Facebook Google+ Twitter

Czy sportowcy złożą broń? Restrykcje dla strzelców

MSWiA planuje wprowadzić zakaz noszenia broni w Warszawie, Sopocie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Białowieży. Zastrzeżenia zgłaszają Polski Związek Łowiecki i Polski Związek Strzelectwa Sportowego.

 / Fot. public domain, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:No_guns.svgPoczątkowo zakaz miał objąć wszystkie województwa, w których położone są miasta, jednak po protestach Polskiego Związku Łowieckiego odstąpiono od tego pomysłu. Związek argumentował, że zakaz tego typu spowoduje duże straty finansowe dla Lasów Państwowych i samego Związku. Druga połowa roku to okres polowań na zwierzynę, która nieodstrzelona, zdewastowałaby obszary rolnicze.

Utrudnienia na zawodach

Polski Związek Strzelectwa Sportowego przewiduje kłopoty związane z zakazem. W październiku z Warszawy odbędę się wyloty na Puchar Świata w Kairze. Zdaniem Związku może to spowodować kłopoty przy odprawie. - Jeszcze nie wiem jak to zrobimy, ale nie wyobrażam sobie, żeby z takiego powodu nie można było wyjechać na tak duże zawody - mówi
dla serwisu gazeta.pl Prezes PZSS Tomasz Kwiecień.

Na początku października mają odbyć się duże zawody międzynarodowe: III Grand Prix Cracovia. Do turnieju zgłosili się m. in. Duńczycy, Słowacy, Włosi i Słoweńcy. - Jeżeli te zawody się nie odbędą to stracimy kolejną szansę na organizowanie w przyszłości dużych imprez strzeleckich w naszym kraju - ocenia Kwiecień.

Ministerstwo zaproponowało przeniesienie problematycznych zawodów do innych miast. Zgodnie z tym tokiem rozumowania, III Grand Prix "Cracovia" mogłyby odbyć się np. w Gdańsku. Bieżący rok jest ostatnim, w którym sportowcy mogą szlifować formę przed Olimpiadą. Zakaz noszenia broni może zaś zatrzymać ich trening w październiku. Z tego powodu PZSS nie składa broni w konsultacjach z policją i ministerstwem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.