Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14610 miejsce

Czy to ostatnie pół roku Polskiego Radia?

Z powodu niskich wpływów z abonamentu, media publiczne znalazły się w ciężkiej sytuacji. W ciągu dwóch lat wpływy spadły o ponad 350 mln zł. Szczególnie źle ma się Polskie Radio, któremu wróży się ostatnie pół roku działalności.

Realizator Krzysztof Sagan nadzoruje nadawanie audycji w Polskim Radio Euro. / Fot. PAP/Tomasz GzellWedług Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Polskie Radio w tym roku z abonamentu uzyska 100 do 130 mln dochodu, co nie pokryje stałych kosztów, a już na pewno nie wystarczy na realizację programów. Jarosław Hasiński informuje, że w takiej sytuacji stacja jest zmuszona do komercjalizacji oraz, że przygotowany jest już plan restrukturyzacji. Jednocześnie radio będzie szukało pomocy u ministerstwa i samorządów.

Problemem jest jednak nie tylko brak wpływów z abonamentu. W 2008 roku władze Warszawy, podniosły opłatę za użytkowanie siedziby Polskiego Radia na Mokotowie prawie 30-krotnie. W tej chwili wynosi ona już 2,7 mln zł.

Jak na razie Zarząd PR musiał wypowiedzieć umowę Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Na tym jednak się nie skończy. Instytucja jest zmuszona do wielkich oszczędności i bez restrukturyzacji raczej się nie obejdzie, kwestia tylko tego czy potrwa to zapowiadane pół roku czy dłużej.

Źródła:
polskieradio.pl
wp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.