Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22839 miejsce

Czy Tomasz Lis popiera lustrację?

Tomasz Lis niedawno rugał Dorotę Kanię za lustrowanie przodków ważnych przedstawicieli polskiego życia publicznego. A sam w swoim piśmie pozwolił na zlustrowanie ojca braci Kaczyńskich.

 / Fot. Bartek Kosiński/PolskapresseCałkiem niedawno w naszych rodzimych mediach, miała miejsce polemika pomiędzy dwiema dziennikarkami: Moniką Olejnik oraz Dorotą Kanią. Dziennikarka TVN24 próbowała wyśmiać zamiłowanie prawicowych publicystów do lustrowania swoich przodków i zapytała dziennikarkę "Gazety Polskiej" o to, czy jej korzenie sięgają, do słynnego dygnitarza PZPR, Stanisława Kani.

W odpowiedzi usłyszała, że jej rodzina jest czysta i od zawsze związana z polską myślą niepodległościową. Kania przy okazji wypomniała Olejnik, że jej ojciec związany był z komunistyczną bezpieką i to jemu zawdzięcza swoją dzisiejszą pozycję. Kania zwraca uwagę, że Olejnik zaczęła swoja karierę dziennikarką, kiedy przyzwoitych dziennikarzy wyrzucano z pracy: "W stanie wojennym w 1982 r. Monika Olejnik, córka funkcjonariusza SB, razem z Grzegorzem Miecugowem & company, przy akceptacji partii i służb specjalnych PRL-u rozpoczynała pracę w III Programie Polskiego Radia, z którego wcześniej WRON-a wyrzuciła „nieprawomyślnych” dziennikarzy. Warto zauważyć, że gdy dzisiejsza gwiazda TVN-u i „Wyborczej” zaczynała karierę w radiu ściśle podporządkowanym wojskowej juncie Jaruzelskiego, przyzwoici dziennikarze nie mieli tam wstępu" - napisała

Szybko na ratunek redaktor Olejnik rzucił się Tomasz Lis, który w swoim stylu dał pokaz tolerancji oraz szacunku dla dziennikarzy, którzy inaczej oceniają naszą rzeczywistość: "Błagam tylko Monikę Olejnik - niech już nigdy się nie posługuje ironią. Oni tego nie kumają, i strzała z ironią w tamtą stronę wraca do nas jako strzała z....z gó...na."- czytamy w jego wpisie.

Warto przy tym zauważyć, że Lis potępia takie lustracyjne praktyki: "Podobnie jak Olejnik oceniam za to co robi, tak i Kanię za to oceniam. Nie interesują mnie więc dziadziusiowie Kani" - wyjaśnił.

Czemu więc ma służyć tekst w jego piśmie poświęcony ojcu braci Kaczyńskim
w którym brzydko się sugeruje, że matka wraz swoimi dziećmi nie kochała swojego męża; a czasami nawet traktowała go jako obcego człowieka? "Newsweek" posunął się nawet tak daleko, że postanowił użyć słowa Rajmunda Kaczyńskiego przeciwko jego dzieciom: "Boże uchroń Polskę, przed moimi synami" - tak miał powiedzieć ojciec Kaczyńskich o swoich synach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Jak Platforma skończy żywot a do władzy dorwie się upirdliwy staruszek to dopiro będzie cyrk.Wszyscy będą winni tylko Ci co calują prezesika w d..ę będą się wyżywać na przeciwnikach i wtedy dopiero będzie powtórka z rozrywki jaką nam serwowano w latach 2005-2007 a przełożony Jareczka o. Rydzyk będzie się czuł jak pączek w maśle bo dostanie wszystko co zechce,a dzieci będą głodowały bo o.Rydzyk będzie miał okazję na powiększenie swego terytorium.Zamiast się modlić to dalej będzie buntował polaków tych prawdziwych na nieprawdziwych i będzie się panoszył jak czart w piekle ale dla niego to będzie raj.

Komentarz został ukrytyrozwiń
palący kotki
 • palący kotki
 • 14.07.2012 22:26

Lis ma już tylko miękką kitę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędruś
 • jędruś
 • 13.07.2012 20:43

są przygłupki co bedą bełkotać o dekomunizacji 50 czy 100 lat!!!a zabrać sie do noramlnej uczciwej roboty!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo przodek Lisa to niejaki Kali z "PiP"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Miłka
 • Miłka
 • 13.07.2012 18:14

Lustracja i dekomunizacja w Polsce jest konieczna..... By państwo było zdrowe!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 13.07.2012 17:59

to jeszce ktoS 20 lat po transformacji manipuluje lustracją ??jeszce jest kraj w europie co sie w to bawi???przyznaje.. kompromitacja...

Komentarz został ukrytyrozwiń
wincenty
 • wincenty
 • 13.07.2012 17:46

polakow dzielimy na prawdziwych i nieprawdziwych.Prawdziwi sa w PIS.Katolikow dzielimy na prawdziwych i nieprawdziwych.Prawdziwi sa w PIS.komunistow dzielimy na prawdziwych i nieprawdziwych.Prawdziwi sa w PIS.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 13.07.2012 17:30

Trzeba dokończyć Rewolucję w Polsce i odrzucić porozumienia w Magdalence! Porozumienia które były zdradą a nie zwycięstwem Solidarności! Wałęsa ,Mazowiecki ,Geremek ,Kuroń ..... zdradzili !!

Nie odsunięto komunistów ,tylko pozwolono tym bandytom się uwłaszczyć ,czyli przejęli majątek i dalej rządzą
nie zrywając z Kremlem!

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
 • internauta
 • 13.07.2012 17:18

@ red , w pełni cię popieram , najwięcej komunistów jest w PiS. [ ALE SIĘ NAWRÓCILI JAK MAWIA prezes.]

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 13.07.2012 17:11

Zakończy żywot Platforma więc trzeba wrócić do lustracji ,dekomunizacji!! Trzeba wrócić do opcji zerowej, by Polska demokracja mogła się zdrowo rozwijać na zdrowych fundamentach!

Wszelka agentura ,i wyrobnicy na obcych usługach muszą zniknąć!

Taka jest konieczność by nasza ojczyzna mogła przetrwać!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.