Facebook Google+ Twitter

Czy uda się ocalić reportaż?

Wojciech Jagielski, Małgorzata Szejnert, Wojciech Giełżyński, Mirosław Ikonowicz i Marek Miller. Prawdopodobnym miejscem spotkania tych nazwisk i osobowości wydaje się wyłącznie encyklopedia lub podręcznik traktujący o reportażu.

 / Fot. Wiadomości24.plOkazuje się, że nie tylko. Wszyscy oni, jak i wielu innych, byli gośćmi i wykładowcami drugiej edycji Wakacyjnej Akademii Reportażu im. Ryszarda Kapuścińskiego w Siennicy Różanej na Lubelszczyźnie.

Program Akademii, lokalizacja, koszta, poziom merytoryczny – mieszanka tych kilku czynników sprawiła, że odbywająca się w dniach 27 czerwca–10 lipca 2010 roku inicjatywa to perła pośród częstokroć mało interesującej zbieraniny imprez dziennikarskich i pseudo-dziennikarskich. Tym bardziej – a raczej właśnie dlatego – że przyświecającą jej ideą nie jest napchanie kieszeni organizatorów, ale powołanie do życia nowego pokolenia reportażystów. Reportażystów, a więc takich piór, które utrzymają na burzliwej powierzchni polskiego dziennikarstwa gatunek najtrudniejszy i zarazem najbardziej szlachetny - reportaż. Idea godna podziwu, ambitna i bardzo potrzebna, bo średnia wieku polskiego reportera prasowego przekracza pięćdziesiąt lat (reportażyści są jeszcze starsi!). Dość wspomnieć, że pierwszy i najwybitniejszy następca Ryszarda Kapuścińskiego, Wojciech Jagielski, urodził się w roku 1960.Wakacyjna Akademia Reportażu / Fot. Materiały organizatora

Jest więc wiele do zrobienia. Redaktor Franciszek Piątkowski, pomysłodawca i organizator Wakacyjnej Akademii Reportażu, cudotwórca i „chuligan w dziedzinie kultury”, oraz pozostali organizatorzy i sponsorzy, dokonali społem rzeczy godnej najwyższego podziwu. W dwóch tygodniach, urozmaiconych i maksymalnie „wyeksploatowanych”, zaoferowali studentom i licealistom z Lubelszczyzny, a w pewnej mierze także z innych stron Polski, szereg zajęć rozwijających zdolność pracy słowem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Owszem, dlatego zapraszam ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję serdecznie za link, nie znałam tej strony, ale od dziś będzie stałym punktem moim wirtualnych wycieczek. I co najważniejsze - jest o stokroć ciekawsza niż encyklopedia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojciech Jagielski, Małgorzata Szejnert i encyklopedia? Oni i reportaż tu się spotykają http://www.lekturyreportera.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.