Facebook Google+ Twitter

Czy sukces w pracy można połączyć z sukcesem w rodzinie?

Pod hasłem „Sukces w Pracy to Sukces w Rodzinie?” odbyła się w Warszawie II Konferencja Fundacji Humanites – Sztuka Wychowania. Aby dyskutować o odpowiedzialności biznesu nie tylko za transformację gospodarczą, ale również za harmonijne połączenie i współistnienie dwóch światów: zawodowego i prywatnego, spotkali się liderzy świata biznesu, znani eksperci w dziedzinie psychologii i socjologii.

Sonda

Czy udaje Ci się łączyć pracę z źyciem prywatnym?

Gościem specjalnym konferencji była dr Dagmar O’Connor, autorytet w zakresie więzi rodzinnych i relacji partnerskich. Celem konferencji było zainicjowanie społecznej dyskusji nad odpowiedzialnością biznesu za kształtowanie odpowiednich wzorców i za zrównoważony rozwój pracowników, będących również rodzicami i członkami danej społeczności.

- Liderzy biznesu są odpowiedzialni za wyniki finansowe przedsiębiorstw, ale również, a może przede wszystkim za ludzi, którymi na co dzień zarządzają. Zarządzając ludźmi kształtują także ich wzorce zachowań, a poprzez to mają realny wpływ na życie swoich pracowników, i to nie tylko zawodowe – mówiła Zofia Dzik, prezes fundacji Humanites - Sztuka Wychowania.- Z sukcesem dokonaliśmy transformacji gospodarczej, ale czy rzeczywiście dokonaliśmy równie udanej transformacji społecznej? Czy w nowej rzeczywistości ukształtowanej przez takie zjawiska jak: rozpad rodziny wielopokoleniowej, migracja zarobkowa, życie w biegu, konsumpcjonizm, rozwój massmediów stworzyliśmy nowy model rodziny, która rozwija nas emocjonalnie i jest bazą dla wartościowego rozwoju młodego pokolenia oraz wsparciem dla starzejących się rodziców mieszkających najczęściej daleko od swoich dzieci?

Czy też jest raczej często źródłem frustracji spowodowanej brakiem dialogu między małżonkami, partnerami co skutkuje rosnącą skalą rozwodów oraz rosnącymi wyzwaniami wychowawczymi?

Nie wszystko możesz delegować...

Wśród przedstawicieli świata biznesu na kongresie byli obecni, między innymi, profesor Janusz Czapiński, Olga Grygier-Siddons, prezes zarządu PwC Polska, Beata Mońka, prezes zarządu stacji Canal Plus, profesor Andrzej Blikle, współwłaściciel firmy Blikle, Zbigniew Derdziuk, prezes zarządu ZUS, Andrzej Klesyk, prezes zarządu Grupy PZU, Sławomir Sikora, prezes zarządu Citi Handlowy, a także Paweł Smoleń, dyrektor strategii i rozwoju Grupy Vattenfall Central Europe.

Gościem specjalnym konferencji była dr Dagmar O’Connor – autorytet w zakresie więzi rodzinnych i relacji partnerskich, autorka bestsellerowej książki „Jak kochać się z tą samą osobą do końca życia i wciąż to lubić”. Dr O’Connor zwróciła uwagę na istotność naszych doświadczeń z dzieciństwa, które stają się wzorcem w zakresie budowania i utrzymywania relacji w życiu dorosłym, kształtują nasze role jako kobiety i mężczyzny a także naszą sferę intymną.

Dagmar O’Connor podkreśliła, iż szczęśliwe życie dorosłego człowieka to szukanie w sobie równowagi pomiędzy dorosłym, który ma tendencję do nadmiernej kontroli, a „wewnętrznym dzieckiem”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

owszem, ale gdy babcia chowa maluchy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiscie, ze mozna miec wspaniala rodzine i prace.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.