Facebook Google+ Twitter

Czy to koniec stadionowego bandytyzmu

Decyzja wojewody mazowieckiego i wielkopolskiego poprzedzona zapowiedzią premiera o podjęciu radykalnych kroków, wzbudziła dyskusję, protesty i szukanie prawnych kruczków broniących korzystający na tym biznes, stadionowe chamstwo i brutalizm.

Pewnym jest, że nastąpił już kres tolerancji i akceptacji dla stadionowego zdziczenia podczas piłkarskich ligowych rozgrywek. Miliony, ba miliardy topione w tę dyscyplinę sportu skutkują jedynie rozwojowi bandytyzmu i edukacji sprzecznej z wszelkimi normami społecznymi.

Zdziwienie budzi milczenie osób zajmujących się zawodowo i społecznie piłką nożną. Nieśmiałe próby zgorszenia, przemycane pomiędzy wierszami sportowych relacji, świadczą tylko o pladze gorszej od podnoszonych z lubością modnych męczących nas patologii.

Przestępca - bo tak nazywa się łamiącego prawo - siedzącego w loży dla VIP-ów, prezydenta miasta, broniącego jednej grupy przestępców - to są światowe anomalia. To tragiczny populizm osób odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo z naszym mandatem zaufania.

Klub wywierający presję na pobitym piłkarzu aby zamilkł i zbagatelizował, prokuratura mająca stosowne instrumenty, PZPN - siedlisko zła. To tylko ziarnko w misie zabrudzonego maku.

Pieniądz rządzi światem i sportem, ale na litość bez tego typu anomalii. Bez jawnego urągania wszelkim zdziczeniom.

Przewijające się sugestie w walce, o ten margines społeczny, o głosy w wyborach tu i tam jest paranoją, objawem anarchii i szacunku dla zdecydowanej cywilizowanej społeczności. To jest droga donikąd.

Wybiła już godzina wydania nakazu eliminacji wszelkich "ustawek", niszczenia sportowego przeciwnika, stadionowym łamaniom zakazów. Race na stadionach, zakazy stadionowe, przyjmowanie na salonach stadionowych bandytów, można jeszcze wiele wymieniać powinny raz na zawsze zniknąć z relacji sportowych.

WYSTARCZY!!!!!!!!!!! KONIEC CHAMSTWU, BRUTALNOŚCI I SZOWINIZMU!!!!!!!!!

Wystarczy już tego naigrawania się z norm społecznych. Jeżeli rowerzysta po wypiciu piwa, nawet mający 1,2 promila alkoholu w organizmie, siedzi w więzieniu, to dlaczego stadionowy bandyta śmieje się wszystkim w nos?

Mam od dłuższego czasu przegląd osadzonych zakładach karnych na terenie kraju. Znam więzienia od północy po południe i od wschodu do zachodu. Wiem z jakich powodów trafili za kratki. Nie spotkałem jeszcze odbywającego karę "kibola". Pewnie nie miałem "szczęścia".

Ale proszę wymiar sprawiedliwości, więcej żądam podania informacji ilu "kiboli" odbywa karę za przestępstwa stadionowe.

Nie interesują mnie kary w zawieszeniu, kary zastępcze itp. Interesują mnie wyroki bezwarunkowego odbycia kary oraz... Tak, również decyzje z tzw. wokandy o przedterminowym zwolnieniu.

 / Fot. arch.wiadomości24dzob.412

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Tadeuszzzzzz :)
Kobieta wkręcona w "magię" współczesności niekoniecznie musi być współczesna, a tradycjonalizm niekoniecznie musi oznaczać zacofanie wśród symptomów współczesności ;)
link

PS
Irek za chwilę nas stąd przegoni za komentarze poza tematem artykułu ;) :)
(a może nie, jeżeli szermierkę słowem uzna za sport dla szarych komórek? ;) :) )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Alicjo,
to są moje określenia, jeszcze mało rozpowszechnione, ale ze współczesną kobietą pozostające absolutnie bez związku rzeczowego. Twoją interpretację kupuję i ponad wszelka wątpliwość zacytuję w książce o barierach mentalnych. Finezja skojarzeń najwyższej klasy!
Serdeczności
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeuszu :)
Zdecydowanie tak, mówimy o tym samym.
Tylko ja ten syndrom skojarzyłam z lotem czarownic na miotłach na sabat (syndrom izolacji grupy i zamknięcie się we własnym świecie?), a stadion to nie odizolowana łysa góra w pełni księżyca ;)
Ok :) - dziękuję za przybliżenie określenia, z którym spotkałam się po raz pierwszy (pąs z twarzy mogę usunąć tylko środkiem potwierdzającym, że moja niewiedza, świadczy o tym, że nie jestem czarownicą :))) )
Bębna nie było słychać ;) :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

a dla Ireneusza +5 za dobry tekst

Komentarz został ukrytyrozwiń

zadymy na stadionach i burdel w piłce nożnej to jedna z naszych Narodowych Niemożności, o których kolejne ekipy rządowe mówią, ale NIC się nie zmienia.Stara łacińska maksyma głosi, że "Gdzie prawo niepewne tam nie ma prawa". A u nas tak właśnie jest. Brakuje KONSEKWENCJI w stosowania prawa i restrykcji. Skoro są zakazy stadionowe, to MUSZĄ być egzekwowane.Jeżeli na stadionach są ochroniarze, to mają pilnować porządku, a nie uciekać jak zające w Bydgoszczy.
Za rok Euro 2012 i mam wrażenie, że komuś bardzo zależy na tym , by nam to Euro odebrano. Poza tym wyglada na to, że pod względem organizacji NIE POTRAFIMY uporać sie z zadymami kiboli, lecz jeszcze nisko się im kłaniamy. Być może chodzi o to by zarządcy stadionów placili haracz mafii kibolskiej za spokój na meczach, również na EURO. A wówczas bedzie chodziło o spore pieniądze.
Obecnie działacz piłkarski twierdzi, że nic sie stało w B-szczy, bo straty po zadymie to TYLKO 40 tys.zl. To skala degeneracji naszej piłki i PZPN.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Alicjo!
"SYNDROM CZAROWNICY - racja, tylko miotła chyba w złym kierunku ustawiona, bo wymiata prawdziwych fanów piłki nożnej, zamykając również przed nimi stadiony. Kierunek miotły wcale nie wskazuje winnego, a karę wymierza przeciwko niewinnym miłośnikom piłki nożnej."

Syndrom czarownicy na tym polega, że na stos idą niewinni.
Czyli: mówimy to samo.
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 07.05.2011 18:28

Proszę przeczytać artykuł Czuchnowskiego kto organizuje "politycznych kiboli na stadionach " To jest przerażające - te same kręgi co procesje na Krakowskim. Proszę poczytać co robi inteligent z Żoliborza . Najdziwniejsz ,że w te imprezy angażuje się naczelny Rzepy -Lisicki

Komentarz został ukrytyrozwiń

UEFA to organizacja mafijna a z nią się nie wygra. Ci kibole to ich gwardia. Czemu do dziś na temat tego incydentu
UEFA nie zajęła stanowiska. Ani me ani be. Jak to prezydent mawiał. Przedstawiciel był i co nawet żadnej wypowiedzi. Normalne, trudno własnych funkcjonariuszy upominać. UEFA umoczona jest w sprzedawanie meczy. W narko-biznesie ma się dobrze, a więc czemu upominać swoich dilerów skoro dobrze rozprowadzają towar. Nich się chłopcy zabawią po dobrze spełnionym obowiązku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
  • Oświecony
  • 07.05.2011 17:43

@ levy
Jak będziesz takie linki przedstawiał to kaczej mordy dostaniesz. Dopiero będziesz klapał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Robert Remark :)))
Ten 1 mln zł to raczej koszt ich braku interwencji i oczekiwania od Prezesów Klubów, aby zajęli się tym, z czym Policja sobie nie radzi ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.