Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13332 miejsce

Czy to koniec serwisu społeczonościowego Grono.net?

Grono.net może niedługo przejść do historii. Pierwszy polski portal społecznościowy nie wytrzymał ataku ze strony Facebook'a i Naszej-Klasy. W poniedziałek sąd ma wydać decyzję, czy Grono.net bankrutuje, czy jeszcze są szanse na ocalenie serwisu.

Strona profilu w Grono.net. / Fot. screenW lipcu Aleksander Kierski, jeden z udziałowców firmy, złożył wniosek o upadłość Grono.net.Portal bowiem od dłuższego czasu traci użytkowników na rzecz Facebook'a. Długo też Grono.net ociągało się ze zmianami w serwisie. W końcu wprowadzono je, ale nowy wizerunek portalu nie przypadł do gustu wiernym użytkownikom.

Grono wystartowało w lutym 2004 r. Na początku użytkownicy stanowili zamknięta elitę, aby się zarejestrować trzeba było otrzymać specjalne zaproszenie od innego użytkownika. W podobny sposób startował, np. Gmail. Grono w krótkim czasie stało się strona kultową, najczęściej odwiedzaną, szczególnie przez młodzież i studentów.

Jednak lata świetności minęły. Serwis od dawna ma problemy finansowe, nie przynosi już zysku. Dodatkowo Grono ma niespłacone wierzytelności w granicach 1,5 mln zł.

Rafał Agnieszczak, twórca wielu serwisów internetowych (m.in. Fotka.pl czy aukcyjny Świstak) stwierdził, że Grono zaspało. Jego zdaniem spółka wyznaczyła sobie zły cel, naśladując popularny obecnie portal Facebook. - Po co mam jeździć chińską podróbką Mercedesa Benz, skoro oryginał kosztuje tyle samo - mówił w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej"

Czy Grono.net w poniedziałek będzie musiało pożegnać swoich użytkowników? Wszystko na to wskazuje. Poczekajmy jednak na decyzje sądu, który 7 września poinformuje, o tym czy najstarszy polski serwis społecznościowy odejdzie w niepamięć.

Więcej informacji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

w sumie na gronie ostatnio nic sie nie zmienia na lepsze. jakos tak pozostal w tyle. jedyne co mi sie podoba na gronie to fora na kazdy temat :) tego wlasnie nie ma na facebooku. a poza tym facebook teraz rzadzi! ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz nastała moda na naszą-klasę...

To ciekawe co piszesz Rafał- nie znosisz grona, ale nie wyobrażasz sobie...itd bez niego- hmm ciekawe...

Komentarz został ukrytyrozwiń

kupi je kto inny i tak zachowa Grono bo to zbyt popularny portal. Nie wyobrażam sobie polskiego Internetu bez Grona. Aczkolwiek sam jego nie znosze

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • A Z
  • 05.09.2009 23:02

Myślę, że portal przetrwa. Jak sąd zobaczy, że jest szansa na uratowanie. Piotr Wilam w rozwinięciu podanym w artykule mówi, że ratowałby Grono podwyższeniem kapitału, na które nie godzi się zarząd... Może to wina zarządu? Sąd najlepiej pozna sprawę, a Grono z swoim potencjałem (nadal milion aktywnych użytkowników) powinno przetrwać. Może w innej, oszczędniejszej formie, ale przetrwa. Tak mi się wydaje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.