Facebook Google+ Twitter

Czy słodko jest być chamem?

Narastające chamstwo i agresja. Wandalizm. Bezsilność władz. Nierychliwe sądy. Brak pozytywnych wzorców.

Czy słodko jest być chamem?

Dziwne pytanie, nie? Dlaczego je stawiam? Bo jakiś dziwny, porąbany, staje się dla mnie ten świat i jego niektóre zdziczałe obyczaje. Idzie chyba ku gorszemu. Brak wzorców. Ogłupiają niektóre filmy, sztuki teatralne, kabarety. Czy można wzorować się na wszystkich wybrańcach Narodu
-politykach? Ileż tu chamstwa i nienawiści. Może lepiej byłoby mi odejść w niebyt, by się nie denerwować i przy okazji ulżyć ledwo dyszącemu ZUS-owi...

Bo są sytuacje, które normalnemu człekowi nie mieszczą się w głowie. Postępowanie niektórych ludzi jest w moim mniemaniu tak irracjonalne, tak głupie i dodatkowo pozbawione jakiegokolwiek uzasadnienia czy usprawiedliwienia. Chyba że przyjmę, że ja jestem takim dziwakiem, zgredem, starym pierdołą, który nie idzie z postępem i którego wszystko złości. A irytuje mnie wszechogarniające chamstwo części społeczeństwa. Dotyczy to mężczyzn, ale niestety też i kobiet.

Kiedyś obecność kobiety w towarzystwie łagodziła obyczaje. Nie wypadało przy damie używać pewnych słów. Dziś to rzadkość... Chamstwo języka, chamstwo w współżyciu społecznym, narastająca agresja. Najgorsze, że jest to na ogół chamstwo nie tylko irytujące, ale i niestety bezkarne. Tak jakby to było normalne: zachowywać się arogancko i po chamsku. Poza tym pleni się bezinteresowny wandalizm - złamać, naśmiecić, zniszczyć, napluć. I dotyczy to nie tylko kiboli (patrz: transmisje telewizyjne).

Jak to możliwe, że obijana jest policja i to praktycznie bezkarnie? Co winna jest policja, że ten czy inny rząd słabo sobie radzi? Ma różne zawinione i niezawinione problemy do rozwiązania. Że kraj jest na dorobku. Opozycja irracjonalnie skacze rządowi do gardła, działa piąta kolumna na falach eteru. Prawda że niektóre ustawy są niedopracowane. A ci biedni chłopcy stoją, pilnują porządku, obrywają od kiboli, od protestujących uzbrojonych w styliska górników czy innej niezadowolonej grupy społecznej, blokującej drogi, utrudniającej życie innym. Takie tam Kargulowe: sąd sądem, a racja ma być po naszej stronie, nawet kosztem innych, słabszych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Oświecony
  • Oświecony
  • 26.05.2011 09:17

@Dorota Walkowiak
A SPIEPRZAJ DZIADU to nam się tyko śniło. PIC to święta krowa. Czy raczej śmierdzące jajo i lepiej go nie ruszać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczor i Donald
Kaczor i Donald w jednym stali domu
Donald dziś na górze a Kaczor na dole
Kaczor tumult czynił i różne swawole
Wymyślał jakieś magnetyczne burze
Ja cię Donaldzie z tej góry wykurzę
Niedługo wybory i nie będzie Donka
Nie licz na pomoc swego wujka-Bronka.

Kto dopisze następną zwrotkę.Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Dorota Walkowiak
  • @Dorota Walkowiak
  • 26.05.2011 08:31

@Dorota Walkowiak

"kto nasłał na babcie bandy oprychów"-kto ze stadionowych bandziorów robi patryjotów?
"Kto wyrzuca z siebie wulkany obelg"-kto propaguje postawę antysemityzmu i nacjonalizmu?
"Palikot,Niesiołowski"-dwóch.Kurski,Brudziński,Ke mpa,Girzyński,Karski,Wróbel,Skorupa,Karski,Lipiński, Jakubiak...
"kto nazywa wyborców opozycji..."-kto nazywa wyborców PO zdrajcami i mordercami?
"kto w młodości pił i palił dżointy"-Kuchciński
"
Kto mieczem wojuje od miecza ginie."-bez komentarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Dorota Walkowiak
  • @Dorota Walkowiak
  • 26.05.2011 07:46

"Ryba psuje się od głowy".Kto jest głową w PiS?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak na Naród, któremu przydarzyły się kolejno: sto dwadzieścia trzy lata rozbiorów, sześć lat okupacji, czterdzieści cztery lata komuny a na koniec Platforma Obywatelska i ty Werol, to jesteśmy całkiem przyzwoitymi ludźmi.Mogło być o wiele,wiele gorzej.
A kto daje przykład? Mądre przysłowie: ryba psuje się od głowy. Kto nasłał na babcie pod krzyżem bandy oprychów? Kto wyrzuca z siebie wulkany obelg? Najpierw szalał palikot, teraz Niesiołowski, za nim przygotowuje się Orzechowski i wielu innych. Kto zabił Rosiaka i ranił drugiego działacza PiS, który cudem uszedł z życiem?
Kto nazwał wyborców opozycji "nieudolnymi, zakompleksionymi i sfrustrowanymi ludźmi"? Innych epitetów wygłaszanych przez polityków PO przytaczać nie będę. Kto chwalił się, że w młodości pił i palił dżojnty? I teraz dziwi się autor, że jest jak jest. "Donald, matole, twój rząd obalą kibole" to dopiero początek. Będzie gorzej. "Kto mieczem wojuje od miecza ginie."

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
  • werol
  • 25.05.2011 18:53

Nie popadajmy w przesadę.Jak na Naród,któremu przydarzyły się kolejno;sto dwadzieścia lat rozbiorów,pięćdziesiąt lat komuny i na koniec Kaczyńscy,jesteśmy całkiem przyzwoitymi ludźmi.Mogło być o wiele,wiele gorzej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł na 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

wazny temat jednak w policji tez chamstwo sie rozmnaza ...nie ma tak ze tylko w jednym srodowisku istnieje i tylko mlodzi ludzie brzydko sie wyrazaja .... policja nie znajduje sie na innnej galaktyce a sklada sie z obywateli tego samego narodu ,kultury i epoki ...faktem jest ze modne stalo sie brzydkoslowie i nalezy krytykowac takie modne paplanie brzydkich slow ,jednak socjologia tego zjawiska jest o wiele glebsza i wymagalaby moze fachowej oceny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.