Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23359 miejsce

Czy ten "Hitler" Putin zagraża Polsce?

Panika! Panika i jeszcze raz panika! Czy bezpodstawna? Czy "car Włodzimierz Dzieciobójca", jak go nazwali "polsko-katoliccy" specjaliści od przesady może zemścić się na Polsce i kto powinien się go bać?

Putin wygłasza nadzwyczajne orędzie do Zgromadzenia Federalnego, w którym ogłosił przyłączenie Krymu do Federacji Rosyjskiej. / Fot. Presidential Press and Information OfficeDla mnie jednak jest to taki sam "dyktator" jak pani Merkel w Niemczech. Jej grupa trzymająca władzę również przycina opozycję antyustrojową, aby nie miała żadnych szans na zmianę kursu państwa. Wyjątek stanowią eurokomuniści z Partii Lewicy, lekceważąco tolerowani w Bundestagu (podobnie jak KPRF w Dumie). Odnośnie Rosji nie upatruję w tym żadnego nieszczęścia. Sytuacja, jaką ten wielki kraj odziedziczył po idiotycznym ustroju oraz libertyńskich szaleństwach lat dziewięćdziesiątych wymaga władzy trzymającej pewne grupy za buzię, aby nie zrobiły krzywdy sobie i innym. Uważam, że bezpodstawnie pokłada się nadzieję w antyputinowskiej opozycji. Najbardziej aktywnymi i najlepiej zorganizowanymi siłami są w niej narwani neobolszewicy, dla których Ziuganow jest za mało czerwony, a także nacjonaliści i monarchiści, dla których Żyrinowski jest zbyt umiarkowany. W Pierwszej Republice Włoskiej, w warunkach słabej władzy państwowej na lewo od partii komunistycznej były Czerwone Brygady, a na prawo od legalnie działających zwolenników zrewidowanego programu Mussoliniego organizacja Gladio, wynajmująca renegatów spośród neofaszystów do wysadzania w powietrze komunistów, a także zwykłych, przypadkowych ludzi.

W sprawach międzynarodowych ekipa Putina nie szaleje nawet w połowie tak jak szalał Jerzy Bush Młodszy, który zdobył sobie przezwisko Hitlera Bliskiego Wschodu. Porównując dalej ze Stanami Zjednoczonymi kontrakcje Putina i Miedwiediewa przypominają mi akcje Reagana, który uznał, że proradzieckich reżimów oraz partyzantek dobijających się do granic jego kraju, a także brutalnych ataków na obywateli amerykańskich i zaprzyjaźnione rządy nie można już dłużej ignorować.

Porównania rzecz jasna bywają kulawe, ale osobiście dałbym sobie rękę uciąć, że w planach Kremla nie leży atak na państwa NATO, podobnie jak Pentagon nie wykorzystał doświadczeń ze zbombardowania Libii do siłowego rozwiązania sprawy podziału Niemiec. W obliczu zastosowania"technologii" zbrojnego przewrotu w Kijowie sztabowcy Putina wypróbowali zbrojny kontrprzewrót na Krymie.

Ukraina okazała się przy tym najsłabszym państwem w Europie. Wiązanie się z nim, inwestowanie w nie, a tym bardziej podejmowanie ryzyka w jego obronie jest zwyczajnie bezcelowe, ponieważ tak słaby organizm państwowy
nie jest w stanie spełniać roli bufora. Ukraińcy dostali swoje piętnaście minut od historii i je zmarnowali na podkreślanie spraw dzielących ich państwo na dwa wrogie obozy. W powstałej sytuacji być może dla wszystkich będzie lepiej, jeśli rosyjska armia dokona interwencji i uchroni ich przed losem Jugosławii.


Co dalej? Nasz kraj będzie musiał zapłacić swoją cenę za mieszanie łyżką w talerzach sąsiadów. Najprawdopodobniej w dwóch dziedzinach: utratą rynków wschodnich, a także stabilizacji politycznej. Należy się liczyć z tym, że Kreml zdecyduje się na coś, przed czym jego włodarze dotąd się powstrzymywali, a mianowicie wsparcie opozycji wobec POPiS-u, tak parlamentarnej jak zwłaszcza pozaparlamentarnej. Zamiast rosyjskich i białoruskich czołgów na ulicach polskich miast pojawią się demonstranci wyrywający kostkę brukową nie tylko w stolicy i znacznie częściej niż raz do roku. Ujrzymy też być może gości ze wschodu dodających im otuchy i straszących kogo trzeba tym, czego się boi. Jeśli jednak uda się uniknąć najgorszego, u steru władzy w W-wie być może znajdą się ludzie, dla których polskość to nie będzie nienormalność ani gonitwa za takimi chimerami jak międzymorze, naród-Prometeusz itp. dęte bzdury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Polacy pozytywnie, obecny rząd w Warszawie: przecież Litwa to nasz strategiczny sojusznik i nie wolno go osłabiać. Podobnie zresztą niestety nie skorzystamy z okazji, by odebrać przynajmniej Lwów z okolicą i cofnąć tam to, czego dokonał ZSRR.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też sobie pozwolę nieco odejść od tematu. Otóż zastanawiam się ostatnio, jak zareagowalibyśmy my, Polacy, gdyby np. rodacy na Wileńszczyźnie zaczęli się domagać referendum w sprawie przyłączenia do Rzeczypospolitej rejonu solecznickiego...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Faszysta, agresor Rosyjski Putin najechał Krym i wcielił do Rosji.Tłumy wiwatujące na ulicach Moskwy, to jakiś amok któremu ulegli Rosjanie.
Analogia do poczynań Hitlera jest oczywista.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli pan do mnie pije to śpieszę wyjaśnić , mój post to odpowiedź na pański o 17:32 który nijak ma się do artu .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorzu, podziwiam erudycję, masz masę informacji - pewnie znajomość języków

Komentarz został ukrytyrozwiń

Putin ma realne poparcie wśród Rosjan.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Putin jest przy władzy dzięki oszustwom i zmienianiu konstytucji jak Łukaszenka .
Awanturę na Majdanie wywołał Janukowycz prokremlowski zdrajca. Naród ukraiński marzył o stowarzyszeniu z Unią a ten ich oszukał . Oczywiście rozkaz Janukowyczowi wydał Putin .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak się czyta komentarze w internecie to zdania są podzielone, czasami więcej znajduje się zwolenników Rosji. Media a opinia publiczna to dwie różne, a bywa że sprzeczne rzeczywistości.

Niemcy kochają Rosjan, pogardzają Amerykanami
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Niemcy-kochaja-Rosjan-pogardzaja-Amerykanami,wid,16479079,wiadomosc.html?ticaid=11263d&_ticrsn=5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.