Facebook Google+ Twitter

Czy to już koniec Oresta Lenczyka?

Czy w najbliższych dniach poznamy nazwisko nowego trenera mistrza Polski? Wszystko jest możliwe, bo nie wiadomo jak długo władze klubu będą tolerowały obecną sytuację drużyny.

Sonda

Czy Orest Lenczyk powinien zostać zwolniony?

 / Fot. User:Makosch AmadeuszOrest Lenczyk to jeden z najlepszych polskich trenerów w ostatnich latach. Przez niektórych nazywany nestorem wychowującym polską młodą myśl szkoleniową. Lecz ostatnio jego pozycja wyraźnie osłabła, zasługi zostają powoli zapominane, niechęć świata piłki coraz bardziej wzrasta, a to wszystko przez kilka porażek i niefortunnych wypowiedzi.

A było już tak pięknie...

Ostatnie lata były bardzo udane dla Oresta Lenczyka - vice mistrzostwo Polski, następnie mistrzostwo, duża przychylność mediów, poparcie władz klubu, świetna atmosfera w szatni, nowy stadion. Mówiąc w skrócie miód cud i manna z nieba. Wszystko się udawało, wszystko było pięknie i świetnie. Z trenera zrobiono prawie Boga który mógł robić i mówić wszystko. Jednak nic nie trwa wiecznie i po latach urodzaju przyszły lata suszy i głodu.

Dobrze to już było, teraz będzie tylko gorzej...?

Nagle czar prysł. Wszystko zaczęło się sypać i psuć, atmosfera się zagęszczała, a wielki trener przestał być wzorem do naśladowania, a zaczął być celem numer jeden do krytykowania. Sam również nie polepszał swojej sytuacji niefortunnymi wypowiedziami w mediach.

Przyczyną takiego obrotu sprawy z pewnością są fatalne wyniki drużyny, kilka porażek z rzędu, odpadnięcie z eliminacji Ligi Mistrzów, zła inauguracja Ekstraklasy. Dużym problem także stała się atmosfera w drużynie, która z każdą kolejna porażką staje się jeszcze gorsza.

Podsumowując

Z tego wszystkiego wynika, iż Orest Lenczyk stracił panowanie nad zaistniałą sytuacją. Widać że ma duże problemy z dotarciem do zespołu. Grunt pali mu się pod nogami, a on nie wie jak się z niego wydostać.

Dlatego warto zapytać, czy czas nestora polskich trenerów już nadszedł? Czy to już koniec tej pięknej przygody?

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Z pustego nawet Salomon nie naleje. Mizeria polskiego futbolu uwikłanego w sieci korupcyjnych skandali jest porażająca.Pieniądze coraz większe, umiejętności czołowych zawodników żenujące, brak zaangażowania widoczny gołym okiem.Dziwi tylko, że te pożal się Boże popisy oglądają tysiące fanów. Widać ludziom wystarcza miernota.

Komentarz został ukrytyrozwiń
niebieski
  • niebieski
  • 24.08.2012 19:43

Dla mnie osobiście pan Lenczyk jest starym dziadziusiem który już powinien odejść na zasłużoną emeryturę i sie więcej nie angazować

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do zachowania piłkarzy mam takie samo zdanie jak pan. Dla mnie Diaz czy Ćwielong powinni przeprosić trenera i za porozumieniem stron odejść z klubu. Ale myślę również, że Orest Lenczyk stracił panowanie nad zespołem, a to nie jest dobrze. Jeżeli 3-4 kolejne mecze będą wyglądały podobnie jak wcześniejsze to sprawa posady trenera z pewnością będzie jasna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Patryk, trzeba trzymać kciuki za Oresta choćby z jednego powodu - że podobnie jak w wielu innych przypadkach dochodzimy do momentu wyboru przez właze trener albo piłkarze. A przecież hierarchia powinna być zachowana. Dziś taka sytuacja ma miejsce w Śląsku a jutro może mieć w innym klubie.

Goście, którzy przebierają się za piłkarzy zachowują się jak panienki. Nie wystawił mnie do składu to będę tupał nogą, zamiast dawać z siebie wszystko na treningu. Trener ściąga piłkarza z boiska, bo zawodzi, a ten zamiast popracować nad kondycją nazywa go "chu...". Nawet jeśli Leńczyk zasługuje na zwolnienie to działacze powinni stanąć za nim murem. Bo jeśli piłkarze poczują, że wygrali to następny trener będzie miał jeszcze trudniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nikt nie podważa osiągnięć i umiejętności Lenczyka, jednak warto zastanowić się czy się nie wypalił w prowadzeniu wrocławian.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Orest Lenczyk to wspaniały trener i won mi od niego!

Komentarz został ukrytyrozwiń
rad
  • rad
  • 24.08.2012 15:58

Koniec jest bliski, koniec polskiej piłki kopanej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.