Facebook Google+ Twitter

Czy telewizja promuje błędy ortograficzne?

Od 3 stycznia 20011 roku w TVN24 pojawił się program "Czarno na białym" Tomasza Sekielskiego. Pierwszy odcinek jest dowodem profesjonalizmu dziennikarskiego- ciekawy, bulwersujący temat, rzetelnie zrealizowany. Niestety autor nie ustrzegł się poważnej wpadki.

Przez cały okres trwania programu na pasku w dole ekranu pojawiały się nazwiska osób się wypowiadających, Zapisane małymi literą. Nie podejrzewam autora o brak znajomości zasad ortografii. Nie odmawiam Mu też profesjonalizmu, więc nie wierzę w zwyczajne niedbalstwo.

Niestety, mam na tę wpadkę tylko jedno (smutne, niestety) wytłumaczenie. Prawdopodobnie P. redaktor uległ durnej modzie, jaka zapanowała w polskich mediach. Moda na pisanie nazwisk małymi literami.

Panie redaktorze! Proszę mi powiedzieć, co mam powiedzieć swemu uczniowi, któremu za tego typu błąd ortograficzny obniżam ocenę za wypracowanie? Niedawno usłyszałam: "Przecież zapisałem nazwiska dokładnie tak samo, jak w telewizji!" Odpowiedziałam, że zasady ortograficzne są po to, by ich przestrzegać. Wiem, że go nie przekonałam, bo mruknął pod nosem, że przestrzegać powinni wszyscy... Właśnie- wszyscy. pan, panie redaktorze też.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Skoro Polityka pisze "na prawdę" to ja przyjmuję, że to jest poprawna wersja :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaka telewizja tacy dziennikarze, czy redaktorzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Lidio! Oczywiście ma Pani rację w sprawie błędu w komentarzu do mego "artykuliku". Jak widać-ortografia nie jest najsilniejszą stroną wielu ludzi. Tym bardziej media powinny tych zasad przestrzegać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lidia Markowicz
  • Lidia Markowicz
  • 05.01.2011 21:17

Nie zwróciłabym może uwagi, gdyby artykulik nie dotyczył ortografii. Ale tu kuriozalny jest błąd w komentarzu - piszemy nie " na prawdę", tylko " naprawdę".

Komentarz został ukrytyrozwiń

A w ostatnim numerze Polityki na prawdę pojawia się Anonim Pajdak i Dominique Strauss- Khan

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.