Facebook Google+ Twitter

Czy to pasja pisania?

Współautorzy: Magdalena Wróbel

"Jeśli marzysz o tym, aby zostać pisarzem to znalazłeś właściwą stronę" - tak witają Nas autorki portalu pisarskiego pasjapisania.pl. Ale czy to pasja czy chęć zarobienia pieniędzy?

 / Fot. LogoPortal pisarski Pasja Pisania powstał na początku 2008 roku. Założyły go trzy pasjonatki pisania, które postanowiły udowodnić, że pisania można się nauczyć - Magda Barrington, Urszula Gradzi i Barbara Żak.
- Nie mamy backgroundu literackiego. Ja pracowałam w reklamie, Magda w korporacjach, a Basia jest psychologiem, ale połączyła nas miłość do książek i chęć robienia czegoś nowego,ciekawego i związanego z nasza pasją. Zawsze chciałyśmy pisać i szukałyśmy sposobów jak się tego nauczyć - mówi Nam Urszula Gradzi.

Efektem tych poszukiwań było znalezienie kursów creative writing w Anglii i USA. Dziewczyny, tworząc portal Pasja Pisania, postanowiły sprawdzić jak ta metoda zostanie przyjęta w Polsce.
- Okazało się, że nasze wskazówki, spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem
początkujących i niedoświadczonych pisarzy i pomogły im uwierzyć w swoje siły - opowiada Urszula Gradzi.

Jak widać chęć wystarczyła by powstała strona internetowa, na której umieszczane są artykuły o tematyce związanej z pisarstwem. Na pasjapisania.pl można znaleźć coś o inspiracji, motywacji. Możemy dowiedzieć się o organizowaniu czasu pracy, poczytać o tworzeniu interesujących scen, postaci, dialogów... Jednym słowem, na stronie jest wszystko co może się przydać osobie zaczynającej swoją przygodę z pisarstwem.

W odpowiedzi na potrzeby czytelników, niedługo po uruchomieniu strony, powstały warsztaty z kreatywnego pisania.
- Pierwsze kursy ruszyły 6 lutego 2009 r. Do tej pory odbyły się trzy kursy na dwóch poziomach zaawansowania. Kolejne edycje ruszą we wrześniu. Na warsztatach nie uczymy magicznej formuły. Uczymy fundamentalnych zasad rzemiosła pisarskiego, podstawowych reguł, które trzeba poznać, aby później je wykorzystywać, zmieniać, łamać i pisać po swojemu. Talentu nie można nauczyć, ale oczywiście można i trzeba go rozwijać - podkreśla Urszula Gradzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Weronika Maj
  • Weronika Maj
  • 12.06.2011 11:06

Zaglądałam na stronę, wiele ciekawych artykułów. Co do opinii pani Marty: po pierwsze dlaczego na swoim pomyśle dziewczyny nie miałyby zarobić? Od kiedy uczciwe zarabianie na swojej kreatywności jest niefajne? Po drugie: Nawet najbardziej utalentowanym potrzebna jest, obok praktyki, teoria. KAŻDEMU bez względu na dziedzinę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto tam zajrzeć i poczytać- ciekawe artykuły są.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto bardzo ciekawy artykuł, nie słyszałam o takiej stronie. Zgadzam się jednak z Wasszym zdaniem podsumowującym artykuł : "nie zdecydowałybyśmy się na wydanie tak dużych pieniędzy. Do pisania czegokolwiek trzeba mieć talent i - zgadzamy się z Panią, która stworzyła ten portal - ten talent można wyćwiczyć, ale pisząc, pisząc, pisząc... Teoria do tego nie jest potrzebna".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.