Facebook Google+ Twitter

Czy Strasburg żyje tylko polityką?

Na ostatniej sesji plenarnej PE europosłowie obradowali nad emisją gazów i premiami dla bankierów, rozmawiali nawet o UFO. Tymczasem zwykli mieszkańcy żyli mistrzostwami świata i koncertem Eltona Johna.

Gazety strasburskie nie zajmują się europejską polityką- przegląd pierwszych stron / Fot. Grażyna Kiliańska- PrzybyłoRozpoczynając ostatnią, lipcową sesją plenarną, Jerzy Buzek wspomniał Jana Karskiego, niezłomnego emisariusza, kuriera Polski Podziemnej, którego 10. rocznicę śmierci będziemy obchodzić 13 lipca. Podczas obrad i spotkań poruszono całe spektrum spraw: od emisji gazów, premii dla bankierów, porozumienia SWIFT po UFO. A co interesowało mieszkańców Strasburga? Czym żyli?

Przegląd strasburskich gazet wskazuje jednoznacznie, iż Strasburg przez te dni żył mistrzostwami świata w piłce nożnej. I to do tego stopnia, że w dniu rozgrywek o półfinały Niemcy - Hiszpania, wszystkie uliczki wyludniły się na czas meczu, a wszystkie krzesła w restauracjach, nawet te stojące na dworze, zwrócone były w stronę telewizora. Za to po meczu, oj działo się. Pomimo późnej pory (ok. 22.30), uliczkami Strasburga mknęły trąbiące samochody wiozące ludzi skandujących: "Viva Espania" i machających hiszpańską flagą.

Mieszkańcy Strasburga skupiali też swoją uwagę na Tour de France oraz na koncercie Eltona Johna, który odbędzie się w tym mieście już 18 grudnia. Jak podają gazety, Lady Gaga też na nim będzie. Wśród poruszanych tematów nie mogło zabraknąć wzmianki o prezydencie Sarkozym. No i oczywiście, Bond, szpieg Jej królewskiej mości. Ech, zwykłe tematy, zwykłych ludzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.