Facebook Google+ Twitter

Czy to już koniec telewizorów LCD marki Sony?

Kiepski wynik sprzedażowy koncernu Sony, spowodował, że zapadła decyzja o sprzedaży pakietu prawie 50 proc. udziałów w oddziale zajmującym się produkcją paneli LCD. Udziały kupi koreański Samsung.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Newly_released_Bravia.jpg / Fot. Fot.en.wikipedia.orgFirma Sony w ostatnim czasie tylko w jednym swoim oddziale zajmującym się tworzeniem telewizorów zanotowała straty na poziomie 2,2 miliarda dolarów – czytamy na di.com.pl
. Tak słaby wynik oddziału spowodował, że podjęto decyzję o sprzedaży prawie połowy udziałów na rzecz Samsunga.

Gigant południowokoreański wyłoży 940 milionów dolarów, by przejąć oddział japońskiego Sony. Zdaniem analityków dalekowschodnich z tokijskiego Mito Securities, rynek telewizorów LCD jest obecnie warty 100 miliardów dolarów.

Niestety z roku na rok odnotowuje się tendencje spadkowe na poziomie 3-4 proc. rocznie, w związku z czym na tym trudnym rynku pozostaną tylko najlepiej zasymilowani gracze.

Samsung wydaje się być liderem w dziedzinie sprzedaży telewizorów najnowszej generacji. Pod koniec zeszłego roku firma tylko w listopadzie sprzedała prawie 6 milionów odbiorników, czym udało jej się pobić dotychczasowy, swój własny zresztą, rekord.

Czy przejęcie oddziału na rzecz Samsunga oznacza, ze za kilka lat nie zobaczymy już telewizorów japońskiego Sony?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.