Facebook Google+ Twitter

Czy spotka mnie kara? Czy będę odpowiadał prawnie?

Pytania ważniejsze niż pacjent, jego dobro i możliwości korzystania z podstawowej opieki zdrowotnej. Jakby nie patrzeć, lista leków jest politycznym kołem zamachowym. Kto i jak je wykorzysta do własnych celów, pokaże nadchodzący nowy rok.

 / Fot. Polskapresse/Jacek BabiczMemento mori w sejmowej dyskusji lekarzy. Na ustach dobro pacjenta, w podtekście walka o własne bezpieczeństwo.

Leki, lista leków, kto i kiedy za co odpowiada. Nic z tych rzeczy. Cały dzień-przedostatni w tym roku, zaserwowano obywatelom wielce pouczającą dyskusję w sejmowej komisji.

Przepychanki słowne, pokazywanie obywatelom czym różni się wiedza jednego specjalisty od wiedzy innego. Ten chirurg, tamten internista-w międzysłowiu onkolog i jeden Bóg wie jaki inny.

Cały czas akcentowana obawa czy lekarz za wypisanie recepty poniesie konsekwencji czy też nie. Czy grożą mu sankcje za pominięcie faktu ubezpieczenia.

A konstytucja wyraźnie w preambule, art.32, art.38, art.67 i art.68 określa prawa obywatela - bez odwoływania się do parlamentarnych dyskusji i przepychanek.

Głos zabrała również powszechnie znana pielęgniarka-apelująca o ludzkie uczucia. Znana z bezinteresownych uczuć i opieki nad swoim guru. Słowotok płynący na sejmowej sali posiedzeń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

lancet
  • lancet
  • 04.01.2012 20:39

@ Panie Wojciechu , szef Naczelnej Rady Lekarskiej powiedział ,że aptekarz chciał zarobić te 3 tysiące. Lekarze zwariowali , martwią się tylko o swoją doopę .U mnie w aptece bz, recepty wypisywane wg nowej ustawy , panie mają w systemie wszystkie leki refundowane , nie ma chaosu , nie ma awantur .Kto podgrzewa atmosferę ? Lekarze w czerwcu podpisali nową ustawę a w grudniu zmienili zdanie ? Boją się ,że będą karani ale tak jak oni ukarali [ nie wszyscy] pacjentów to pytam gdzie etyka ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze piszesz Ireneuszu. Zamieszanie, ale podkręcane medialnie na maksa. Obiektywnie i na chłodno patrząc to źródłem tego zamieszania są ci lekarze, którzy w obawie o własną kieszeń (mityczna groźba finansowych kar) postanowiła wbijać na receptach bezprawną pieczątkę, która z kolei -zgodnie z prawem- może uniemożliwić aptekom wydanie leku w niższej, refundowanej cenie.
Moja żona była dzisiaj w przychodni u lekarza, który wypisał jej receptę zgodną z prawem, a następnie recepta została bez problemów i w niższej cenie zrealizowana w najbliższej aptece.
W tej samej przychodni, w tym samym czasie inny lekarz stawiał niechlubne pieczątki "bo protestował", przysparzając kłopotów.

Przypominam, że lekarze stawiający pieczątki naruszają obowiązujące od 01.01.2012 PRAWO.
Nie może być tak, że ktokolwiek nie będzie przestrzegał prawa, tylko dlatego że mu się ono nie podoba.

P.Tadeuszu: Pan tradycyjnie już wierzy w niektóre bzdety, a w dodatku je mnoży. Skąd Pan wie, że :
"na łapu capu wydziera się pieniądze tym, których dotknęło nieszczęście,choroba, utrata zdrowia" ???
Czy Pan zauważył jak niektóre media manipulują i nakręcają temat recept. Jeszcze wczoraj TVN Fakty pokazały przykład chorej na raka, która zamiast 3 zł miała zapłącic 3600zł, ale w kolejnej aptece jednak zapłaciła 3zł. W dzisiejszych Faktach migawkę powtórzono , lecz tylko do połowy, ucinając końcową informacje, że jednak pacjentka dostała lek po 3 zł. Widać redakcja chciała podgrzać atmosferę...
Tak jak Pan...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po co, na co? - Pytam. W imię czego, ten cały zamęt? Jeśli - jak twierdzono - kryzys Polski nie sięgnął, dlaczego na łapu capu wydziera się pieniądze tym, których dotknęło nieszczęście,choroba, utrata zdrowia. Podłość i nic więcej innego mi, na usta się nie ciśnie, tylko to wyrażenie - Podłość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ireneuszu: Nasza wspólna koleżanka tutaj poradziła mi bym nie dała się w rzeczonej sprawie zwariować. I słusznie. Wariactwo to także choroba, a leki psychotropowe też podobno mocno zdrożały. A zatem i Tobie życzę (także sobie) - byśmy zdrowi byli i do lekarzy nie chodzili.
Niestety, ja 5 stycznia muszę się udać do wybitnego specjalisty, bo takiej okazji nie mogę przepuścić. Na tę wizytę czekałam ponad siedem miesięcy. Ech...Pozdrawiam! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.