Facebook Google+ Twitter

Czy sztuka może podróżować?

Już w najbliższy czwartek w podróż z Wrocławia do Lubina wyruszy niezwykły pociąg osobowy. Odjedzie, jak co dzień, o godz. 11.52 z peronu czwartego. Jednak tym razem stanie się on miejscem interakcji pasażerów ze sztuką oraz jej twórcami.

Festiwalu Sztuki w Drodze "kARTon" / Fot. logo festiwaluCo można robić w pociągu? Patrzyć przez okno i podziwiać krajobrazy, czytać książkę lub gazetę, rozwiązywać krzyżówki, przeglądać notatki z zajęć, słuchać muzyki, drzemać z otwartymi ustami, rozmawiać o tym i o tamtym, wnikliwie przyglądać się współpasażerom, jeść kanapki itd. W pociągu można robić wiele rzeczy dla zabicia nudy.

Ale podróż pociągiem może również dostarczyć zupełnie nowych wrażeń, a nawet stać się interesującym wydarzeniem kulturalnym. Na pasażerów pociągu relacji Wrocław-Lubin, którzy odjadą z peronu czwartego we czwartek 7 lutego, o godz. 11.52, czeka niespodzianka. Ich pociąg zmieni się ze zwyczajnego osobowego składu w „pociąg ze sztuką”. W jadącym pojeździe, w ramach Festiwalu Sztuki w Drodze „kARTon”, wystąpią rozmaici artyści – aktorzy, kabareciarze, fotograficy, mimowie, plastycy. Przedstawią swoje oryginalne programy, ale w przestrzeni zupełnie innej niż zwykle.

Czy sztuka może podróżować? / Fot. ulotka reklamująca festiwalUmiejscowienie festiwalu sztuki w przestrzeni jadącego pociągu daje twórcom z Dolnego Śląska nowe możliwości artystycznej kreacji, to niecodzienne miejsce zmusza również do zmierzenia się z granicami wyobraźni. Nie będzie tam tradycyjnej sceny, zaplecza technicznego, oświetlenia ani nagłośnienia, będzie natomiast, jak mówią organizatorzy, „ruch w ruchu, sztuka w tak nietypowej przestrzeni, jaką jest wagon kolejowy, oraz widzowie wciągnięci w akcję”. Festiwal Sztuki w Drodze „kARTon” jest nie tylko dla twórców, ale i dla odbiorców sztuki, czyli pasażerów. Wszyscy jadący festiwalowym pociągiem będą mogli brać czynny udział w tworzeniu niepowtarzalnego performance. Emocji i wrażeń na pewno nie zabraknie!

Co zrobić, aby zostać pasażerem pociągu ze sztuką? Wystarczy zakupić zwykły bilet kolejowy na trasie Wrocław-Lubin (bilet normalny w jedną stronę kosztuje 14 zł). O godz. 14.08 „kARTon” dotrze na miejsce, a o godz. 15.10 z Lubina wyrusza pociąg powrotny do Wrocławia.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. APPOrganizatorem oraz patronem honorowym Festiwalu Sztuki w Drodze „kARTon” jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Więcej informacji, w tym festiwalowy „rozkład jazdy”, na stronie www.karton-festiwal.art.pl. Dla wszystkich, którzy nie będą mogli wybrać się w tę niezwykłą podróż, przygotuję specjalną relację.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Z niecierpliwością czekam na Twoją relację, Marto! Czujna - jak zwykle :) BRAWO + + +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, pociąg jedzie tylko na trasie Wrocław-Lubin i bilety, Tomku, trzeba zakupić (oczywiście są wyjątki, ale o tym cisza... :) Kto wie, jeśli akcja zostanie dobrze przyjęta, może rozszerzy się na całą Polskę, a nawet Europę! :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.02.2008 13:34

(+) Co tam Warszawa... ;) Powinien jechac przez Hameln... :))) Naprawde swietny pomysl...

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za ciekawa info! Więcej takich akcji!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja proponuję jeszcze inne artystyczne przedsięwzięcie - niech konduktor nie sprawdza biletów! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajne przedsięwzięcie, więcej mogłoby być takich pociagów (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kapitalna akcja, dzięki takim przedsięwzięciom, mozna zmienić na pozór zwykłe czynności, jak podróżowanie pociągiem w ciekawą przygodę. Gratuluje ciekawego materiału dziennikarskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.