Facebook Google+ Twitter

Czy strajkujący związkowcy zablokują Zieloną Górę?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-08-26 00:04

Pracownicy pogotowia ze szpitali w Krośnie Odrzańskim i Gubinie w piątek będą protestować w Zielonej Górze. Nie po raz pierwszy i - jak zapowiadają - nie po raz ostatni. Chyba, że ich żądania zostaną wreszcie rozpatrzone.

O co chodzi protestującym? O wybór podmiotu, który obsługuje ratownictwo medyczne w powiecie krośnieńskim. Wiosną tego roku NFZ ogłosił konkursy na ratownictwo medyczne. Na ich podstawie miały zostać wyłonione podmioty, które będą świadczyć usługi w zakresie ratownictwa medycznego w poszczególnych rejonach operacyjnych, zgodnie z państwowym systemem ratownictwa.

W przypadku powiatu krośnieńskiego wokół konkursów powstało wiele
kontrowersji. Pierwsza - dlaczego aż czterokrotnie je rozpisywano? Dlaczego nie udało się rozstrzygnąć za pierwszym razem? Osoby zaangażowane w przygotowania oferty dla NFZ twierdzą, że unieważnienie dwóch pierwszych konkursów miało jeden cel: dać czas Pogotowiu Żarskiemu na to, by przygotowało się do przejęcia ratownictwa medycznego.

Kiedy zamykano pierwszy konkurs, Pogotowie Żarskie nie spełniało wszystkich wymogów (m.in. nie miało gotowych miejsc stacjonowania karetek). Trzeci konkurs ogłoszono 20 maja. Rozstrzygnięto go 22 czerwca. Był niekorzystny dla pogotowia z powiatu krośnieńskiego. Dyrekcja szpitala odwoływała się i odwołanie to zostało uwzględnione. Pracownicy pogotowia odetchnęli z ulgą, ale jednocześnie zmobilizowali wszystkie siły, aby w kolejnym CZWARTYM już konkursie przygotować taką ofertę dla NFZ, aby była po prostu najlepsza z możliwych.

I taka była. Wszystkie parametry oferty pogotowia krośnieńskiego, zgodnie z zarządzeniem Prezesa NFZ nr 13/2011/DSOZ otrzymały najwyższą punktację.

- Byliśmy pewni, że nasza oferta wygra. W czasie kontroli z NFZ nie znaleziono niczego, co mogłoby obniżyć naszą punktację - mówią pracownicy pogotowia. 20 lipca 2011 pracownicy krośnieńskiego szpitala i mieszkańcy powiatu przeżyli szok. Przegrali pogotowie.
(Renata Szczepocka)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.