Facebook Google+ Twitter

Czy Stolica Apostolska poprze ojca Rydzyka?

Naturalnie ojciec Rydzyk ma poparcie Stolicy. Tylko czy Stolica Apostolska je potwierdzi? Ojciec przygotował już nawet wolne krzesło. Czy to znaczy, że zaprasza głowę Kościoła?

 / Fot. W24Warszawę nawiedziły tłumy ludzi, a wszędzie polskie sztandary! Flagi "Solidarności" i transparenty z hasłami takimi jak np. "W obronie wolności słowa", "Boże ratuj Polskę", "Prawdziwi i wolni z ojcem", "Matki i Polki, dzieci nie będą żebrakami RP", "Wolne media w wolnej Polsce", "Nasz prezydent Solidarność walcząca" i inne, lecz wśród nich wszystkich zdecydowanie przeważał transparent "Obudź się Polsko". Oglądam czoło pochodu i myślę sobie, że i ja się budzę, ponieważ minęły już 32 lata od zarejestrowania "Solidarności", a ja znowu widzę prawie te same postulaty.

Czoło pochodu pomału rusza, a jakoś nie mogę nigdzie dojrzeć laureata Nagrody Nobla i czołowego bojownika walki o pracownicze prawa. Za co Lech Wałęsa otrzymał tę nagrodę? Za stworzenie tej samej "Solidarności", która teraz krzyczy "Obudź się Polsko"? Dlaczego w pochodzie nie uczestniczy tamten Lech i dlaczego nigdzie nie widzę takich postulatów, jakie przedstawiała tamta "Solidarność"? Może dlatego, że dzisiaj one już przeszkadzają starym Lechitom, którzy tym razem na Polanki uczą się jeść bezy łyżeczką? Czy niektóre postulaty sprzed 32 lat nie są dalej aktualne? Może przypomnijmy je sobie:
7. Wypłacić wszystkim pracownikom biorącym udział w strajku wynagrodzenie za okres strajku jak za urlop wypoczynkowy z funduszu Solidarności. 13. Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej, 14. Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 50 lat, a dla mężczyzn do lat 55 lub (zaliczyć) przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu na wiek. 15. Zrównać renty i emerytury starego portfela do poziomu aktualnie wypłacanych. 16. Poprawić warunki pracy służby zdrowia, co zapewni pełną opiekę medyczną osobom pracującym. 17. Zapewnić odpowiednią ilość miejsc w żłobkach i przedszkolach dla dzieci kobiet pracujących. 21. Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy.

Minęło jednak tyle lat, więc czoło pochodu otwierają już inne osoby, w tym jako trzeci w kolejności przewodniczący Solidarności. Znacznie ważniejszy od niego jest lider partii PiS Jarosław Kaczyński, lecz przecież wszyscy widzimy, że to tylko tło dla głównego bohatera - Ojca, który bronie swoich interesów. To on prowadzi swe hufce wojów w czerwonych płaszczach, gdzie przód zdobi biały krzyż, a na plecach widnieje polski orzeł. Czy to nie współcześni Krzyżacy wspomagani przez armię emerytów z różańcami?

Ojciec Rydzyk cieszy się, ponieważ według przecieków, Stolica Apostolska broni tego Ojca i cieszy się on tam wielkim szacunkiem. Cieszy się szacunkiem, o czym świadczą niegdyś wypowiedziane słowa abp. Migliore, które warto tutaj przypomnieć. Padły takie słowa: "Polskie władze nie będą mogły się łudzić, że jeżeli przeciągną strunę i sprowokują ojca Rydzyka to będą igrać z lwem, który podbije stawkę". Lew chce się obudzić, więc budzi całą Polskę, a w tym momencie jak zastrzegł już abp Migliore, polskie władze nie będą już mogły prosić Stolicy Apostolskiej o ugaszenie ognia, który sami podsycają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Leszek do Leszka!
Szanowny Panie!
To abp Migliore nazwał ojca Rydzyka lwem, którego Polski Rząd nie powinien drażnić. Taki to mocarz w polskiej polityce chociaż ja twierdzę, że tak samo jak ojciec Rydzyk, tak i Kościół, to tylko lisy. Wszyscy powinniśmy podziwiać administrację watykańską, która w sposób wręcz arcymistrzowski potrafi wykorzystywać sytuację polityczną, i to tak, aby zawsze służyła ich celom. Konstytucja 3 Maja to przecież zasługa kapłanów, a w Targowicy ich przecież nie było i na pewno nie powieszono ich za to, tylko byli to męczennicy za wiarę. Bitwa Warszawska to przecież Cud nad Wisłą i to za wstawiennictwem Matki Bożej, itd.
Obecnie przeczytałem książkę "Armia Boga kontra Imperium Zła" gdzie prawie całe zasługi (chociaż wskazano minimalny udział Reagana) przypisuje się papieżowi JPII oraz polskiemu episkopatowi. Tak się tworzy legendy a ludzie to kupują a kazania utrwalają w świadomości.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Autorze, moim zdaniem, tym lwem, który ma się przebudzić jest, w domyśle, poparcie Stolicy Apostolskiej. Kościół, który z reguły piętnuje sekty, nie bardzo wie jakie zająć stanowisko wobec sekty tak potężnej. Normalni katolicy dostrzegają, że T. Rydzyk sprzeniewierza się przesłaniu Jezusa Chrystusa, wykorzystuje go i Matkę Boską jak szczeble do swojej prosperity i ostentacyjnie gardzi Królestwem Bożym. Teraz w sposób bardzo przebiegły zawłaszcza sobie splendor Ojca Świętego. Kościół nie ma lekko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.