Facebook Google+ Twitter

Czy toruński portal naruszył ciszę wyborczą?

W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, w czasie "ciszy wyborczej", na portalu Wirtualny Toruń, pojawiał się i znikał baner reklamowy kandydata na Eurodeputowanego dr. Marka Kolasińskiego.

Godz. 9.55

Strona kandydata / Fot. TM Kliknięcie na baner reklamowy kandydata na Eurodeputowanego dr Marka Kolasińskiego zamieszczony, w dniu wyborów, na stronie Wirtualnego Torunia przekierowywało na stronę kandydata , gdzie widniała informacja o tym, iż z powodu "ciszy wyborczej" strona ponownie zostanie uruchomiona w poniedziałek. Administrator strony kandydata potrafił się dostosować do obowiązującego w Polsce prawa, a Wirtualny Toruń nie?

Godz.10.00

Strona główna portalu www.torun.com.pl / Fot. TM Kontaktuję się z panią Beatą Tokaj, dyrektor Zespołu Prawnego i Organizacji Wyborów. Podczas rozmowy zostałem poinformowany, iż prawo dopuszcza takie sytuacje wyłącznie w jednym przypadku: reklama kandydata została umieszczona przed rozpoczęciem "ciszy wyborczej". Dlaczego administrator Wirtualnego Torunia ok. godz. 10 usunął baner reklamowy ze swojej strony? Czyżby interwencja Państwowej Komisji Wyborczej?

Godz.13.00

Banner reklamowy kandydata na eurodeputowanego ponownie pojawił się na stronie, lecz po 30 minutach został zastąpiony reklamą salonu fryzjerskiego.

Godz. 18.00.

Ponowne pojawienie się banera na portalu. Postanawiam interweniować u administratora portalu. Dzwonię do firmy CenteMEDIA Sp.z o.o. Miła pani, która się nie przedstawiła, poinformowała mnie, iż baner na stronie Wirtualnego Torunia to błąd systemowy i za chwilę zniknie z portalu. Czekam 30 minut i nic. Dzwonię więc do sztabu wyborczego Pana Marka Kolasińskiego. Włącza się automatyczna sekretarka. Informuję, iż w czasie "ciszy wyborczej" nie można umieszczać reklamy kandydatów. Wysyłam e maila do Administratora portalu oraz pani prezes zarządu spółki CentarMEDIA, pani Małgorzaty Taracha, z zapytaniem czy ta reklama jest zgodna z prawem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 13.06.2009 07:33

Lista konkurencyjna wobec TVN?
To mamy nową partię ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W TVN CNBC Biznes w czasie ciszy wyborczej był program z udziałem Krystyny Krzekotowskiej - fakt, w paśmie powtórkowym, w nocy z piątku na sobotę, zaś dr Krzekotowska występowała tam jako ekspert w sprawach rynku nieruchomości.
Mam niejasne podejrzenie, że kandydatka nawet nie wie, że taki program został nadany. A TVN pewnie nie wiedział, że pokazuje osobę z listy konkurencyjnej wobec TVN.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie cisza wyborcza również nie powinna istnieć, ale Prawo trzeba szanować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.06.2009 22:25

no cisza ma jedną według mnie zaletę - zabrania publikowania sondaży. To uważam akurat za coś pozytywnego, bo taki sondaż mógłby mieć kolosalne znaczenie dla wyników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wnikam w ten, konkretny przypadek. Dla mnie jednak tzw. cisza wyborcza jest totalną FIKCJĄ. I to w świetle polskiego prawa. Ustawodawca, czyli KAŻDY JEDEN POSEŁ I KAŻDY JEDEN SENATOR A NASTĘPNIE PREZYDENT PODPISUJĄCY ICH WYPOCINY są chorymi na "schizofrenię" polityczną ludźmi. Jeżeli byliby UCZCIWSI, albo mądrzejsi - zauwazyliby, że prawo nie zabrania, by w czasie ciszy wyborczej wisiały miliony plakatów w Polsce. A skoro wolno wisieć i ...zakłócać ciszę wyborczą plakatom, to dlaczego nie wolno robić tego w inny sposób??? Jako wyborca chciałbym mieć możliwość dokonywania wyborów do ostatniego momentu porzed oddaniem głosu! Ja nawet przed lokalem wyborczym mógłbym spotykać kaperujących do swoich kandydatów dzialaczy sztabów wyborczych. Żeby nie bylo tłoku, ustawą co najwyżej określiłbym odległość od wejścia do lokalu wyborczego na - powiedzmy - sto metrów. I niech namawiają choćby do 21.59 jesli im się chce! Dla mnie ciosza wyborcza obok braku powszechnych okręgów jednomandatowych, to po prostu głupota decydujących o Polsce! Cisza wyborcza, to idiotyzm i kneblowanie ust kandydatom. jesli polski sejm i senat chciałyby zachować twarz, powinny znieść ciszę wyborczą, albo wprowadzić nakaz zrywania wszelkiego rodzaju plakatów z polskich ulic i ...odbierania ulotek-ściągawek, który wyborcy częstokroć zabierają ze sobą do lokali wyborczych. A tam.... Cisza wyborcza. Koń by się uśmiał! Polski idiotyzm!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.06.2009 21:15

> To nie były błędy techniczne.

Oczywiście. Raczej niedopatrzenie. Chodzi bardziej o to, że wymagało to zmian na stronie.

Pojawienie i znikanie baneru może się po prostu wiązać z rotacją banerów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie były błędy techniczne. Czekaliśmy na odpowiedź od osób zainteresowanych i po weryfikacji artykuł się ukazał. Co do ciszy wyborczej to zgodnie z ordynacją zabronione jest umieszczanie i zdejmowanie jakichkolwiek reklam kandydatów. W tym przypadku reklama była umieszczana i zdejmowana z portalu w dniu wyborów, co jest zabronione.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.06.2009 20:53

A teraz przypomnijmy sobie jak dużo czasu zajmuje poprawianie błędów technicznych jeszcze większemu portalowi, link

A co do samej sprawy, to ja bym z tego wielkiego halo nie robił, bo reklam wyborczych nie trzeba chyba zdejmować w czasie ciszy (przecież miasta są całe oplakatowane). A baner na stronie był już od dłuższego czasu. Choć trzeba przyznać, że zachowanie portalu średnio profesjonalne, szczególnie po interwencji pana Tomasza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to jest przewina. Inna sprawa czy cisza wyborcza ma sens.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na grono.net reklamowali Jana Grabca podczas ciszy wyborczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.