Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10163 miejsce

Czy to możliwe, że Albert Einstein wprowadził wszystkich w błąd?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-12-31 09:36

Odkrycie polskiego fizyka, profesora Michała Gryzińskiego może być zagrożeniem dla światowych dostawców surowców naturalnych i odmienić oblicze naszej planety. Gryziński był przekonany, że Albert Einstein znał prawdę o tym, że atom nie przypomina układu planetarnego.

Końcówka roku przyniosła zaskakujący finał w postaci śmierci watażki Saddama Husajna. Niestety, podobnych jak „rzeźnik z Bagdadu" jest jeszcze kilku na świecie i potęga tych tyranii powstała dzięki temu, że ich kraj ma jakieś bogactwo naturalne.

Można sobie zadać pytanie, jak wyglądałby Bliski Wschód, gdyby nie było tam złóż ropy naftowej? Prawdopodobnie nie istniałby terroryzm islamski, gdyż zainteresowanie świata tymi krajami po prostu byłoby minimalne. Ot, ciekawy region turystycznie, z jakimś fragmentem pustyni, sporadycznymi deszczami i ubogą ludnością. Złoża ropy sprawiły, że kilka małych państw może doprowadzać cały świat do kryzysu manipulując dostawami ropy naftowej. Stany Zjednoczone zdecydowały się na interwencje w Iraku w złudnej nadziei, że obalenie reżimu tego watażki pozwoli wprowadzić stabilizację całego regionu, ale... nic z tego się nie udało.

Postawmy sobie pytanie: co by się stało na Ziemi, gdyby nagle ktoś wynalazł wieczne źródło energii, oparte o coś innego, niż surowce kopalne? Wiele wskazuje na to, że bliski tego był nasz rodak profesor Michał Gryziński. Twierdził on, że w każdym atomie jest istny ocean energii, tylko my nie potrafimy z niego korzystać. Problem w tym, że... przy okazji podważył teorię Einsteina!

Atom wygląda inaczej!


Każdy przynajmniej raz w życiu widział model cząsteczki atomu: duża kulka pełniąca rolę jądra atomowego i wokół po orbitach krążące mniejsze kulki symbolizujące elektrony. Tak naprawdę atom jest zbyt mały, żeby można było go zobaczyć. Skąd w takim razie wziął się ten model? W 1913 roku wybitny fizyk Niels Bohr Model atomu według Bohra Fot. rep. z książki "Sprawa Atomu" / Fot. uznał, że atom na pewno przypomina układ planetarny, gdzie elektrony poruszają się wokół jądra podobnie jak planety wokół Słońca – po orbitach kołowych. Przez wiele lat fizycy przeprowadzali eksperymenty, które wydawały się potwierdzać właśnie taką budowę najmniejszej cząstki, z której składa się materia. To właśnie opierając się m.in. na tym założeniu Albert Einstein opracował swoją słynną teorię względności. Była ona podstawą fizyki kwantowej, ale... to może się zmienić! Wszystko dzięki odkryciu polskiego fizyka, profesora Michała Gryzińskiego. Ten niezwykły naukowiec pracował w Instytucie Badań Jądrowych w Świerku k. Warszawy, gdzie przez 40 lat prowadził swoje własne badania dotyczące budowy atomu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Marek Francik
  • Marek Francik
  • 06.07.2012 16:48

Takiego steku bzdetów dawno nie czytałem...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Kiler
  • Jurek Kiler
  • 11.02.2011 20:12

no cóż, stara s-becka metoda. jak ktoś ogłasza niewygodną prawdę , to należy go zrobić nie wiarygodnym.
Spróbujcie prześledzić zimną fuzję , też podobno nierealna ,tyle że ja raz o niej słyszałem z ust uniwersyteckiego pracownika naukowego w 1992 roku , później wszystkie tzw. autorytety wyśmiewały się z tej teorii ,twierdziły że eksperyment jest mistyfikacją. aż tu w 2009 roku na onecie informacja - sensacja że zimna fuzja udała się podczas elektrolizy ciężkiej wody przy użyciu elektrod palladowych.
Jak widać lobby energetyczne ma się dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skopiowane materialy. A fe...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niezly bełkot. Po pierwsze Einstein do konca zycia twierdzil ze mechanika kwantowa to bzdura. Teoria wzglegnosci i mechanika kwantowa to zupelnie cos innego. Co prawda mozna w mechanice kwantowej korzystac z teorii wzglednosci ale jest to bardzo trudne matematycznie.
Obecnie zaden z fizykow (nie liczac tych ktorzy ucza w podstawowce) nie twierdzi ze atom to maly system planetarny. Wlasnie mechanika kwantowa o tym mowi:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może ta teoria to rozwiązanie zagadki bardzo szybkiego poruszania się UFO?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.03.2007 10:26

Bardzo ciekawy artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coraz ambitniejsze tematy na W24

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zachecam do zapoznania sie z wyjatkowa, absolutnie rewelacyjna ksiazka Prof. Michala Gryzinskiego "Sprawa atomu". Jest dostepna jeszcze w roznych ksiegarniach. Ta ksiazka może zmienić spojrzenie nie tylko na dogmaty fizyki... Nie przeczę że jest trudna, jest bardzo trudna w części teoretycznej (ale jednocześnie opisana najbardziej dostępnym językiem i zilustrowana pięknymi rysunkami Hani Gryzińskiej). Ta książka to testament życia Profesora. W części drugiej Profesor pisze bardziej osobiście, o nauce, o zagrożeniach dla Planety, o holokauście nauki polskiej. Zachęcam, ta książka nie pozostawi nikogo obojętnym, ta książka odmienia czytającego, powinna trafić "pod strzechy" (jak we wstępie pisze Profesor). Ja sądzę, że właśnie ta książka powinna być podręcznikiem w postępowych szkołach... Jest wielką stratą, że Pan Prof. Gryziński już nie żyje. Kilku Jego współpracowników kontynuuje badania modelu atomowego za granicą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie temat już zamknięty, ale jeżeliktoś czyta jeszcze to pragnę przypomnieć tutaj o pewnym rosyjskim fizyku, Gennadij Iwanowiczu Szypowie ... czyż nie do takich samych wniosków doszedł ? A jeżeli tak, to chyba coś w tym musi być ....

pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jak to? Jedno nazwisko, drugie jako pseudo i jeszcze subtelny nik Nobody? Trzy w jednym? To 50% więcej niż w znanym haśle... To jak Redakcja ma sprawdzać rzetelność tekstów, skoro na każdej witrynie można mieć inne dane?
Ale plus za ciekawy temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.