Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31158 miejsce

Czy TBS zaspokoi głód mieszkaniowy w Chełmży?

Możliwe, że w Chełmży powstaną nowe budynki wielorodzinne. Najprawdopodobniej w formule zbliżonej do TBS.

Ulica Hallera w Chełmży, W tym miejscu w przyszłym roku ma rozpocząć się budowa kolejnego budynku TTBS, / Fot. Robert Wejszewski (IDEA)Na początku 2009 roku zlikwidowano Krajowy Fundusz Mieszkaniowy, przez co ograniczone zostały szanse na pomoc z budżetu państwa dla rodzin, które mają za duże dochody, by uzyskać mieszkania socjalne i jednocześnie nie posiadają wystarczającej zdolności kredytowej, by ubiegać się o kredyt hipoteczny na własny kąt. Tymczasem rząd planuje nowe rozwiązania. Pomoc ze strony budżetu państwa będzie polegać na dofinansowaniu nowych inwestycji z funkcjonującego w ramach Banku Gospodarstwa Krajowego Funduszu Dopłat, preferencyjnym kredycie z BGK lub zwolnieniu z CIT dochodów przeznaczonych na cele związane z utrzymaniem mieszkań społecznych. - Jeżeli okaże się, że te warunki są dla najemców atrakcyjne, jesteśmy w stanie założyć własny TBS, który bazowałby na porozumieniu z TBS-em rypińskim. Prowadziliśmy już na ten temat rozmowy i moglibyśmy wejść z udziałami do TBS Rypin - powiedział burmistrz Jerzy Czerwiński.


TBS pod warunkiemWszystko uzależnione jest jednak od powodzenia przedsięwzięcia na ulicy Hallera 4. Jak już pisaliśmy, Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. planuje w tym miejscu wybudować dom dla 22 rodzin, z dwoma lokalami użytkowymi na parterze oraz parkingiem. - Jeśli wszystkie czynności przygotowawcze przebiegną zgodnie z planem, istnieje możliwość rozpoczęcia budowy w czwartym kwartale 2010 roku. Po uzyskaniu pozytywnej opinii z BGK, będą rozpatrywane wnioski chętnych do zamieszkania w tym budynku. Zasady zamieszkania będą podobne jak w budynkach wcześniej w Chełmży zrealizowanych - mieszkania będą przydzielane na zasadach najmu, nie podlegając wyodrębnieniu na własność, zgodnie z obowiązującymi przepisami - wyjaśniła prezes TTBS Beata Żółtowska.


Nowe grunty pod budownictwoDo tej pory według formuły TBS wzniesiono w Chełmży budynki przy ulicach gen. Hallera - 36 mieszkań w 2 budynkach oraz ks. Piotra Skargi - 28 mieszkań. Po wybudowaniu obiektu przy Hallera 4 kolejne bloki wniesiono by w innej części miasta. - Aportem, z którym weszlibyśmy do TBS-u, byłby grunt o powierzchni około 2 hektarów przy ulicy Kościuszki. Jest tam teren, który w planie zagospodarowania przestrzennego jest przewidziany pod budownictwo wielorodzinne - zdradził burmistrz Czerwiński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.