Facebook Google+ Twitter

Czy tak wypoczywa człowiek wolny od obowiązków i trosk?

Dlaczego coraz częściej przechodzimy obojętnie obok leżącego człowieka?

Człowiek / Fot. Weronika ChilmonNikogo to nie obchodzi, każdy omija tych ludzi szerokim łukiem, a może trzeba się zastanowić czy to pospolity pijak czy człowiek nieszczęśliwy, załamany życiem, a może chory?

Znieczulica opanowała większości ludzi, obojętny jest nam los drugiego człowieka. Kiedy jesteśmy świadkami takiej, sytuacji natychmiast odwracamy głowy i szybko się oddalamy, nie zastanawiając się czy ten człowiek nie potrzebuje pomocy.

A może ten człowiek zasłabł, miał atak serca, ktoś go napadł ,a może jest martwy? Wszyscy widzą w nim nałogowca, wydającego uzbierane pieniądze na alkohol, który odsypia wypite litry alkoholu.
Może i czasami tak jest, ale czy to powód aby przechodzić obok każdego leżącego z obojętnością?

Nie umiem pisać wspaniałych artykułów, ale mogę wyrazić swoje uczucia i denerwuje mnie dzisiejsza znieczulica w każdej sytuacji: w autobusie, w przychodni, w sklepie czy na ulicy.
Gdzie te czasy gdy z szacunkiem i z godnością zwracano się do rodziców czy starszych osób?
Czy dzisiejsze bezstresowe wychowanie jest takie dobre?


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Oświecony
  • Oświecony
  • 10.05.2011 10:47

Nikogo to nie obchodzi, każdy omija ten tema z daleka a co dopiero pochylić się nad człowiekiem. Ilość wejść i komentarzy sama mówi za siebie. O poziomie wrażliwości Polaków. A myślę że będzie coraz gorzej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Osobiście kilka dni temu naraziłam się kierowcom przy Dworcu PKP we Wrocławiu, gdy pomagałam niewidomemu staruszkowi przejść przez pasy. Trwało to dłuższą chwilę i mimo iż Pan szedł z białą laską i wiadome było, że jest niewidomy kierowcom bardzo się śpieszyło i trąbili na nas strasznie. Znieczulica ogromna !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tempora o mores. Można by rzec. Ale to nie załatwia problemu. Zacząć trzeba od problemu, dlaczego nastolatkowie na zwrócona im uwagę zabijają nożem dorosłego człowieka, czy on nie może zwrócić im uwagi na ich złe zachowanie, 13-latek gwałci 9-latka przy współudziale 15-latka. Nastolatkowie mordują rówieśników. Nauczycielowi w szkole młodzież zakłada kosz do śmieci na głowę. Odpowiedź mnie nasuwa się sama. Jak można człowiekowi pozbawionemu prawa do czynności prawnych. Zwolnionego z odpowiedzialności za swoje czyny. Dawać prawo do swobodnego wyboru co mu wolno czynić. Jest to zbyt duże obciążenie dla nie ukształtowanego osobnika.To jest tak jak gdyby małpie dać brzytwę a odpowiedzialność za jej czyny przerzucić na barki ludzi nie związanych z opieką nad tym zwierzęciem. A takiego wyboru dokonano w przypadku dzieci i młodzieży. Korczak pisał, że elementami wychowawczymi właściwymi dla dziecka jest nagroda ale i kara nawet cielesna. Przy czym ten ostatni element należy stosować ze szczególną rozwagą. A teraz mam pytanie dlaczego, by wykonywać prozaiczne czynności jako praca żąda się ukończenia wielu kursów, szkół itd.. itp.. Ale by urodzić i wychowywać DZIECKO. To o tym może decydować nawet osoba nie w pełni rozwinięta umysłowo. Bądź alkoholicy czy narkomani. Żadnych kursów ani szkół nie trzeba kończyć. A jeśli do tego dodać obecny materialny światopogląd na życie. To tu wylano dziecko z kąpielą. Bo najpierw należało by wyedukować tych co mają zająć się urodzeniem i wychowywaniem przyszłego pokolenia. I uważam że to tu jest jedna z przyczyn takiego potraktowania człowieka w nieszczęściu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.