Facebook Google+ Twitter

Czy turystyczna recesja dopadnie Chorwację?

Chorwacka gospodarka, która w dużej mierze oparta jest o turystykę, mimo recesji, trwającej w tym kraju od 2009 roku, spodziewa się poprawy sytuacji.

 / Fot. Jerzy Strzelecki, GNU1.2Jak donosi msn.news Veljko Ostojic, chorwacki minister do spraw turystyki, na konferencji prasowej powiedział, że spodziewa się w tym roku od 3 do 5 procent wzrostu dochodów z turystyki.

Należy pamiętać, że turystyka jest ważną gałęzią chorwackiej gospodarki i stanowi około 15 procent tamtejszego Produktu Krajowego Brutto. W zeszłym roku turystyka przyniosła chorwackiemu budżetowi 6,7 miliarda euro, więc jest to naprawdę "ładny kawałek tortu", o który Chorwacja bardzo dba.

W 2011 roku ten piękny kraj nad Adriatykiem odwiedziło ponad 11,4 miliona turystów - w porównaniu z trochę ponad 4 milionami Chorwatów te cyfry robią niemałe wrażenie.

W Chorwacji poza świetnie przygotowanymi ośrodkami i licznymi atrakcjami, z których najczęściej korzystają Niemcy, Austriacy, czy Włosi, zawsze można spotkać się z niesłychanie przyjazną atmosferą.Znajdź nas na Google+
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Jolka
  • Jolka
  • 10.07.2012 15:46

@ Panie Jakubie ..to prawda , wszyscy są mili i gospodarze i turyści z całej Europy .Uwielbiam te kawiarenki przy autostradzie obsadzone lawendą , azaliami ,
Kiedyś od Splitu jechało się prawie polami , teraz do Ploce [ 100 km od Dubrownika ] jest autostrada .
18 lipca jadę do Trogiru , 3 raz, jest tam cudowna baza wypadowa do zwiedzania .No , najbardziej się cieszę na figi [smokwy ] prosto z drzewa.
Jeździmy własnym transportem 1700 km , trochę daleko hi hi , spod Bałtyku . Mamy gwarancję pogody i ten klimat !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polaczek
  • Polaczek
  • 10.07.2012 11:33

Dla mnie ważniejsze aby w Polsce się rozwijała turystyka a nie w Chorwacji. Mamy teraz swoje pięć minut i warto je wykorzystać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszędzie tam gdzie nie ma i nie będzie muzułmanów turystyka ma szansę rozwoju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jolka, w pełni się z Tobą zgadzam. Poza fantastycznymi widokami i cudownie ciepłym morzem można liczyć na nadzwyczaj ciepłe przyjęcie - i to chyba ludzie sprawiają najbardziej, że chcesz tam jechać ponownie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 10.07.2012 08:32

Kto raz pojedzie do Chorwacji to już tam wraca co roku . Ja jeżdżę od 10 lat na Rivierę Makarską , jest cudnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.