Facebook Google+ Twitter

Czy to już rozpad Ukrainy?

Nie tylko w Kijowie, ale i w innych miastach Ukrainy dochodzi do licznych starć opozycjonistów z siłami bezpieczeństwa. We Lwowie powstaje gwardia obywatelska.

 / Fot. facebook.comUkraińskie wydarzenia nabierają rozmachu. Do starć sił porządkowych coraz częściej dochodzi w innych miastach, poza stolicą. Prowincja zaczyna się buntować. Wczoraj we Lwowie opozycja zdobyła budynek Administracji Obwodowej. Według relacji dla Polskiego Radia, w szturmie uczestniczyło około dwóch tysięcy osób. Rozpoczęła się rekrutacja ochotników do obywatelskiej gwardii, która ma strzec porządku w Lwowie i innych miastach, a także pomagać w budowie barykad w Kijowie - podaje serwis kresy.pl.

Opozycja opanowała już budynki administracji publicznej w Łucku, Równem, Iwano-Frankowsku i Tarnopolu. Nie obyło się bez starć z siłami porządkowymi. Trwają boje w Czerniowcach, gdzie 500 mieszkańców miasta szturmuje siedzibę lokalnej  / Fot. facebook.comwładzy. Budynku bronią żołnierze wojsk wewnętrznych z użyciem gazu i granatów hukowych. Protesty odnotowano także w Sumach i Odessie.

Prezydent Ukrainy zapowiedział wprowadzenie zmian w ustawach oraz przetasowania w rządzie. Jednak opozycja odpowiada, że protestujący na Majdanie w Kijowie mogą się rozejść tylko po dymisji Wiktora Janukowycza.

Brutalna postawa Berkutu dostrzegana jest nie tylko przez społeczeństwo ale i samych funkcjonariuszy. Funkcjonariusze Berkutu piszą podania o zwolnienie z pracy. „Widzicie, co się dzieje w naszym kraju kierowanym przez kryminalistów. Ja nie mogę patrzeć na ich twarze” - powiedział przed kamerami jeden z byłych już funkcjonariuszy przedstawiający się jako Jarosław. A w Internecie opublikowano filmik Berkut Wars:Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Powtórzę swój wpis:

Artykuł:
Janukowycz: Jaceniuk premierem, Kliczko wicepremierem. Koniec zamieszek?
Dzisiaj 05:20
Oglądałam na relację na żywo z Majdanu (o.1-2 w nocy) - w tłumie spokój, mnóstwo ognia i dymu, przemówienia, ale propozycję objęcia stanowisk rządowych Jaceniuk i Kliczka odrzucili.

Podzielam sceptycyzm pana Wasiluka; ciarki po plecach mi przeszły na widok rozdawanych wideł i jakoś automatycznie stanęła mi w oczach letnia rekonstrukcja rzezi wołyńskiej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam inny filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=GIiBXXSkwRA

Opozycja odmawia dalszych rokowań i postanawia zająć siłą śródmieście stolicy. Nasi internacjonaliści w pierwszym szeregu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Brutalna postawa Berkutu" - jest pan, Panie Darku, obiektywny jak zwykle... Jaka na zdrowy rozum ma być postawa policji szturmowej polewanej dzień w dzień płonącą benzyną? Nawet mi się nie chce oglądać dołączonego filmiku. Wystarczy spojrzeć... ja patrząc na ulicę Gruszeckiego dostrzegam diabły skaczące nad rozpalonym ogniem piekielnym i nie potrzebuję mitologii dla młodszych nastolatków made by Lucas. Tam zaczęły rozwalać swój kraj (dosłownie rozwalać) takie siły, jakie w Europie Zachodniej nie mają wstępu nigdzie i w żadnym charakterze.

Jestem zmuszony wystawić Panu ocenę neutralną. Amicus Plato...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Są już pierwsze oznaki secesji link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na Ukr4ainie są siły które marzą o tym aby Lwów i cały okręg lwowski przekazać zachodowi. a pozostałą część wschodowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Secesja Lwowa link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.