Facebook Google+ Twitter

Czy to reklama, czy to może już sztuka?

Spoty reklamowe to już nie tylko uśmiechnięte modelki trzymające w ręku produkt firmy. Filmy reklamowe coraz częściej są mini-dziełami sztuki i kreują trendy.

 / Fot. www.youtube.comGdy pierwsza reklama telewizyjna została wyemitowana w Stanach Zjednoczonych przez lokalną stację WNBT w 1941 r., nikt zapewne nie spodziewał się, że w przyszłości będzie to podstawowe źródło dochodów całego przemysłu telewizyjnego. A są to dochody nie lada - warto nadmienić , iż amerykańska stacja CBS , która będzie transmitować tegoroczne finały ligi futbolu SuperBowl , prawdopodobnie zażąda od reklamodawców ponad 2,6 mln $ za 30 sekundowy film(jak donosi serwis www.money.cnn.com). A chętnych na pewno nie zabraknie.

Spoty poza swoją niezaprzeczalną funkcją marketingową mają też drugą , bardziej ludzki wymiar. Każdy ma przecież swoje ulubione reklamy, tak samo jak ulubione piosenki czy filmy, z którymi się identyfikuje. Do języka potocznego przenika olbrzymia liczba tekstów, z tychże właśnie produkcji. Twórcy zdając sobie sprawę z wpływu spotów na sposób myślenia o marce i możliwości kreowania trendów prześcigają się w pomysłach . Niejednokrotnie ich dzieła wykraczają poza sztywne, banalne formy, a zabawny film zdaje się nie być powiązany z żadną marką, póki nie przeczytamy końcowej puenty i nie zobaczymy logo, jak możemy to zaobserwować w tej reklamie. Czy zgadniesz co jest reklamowanym towarem ?

Reklama pierwsza

Spot musi przykuć naszą uwagę. Jeśli więc nie jest zabawny musi zachwycać. Najlepiej rozmachem . Wyobraźnia twórców nie zna granic i nieraz spod ich ręki wychodzą zapierające dech w piersiach dzieła sztuki. Ciężko tu o lepszy przykład niż ta reklama znanej firmy z branży elektronicznej , przy której pracowało 40 grafików i zużyto 2,5 tony plasteliny.

Reklama druga

W ostatniej reklamie na szczególną uwagę zasługuje również muzyka , która jest tak samo ważnym elementem spotu jak obraz. Niejednokrotnie utwory z filmików reklamowych, stają się lepiej rozpoznawalne niż przeboje z pierwszych miejsc list przebojów . Lub odwrotnie - producenci wykorzystują znane utwory w celu uatrakcyjnienia swoich spotów. Muzyka zostaje w pamięci widza a wraz z nią - produkt . Na przykład samochód.

Reklama trzecia

Istnieje wiele stron z filmami wideo, gdzie możemy oglądać najlepsze reklamy, nawet te które nie docierają do naszego kraju. Na stronach Youtube czy visit4info.com znajdziemy mnóstwo reklam ostatnich miesięcy. Warto tam zajrzeć i samemu wyłowić parę perełek. Polecam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Temat super;) Reklamy na podobnym poziomie...+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy artykuł +
Przy tworzeniu reklam trzeba jednak zwracać na ważną kwestię: nie może być ona zbyt kreatywna, tak, aby nie odciągnęła uwagi od reklamowanego produktu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo pomysłowe i ciekawe!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.