Facebook Google+ Twitter

Czy to jest miłość? O amatorskim-nieamatorskim wieczorze artystycznym im. Marka Grechuty

Na spotkanie w sobotę 4 czerwca zaproszono artystów amatorów: poetów, śpiewaków, tancerzy, muzyków. Poziom artystyczny wieczoru zdecydowanie przekraczał jednak poziom amatorski.

Nie zabrakło jak zwykle interesującej twórczości wykraczającej poza poziom amatorski.
Wieczór był poświęcony nieżyjącemu już polskiemu artyście Markowi Grechucie. Zaproszono
dwa wspaniałe chóry, które zaprezentowały wysoką klasę artystyczną i nadały rangę temu spotkaniu. Przybył Konsul Konsulatu Polskiego z Köln, Jacek Fraczek. Przywitał gości i artystów życząc samych sukcesów artystycznych i z nieukrywaną radością oglądał i słuchał występów.

Laureatki konkursu / Fot. Stanislawa ZdrodowskaChór Heimatmelodie pod kierownictwem Taisija Fischera oraz Ijrische chór Lomir Singen ("Zaśpiewajmy") pod batuta Barisa Kufersteina otrzymały najwyższe uznanie publiczności - Złotą Lirę. Śpiewacy z tego chóru to ludzie często wykształceni muzycznie i wokalnie. Koncert był niepowtarzalny.

Pięknie prezentowali się też nasi młodzi polonijni artyści; przyjechali rzetelnie przygotowani z niesamowicie ambitnym programem poezji śpiewanej. Dlatego też za udział w tym konkursie i zaśpiewanie piosenek Marka Grechuty zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami oraz zajęli pierwsze miejsce w konkursie o Złotą Lirę. Agnieszka Kruczkowski, Nicole Kosiński i Melanie Kosiński śpiewały interesujący a mało znane dzieło Tomasza Kaczmarka pt. Solidarność.

Dziewczyny wygrały przed Filipem Maciejakiem z dobrze zaśpiewaną piosenką M. Grechuty do słów Ryszarda Krynickiego "Świat w obłokach", również w aranżacji Tomasza Kaczmarka.

Do walki o "Złotą lirę" stanęli polonijni poeci. W
kategorii poezji własnej, z obowiązującym mottem "Czy to jest miłość", bezkonkurencyjne okazały się liryczne wiersze Piotra G. Skorupy.

Następną Złotą Lirę przyznano tancerzom z zespołu Salsa der Barrio za ambitny układ taneczny i estetykę występu. W gorących rytmach oglądaliśmy ludzi, którzy na co dzień często wykonują bardzo istotne społecznie zawody, jak chociażby Sylwia Kupidura - z zawodu pielęgniarka.

Temat miłości to mocny akcent w twórczości polonijnego poety Waldemara Kostrzębskiego. Artysta był laureatem konkursu poetyckiego w lutym tego roku, a i tym razem przywiózł piękne wiersze, w których królowała miłość. Znany poeta Zbigniew Budek przygotował tekst o Marku Grechucie w formie sentymentalno-poetyckiej. W tym majstersztyku pana Zbyszka odzwierciedliły się na równi: twórczość Grechuty, jak i wspomnienia tamtego pokolenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

skala

myślałam że ja to ta z okladki
tragedie zwalały z nóg

na krawcową nie było mnie stać
uszyłam sama ważną modną spódnicę

miłość na śmierć i na całe życie
jak mleczny ząb
piegi na nosie do zdrapania
obojętnie czym

bezcenne moje nieszczęścia

Komentarz został ukrytyrozwiń

juz chcialam sie zabic ale nie warto pomyslalam zycie jest piekne i pogoda powrocila na norden -westfalie ,i rower sobie kupilam ,mam psa i teraz jeszcze byka ,ale fajnie,.... moze wstawie wiersz ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Literówka to literówka a ortograficzny BYK to po prostu WSTYD. Nie warto się zabijać, uczyć się ortografii - warto i trzeba!

Komentarz został ukrytyrozwiń

za kazda lterowke nie moge sie zabic ,ale czego nie robi sie dla dobrego towarzystwa
i dla Krzysztofa moze to zrobie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Stanisława pisze: batuda to moj nick na tej stronie, tam pisze wiersze i to juz drugi wiersz w ciagu dwuch miesiecy". Na Boga, wypadałoby znać choćby podstawy polskiej ortografii!!! DWÓCH piszemy właśnie tak, a nie przez U.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jola Dzisiaj 13:24 Jola mnie kocha najbardziej ze wszystkich tutaj odwiedzajacych ,ty to masz serce Jolu
jak pole pod Smolenskiem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witaj batuda

Twój wiersz został wybrany do prezentacji przy ul. Brackiej 1 w Krakowie w ramach akcji Wiersze na murach. Zostanie wyświetlony dnia 2011-06-14.
Pojawi się także tego samego dnia na stronie głównej serwisu Emultipoetry.eu

--
emultipoetry.eubatuda to moj nick na tej stronie, tam pisze wiersze i to juz drugi wiersz w ciagu dwuch miesiecy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jola Dzisiaj 13:24 pewnikiem masz depresje

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jola
  • Jola
  • 09.06.2011 13:24

Stasiu, po przeczytaniu twojego "wiersza" miałam koszmary senne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gwiazdka
  • gwiazdka
  • 09.06.2011 12:43

Pani Stanisławo, a jednak udało się, gratulacje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.