Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22167 miejsce

Czy tarnowska "glinianka" przeobrazi się w nadmorską plażę?

Tarnowska "glinianka" przy ul. Piłsudskiego, w pobliżu Agua Parku, urzeka swoim pięknem. Jednak to piękno zburzone zostało przez ruinę socjalistycznej budowli przemysłowej i walające się śmieci i puste butelki po wódce.

Tarnów. Glinianka przy ul. Piłsudskiego / Fot. Józef KomarewiczTarnowska "glinianka" przy ul. Piłsudskiego urzeka swoim pięknem. Przyciąga ornitologów i "nocnych Marków". Kryje też z pewnością różne tarnowskie tajemnice. Ten przyrodniczy ład na końcu miasta został dawno zburzony przez ruinę socjalistycznej budowli, tworzącej labirynt fundamentów, a także walające się śmieci, puste butelki po wódce", "pety" i różne opakowania. Może tak znalazłby się w Tarnowie mędrzec, który nakłoniłby władze do budowy właśnie w tym czarującym miejscu plaży nadmorskiej wzorem niektórych miast europejskich, wcale nie położonych nad morzem.

Tarnów. Glinianka przy ul. Piłsudskiego. Może w tym miejscu powstałaby plaża nadmorska? / Fot. Józef KomarewiczZ pewnością przybyłaby Tarnowowi, temu ponoć "biegunowi ciepła" jeszcze jedna atrakcja, być może wabiąca turystów i nie tylko. Pomysł wart jest dyskusji, chociażby wśród osób zajmujących się promocją miasta z której jak dotąd nic nie wynika. Skoro kiedyś w Tarnowie działała Liga Morska, to dlaczego nie mielibyśmy mieć w Grodzie Leliwitów plaży nadmorskiej. A jak taka plaża funkcjonuje, wystarczy "kopsnąć się" do Wiednia...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.