Facebook Google+ Twitter

Czy to Rembrandt? Zagadka za 2 miliony funtów

Obraz wystawiony na aukcję z ceną wywoławczą 1,5 tys. funtów , został sprzedany za 2 miliony, gdyż licytujący byli przekonani, że to autoportret Rembrandta - donosi BBC News.

 / Fot. http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/england/gloucestershire/7064382.stmJak podaje serwis BBC, kontrowersyjny obraz, zanim został kupiony przez dom aukcyjny "Moore, Allen & Innocent" w Cirencester, wisiał w jednym z okolicznych domów przed wiele lat. Pierwotny właściciel był przekonany że nie jest to dzieło mistrza , gdyż jak twierdził, zostało to sprawdzone przez fachowców.

Pracownicy "Moore , Allen & Innocent" byli bardzo uważni przy opisywaniu dzieła w katalogu. Wybrali się nawet do Rijksmuseum w Amsterdamie. Tamtejsi eksperci stwierdzili jednak, iż mimo że obraz pochodzi z czasów współczesnych flamandzkiemu geniuszowi, to jednak prawdopodobnie nie jest jego dziełem a jedynie udaną produkcją któregoś z jego naśladowców.

Mimo to zwycięzca aukcji, jak również osoba, która oferowała drugą cenę za obraz, stwierdzili nieoficjalnie że są przekonani, iż obraz jest autentyczny. Nabywca był ponoć bardzo zadowolony z zakupu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.