Facebook Google+ Twitter

Czy to koniec WOŚP? Owsiak reaguje na śmierć 2,5 letniej Dominiki

"Pod znakiem zapytania stawiamy swoje dalsze działania na rzecz pomocy polskiej medycynie dziecięcej" - czytamy w oświadczeniu przesłanym przez Jerzego i Lidię Owsiaków do Informacyjnej Agencji Radiowej.

Co dalej z WOŚP? / Fot. Zorro2212, Creative Commons 3.0, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jurek_Owsiak_in_Manufaktura_%C5%81%C3%B3d%C5%BA_2_2011.jpg Wystosowanie specjalnego oświadczenia przez członków Zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jest reakcją na śmierć 2,5-rocznej Dominiki. Przez kilka godzin rodzice dziewczynki nie mogli się doprosić pomocy medycznej. Dyspozytor pogotowia ratunkowego dwukrotnie odmówił przyjazdu karetki do silnie gorączkującego dziecka. Niestety za późno trafiła do szpitala i lekarzom nie udało jej się uratować. Zmarła "wskutek nieudzielenia fachowej pomocy medycznej".

"Mamy ponadto ogromne obawy, że po raz kolejny Minister Zdrowia oraz Rzecznik Praw Dziecka nie uczynią nic, aby zmienić tragiczny, na co wskazują ostatnie przypadki, stan systemu ratownictwa medycznego w Polsce" - czytamy w oświadczeniu Owsiaków, cytowanym przez Polskie Radio. Jednocześnie podkreślają konieczność szybkiego wyjaśnienia co jest przyczyną tego stanu rzeczy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to fundacja charytatywna założona w 1993. Zgodnie ze statutem jej celem jest "„działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”. Jej najbardziej znaną akcją są Finały WOŚP, odbywające się w styczniu pod kierownictwem Jerzego Owsiaka. Podczas tegorocznej 21. odsloy imprezy udało się zebrać ponad 39 mln złotych.

Zarejestruj się i napisz artykuł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Każdy wypadek jest indywidualnym przypadkiem więc etykietkowanie go może być mylące... w tym przypadku - jak w każdym sądzie - powinno się dopuścić do głosów winowajcę.

Wypowiedź p. Owsiaków wydaje się niezrozumiała: czy chcą powielać szkodliwe zachowania niektórych pracowników służby zdrowia?

Do tego należy pamiętać, że doskonałość człowieka polega miedzy innymi na tym, że popełnia błędy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czemu nikt nie pisze o skandalicznym zachowaniu dyspozytora tylko wszyscy od razu o polityce? Przecież na tego jednego głąba przypada 99 sensownie wykonujących swoją pracę. Jakby było inaczej, to media już dawno by nas o takich przypadkach nie informowały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że WOŚP nie zorientował się w sytuacji przed ogłoszeniem na co zbiera pieniądze. Teraz za późno na wolty. To znaczony grosz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Póki rządowi ludzie nie muszą się obawiać o opiekę nad sobą i swoimi najbliższymi to reszta się nie liczy.
Żaden Arłukowicz, Kopacz czy inny zaufany totumfackiego tego nie zrobi.
Tylko JOW może to zmienić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.