Facebook Google+ Twitter

Czy tak powinna wyglądać żałoba?

Świadomie unikam wszelkich analiz, komentarzy i słów, które oddałyby to, co wydarzyło się w minioną sobotę pod Smoleńskiem. Jestem przekonana, że żadne słowa tego nie wyrażą.

Naród wrze od emocji, które wywołała tragedia. Niestety nie zawsze są to uczucia pozytywne. Apeluję do wszystkich Polaków, by uczcili pamięć o tragicznie zmarłych pasażerach rządowego samolotu ciszą i skupieniem.

Czy na stypach w waszych rodzinach ktoś urządza protesty? Czy po śmierci swoich bliskich chcielibyście wysłuchiwać insynuacji dotyczących zmarłych? I ostatnie: czy w waszych domach dobrze mówi się o bliskich tylko po ich śmierci? Żałoba narodowa powinna być taka sama, jak ta, którą przeżywa każdy z nas w swojej rodzinie.

Przetrząsając niemal cały Internet w poszukiwaniu komentarzy na temat tej tragedii, znalazłam tylko jedne, naprawdę godne uwagi, słowa. Słowa które są ponadczasowe, a które wypowiedział Jan Turnau. Myślę, że wszyscy powinniśmy je sobie wziąć głęboko do serca.

- Wydarzyła się jedna z największych klęsk w polskiej historii. Żaden zaborca, żaden totalitaryzm nie uderzył tak konsekwentnie w przywódców naszego narodu, jak 10 kwietnia 2010 roku walnął w nich ślepy los.

Ślepy? Nie. Ludzie religijni, do których się zaliczam, wierzą, że historią wszechświata, ludzkości i każdego człowieka rządzi Opatrzność. Że wyroki Boże są niezbadane, ale najgłębiej przemyślane, bo Bóg jest nieskończenie mądry. I że jest nieskończenie dobry - choć to już pojąć najtrudniej.

Cierpienie naszego narodu nie jest pierwszą potworną katastrofą w dziejach ludzkości i nie ostatnią. Od tysięcy lat ludzie zadają sobie pytanie, skąd Zło. Dlaczego Oświęcim, Kołyma, tsunami, Haiti, Katyń już dwa razy... Ale jedno jest dla mnie pewne: że na wszystkich, którzy giną w ziemskim piekle, Bóg czeka z miłością niewyobrażalną dla ludzi i wytłumaczy się im dokładnie ze swoich rządów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Podzielam zdanie zarówno Pani Agnieszki jak i Aliny.

Jednak nie wydaje się mi aby wojewódzki jak i figurski byli by kretynami. Jednak ich przesłanie kierowane jest do ... , ludzi których nie interesuje nawet szukanie prawdy, albo do takich co ją poznali a potem zanegowali.
To samo odnosi się do ludzi którzy nazwali się dziennikarzami obywatelskimi. Jest to łatwe do zrozumienia .trwa walka ale na poziomie ducha reprezentowanego przez filozofię.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo mi się podoba to co napisałaś. W pełni się z Tobą solidaryzuję. Nie minęło wiele czasu a już dwaj kretyni wyśpiewują paszkwil, żeby zniszczyć człowieka, żeby mu dopiec, żeby go bolało... I jeszcze znajdują poklask wśród obywatelskich dziennikarzy Wiadomości 24. Takie to niskie i podłe, że aż w to trudno uwierzyć. Podniosłaś mnie na duchu. Dobrze, że jesteś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.