacje przeraża… Pewnie nie brałabym tego sobie tak do serca, gdyby nie to, że moja siostra w służbie zdrowia też pracuje, a o pensji, jaką otrzymuje, nie powinno się w ogóle mówić w kategoriach „wynagrodzenie”… :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

spytaj pielęgniarek jak była ona faktycznie wykonywana

Komentarz został ukrytyrozwiń

A "ustawa 203" to nic...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.