Facebook Google+ Twitter

Czy to już koniec telewizorów LCD marki Sony?

Kiepski wynik sprzedażowy koncernu Sony, spowodował, że zapadła decyzja o sprzedaży pakietu prawie 50 proc. udziałów w oddziale zajmującym się produkcją paneli LCD. Udziały kupi koreański Samsung.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Newly_released_Bravia.jpg / Fot. Fot.en.wikipedia.orgFirma Sony w ostatnim czasie tylko w jednym swoim oddziale zajmującym się tworzeniem telewizorów zanotowała straty na poziomie 2,2 miliarda dolarów – czytamy na di.com.pl
. Tak słaby wynik oddziału spowodował, że podjęto decyzję o sprzedaży prawie połowy udziałów na rzecz Samsunga.

Gigant południowokoreański wyłoży 940 milionów dolarów, by przejąć oddział japońskiego Sony. Zdaniem analityków dalekowschodnich z tokijskiego Mito Securities, rynek telewizorów LCD jest obecnie warty 100 miliardów dolarów.

Niestety z roku na rok odnotowuje się tendencje spadkowe na poziomie 3-4 proc. rocznie, w związku z czym na tym trudnym rynku pozostaną tylko najlepiej zasymilowani gracze.

Samsung wydaje się być liderem w dziedzinie sprzedaży telewizorów najnowszej generacji. Pod koniec zeszłego roku firma tylko w listopadzie sprzedała prawie 6 milionów odbiorników, czym udało jej się pobić dotychczasowy, swój własny zresztą, rekord.

Czy przejęcie oddziału na rzecz Samsunga oznacza, ze za kilka lat nie zobaczymy już telewizorów japońskiego Sony?Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.